Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybės gimtadienis Raudondvaryje jau tapo tarptautinis

2019-07-08 06:03

Viename iš mūsų valstybės simbolių – Raudondvario dvare – iškilmingai atšvęstas Valstybės gimtadienis. Šventėje vartyti Lietuvos valstybės istorijos puslapiai, nusilenkta ją kūrusiems ir kuriantiems žmonėms ir bendrame tautiečių chore sugiedota "Tautiška giesmė".

Vienybė: 21 val. Raudondvaryje giedota Tautiška giesmė sujungė visų šventės dalyvių širdis, ir Tėvynės meilės gija nusidriekė per visą pasaulį.

Svaigi kelionė laiku

Lygiai dvyliktą Raudondvaryje nuaidėjęs patrankos šūvis ne tik paskelbė Valstybės gimtadienio pradžią, bet ir pakvietė leistis į įspūdingą kelionę per keturias epochas. Skirtingose dvaro parko vietose atgijo vis kita epocha. Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės kiemelyje įnirtingai kovėsi riteriai, akį traukė įspūdinga karių ginkluotė ir šarvuotė, vyko šaltųjų ginklų valdymo rungtys, skambėjo viduramžių muzika, jos ritmu vinguriavo šokėjai.

"Abiejų Tautų Respublikoje" taip pat neapsieita be kovų, baroko šokių, ilgiau šioje epochoje stabtelėti kvietė pasirodymus rengę raitieji bajorai ir sakalininkas. Į tarpukario Lietuvą Raudondvario dvaro sodyboje nukėlė operos solisto Egidijaus Bavikino atliekami to laikmečio šlageriai ir kabareto šokėjai, retro automobilių kolona ir kariuomenės pasirodymai.

Šių dienų salelėje buvo demonstruojama NATO ir Lietuvos karių programa, vyko modernių šokių, gatvės šokėjų ir akrobatų pasirodymai, "Jaunojo talento" konkursas.

Kai pasimėgauta spalvingais reginiais, buvo galima patenkinti ir tikrąjį alkį – kiekvienos epochos kiemelyje veikė to laikmečio virtuvės su senoviniais valgiais, patiekiamais atitinkamuose induose. Jaunieji šventės dalyviai ypač noriai ir gausiai dalyvavo edukacinėse programose, namo grįžo su pačių pasigamintu odos ar metalo papuošalu. Stipriosios lyties atstovus jėgas išbandyti viliojo senoviškos rungtys: kirvio svaidymas, šaudymas lanku ir kitos. Beje, neatsiliko ir moterys.

Svaigi kelionė laiku truko net šešias valandas, tad norintys galėjo sugrįžti ten, kur patiko labiausiai.

Gimtadienis žiedų jūroje

Beveik tuo pat metu didžiojoje scenoje žavėjo tūkstančiai įvairiausių gėlių žiedų iš viso pasaulio. Šešių šalių floristikos dizaino meistrai, sukviesti žinomos floristės ir televizijos laidų vedėjos Kristinos Rimienės, susirinkę į tarptautinį renginį "FlorArt 2019", ne tik dekoravo didžiąją Valstybės dienos šventės sceną, bet ir sukomponavo gėlių karietą, surenkamą fontaną, įvairių instaliacijų, suknelių ir aksesuarų.

Ukrainiečių Elenos Butko, Irynos Byelobrovos Liudmilos Ostropolce ir Annos Maškovos, prancūzės Cindy Gunther, rusių Olgos Bogomolovos ir Nadeždos Pečenovos, Aurelijos Buragienės, Henrietos Stankūnienės ir pačios Kristinos vienas už kitą įspūdingesnius kūrinius išpuoštoje didžiojoje scenoje demonstravo profesionalūs modeliai.

Iš Nyderlandų, Ekvadoro, Kenijos į Raudondvario dvarą atkeliavę rožės, anturiai, chrizantemos, orchidėjos, kardeliai, hortenzijos, gerberos, kalijos, lelijos, sukulentai, celiozijos, eremūrai, helikonijos protėjos ir kitos egzotiškos gėlės, palytėtos floristikos dizaino meistrių rankų ir širdies išties virto stebuklingu pasauliu, mat toks ir buvo "FlorArt 2019" šūkis.

"Į Raudondvarį atvažiavome dėl puokščių. Floristų darbai – išties puikūs. Tą patį galiu pasakyti apie visą pasirengimą šventei. Dar paklausysime dalies koncerto, o Tautinę giesmę giedoti grįšime į Kauną", – sakė šventės Raudondvaryje dalyvė Džeralda.

Valstybės gimtadienis šiame pakaunės perle sutraukia ne tik šio krašto žmones, kauniečius, privilioja sostinės ir kitų miestų gyventojų. Tiek dėl atlikėjų, kitų programos dalyvių, užsienio turistų šventė jau tampa tarptautine.

Reveransas iškiliesiems

Valstybės gimtadienio šventei "Lietuva Raudondvario dvare" įsisiūbuojant tarptautinės floristikos meistrų dirbtuvės didžiąją sceną užleido dūdmaišininkams iš Airijos. Šios šalies folkloro ansamblyje "The Cobblestone Folk Orchestra" groja ir lietuvis Mykolas. Airių pasirodymą vainikavo gana neįprastais lietuviams instrumentais atliekamas Lietuvos himnas. Pasak šventės organizatorės ir koordinatorės, VšĮ "Raudondvario dvaras" direktorės Snieguolės Navickienės, jau tapo gražia tradicija, kad Tautišką giesmę kasmet atlieka iš kitų šalių atvykę atlikėjai: pernai tokia garbė ir atsakomybė teko estams, užpernai – gruzinams.

Po nuotaikingo svečių pasirodymo priartėjo viena iškilmingiausių renginio akimirkų – Garbės ženklų įteikimo ceremonija iškiliausiems Kauno rajono žmonėms. Pirmą kartą ši ceremonija liepos 6-ąją vykdyta ne uždarame Tarybos posėdyje pilyje, o lauke, didžiojoje scenoje, kad pamatyti nominantus ir kartu su jais pasidžiaugti galėtų visi šventės dalyviai.

"Liepos 6-oji – ypatinga diena, kai širdis užlieja pasididžiavimo savo šalimi jausmas, kai prisimename Lietuvos valstybės istoriją ir nusilenkiame ją kūrusiems žmonėms. Valstybė prasideda nuo žmogaus, nuo kiekvieno mūsų. Džiaugiamės visais darbais, didesniais ir mažesniais, kuriuos jūs atliekate 25-iose Kauno rajono seniūnijose, miesteliuose ir kaimuose, nes šie darbai stiprina mūsų bendruomenę ir valstybę. Aktyvios bendruomenės pastangomis į priekį žengiantis Kauno rajonas vertinamas kaip viena geriausių Lietuvos savivaldybių, kad esame jaunatviškas, veržlus ir augantis kraštas", – sveikindamas susirinkusius sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kauno rajono vadovas antro lygio Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklus įteikė Antanui Lavickui, Renatai Mišeikienei, Irenai Valatkevičienei ir Viktorui Trofimišinui.

A.Lavickas, Kauno rajono sporto mokyklos mokytojas, Lietuvos irklavimo rinktinės treneris apdovanotas už jaunųjų irkluotojų ugdymą ir pasiekimus profesinėje veikloje. Jo auklėtiniai Aurimas Adomavičius ir Ieva Adomavičiūtė yra pasaulio čempionai, o Povilas Stankūnas – Europos jaunimo vicečempionas. R.Mišeikienei, Raudondvario kultūros centro choro "Svajonė" meno vadovei savivaldybės apdovanojimas skirtas už chorinės muzikos puoselėjimą, kompozitoriaus J.Naujalio kūrybos propagavimą.

I.Valatkevičienė, Vilkijos gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė, įvertinta už pilietiškumo ugdymą ir skautijos idėjų sklaidą. 1994 m. ši mokytoja atkūrė Vilkijos skautų organizaciją ir vadovauja Lietuvos skautijos Kauno krašto Ąžuolų tuntui. Nuo 2010 m. yra jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo konsultantė. V.Trofimišinas, žurnalo "Mano ūkis" vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas, apdovanotas už aktyvią bendruomeninę ir kultūrinę veiklą. Jis – kraštotyros leidinio "Karmėlava" bendraautorius, knygos "Pakaunės dešimtmečiai" autorių kolektyvo narys, publikacijų apie iškilius raudondvariečius – J.Naujalį, L.C.Anikinį, A.ir A.Kriauzus bei J.Lauriūną – autorius.

Trečio lygio Kauno rajono garbės ženklais pasipuošė Ričardas Grekavičius ir Kazimieras Stankevičius. Neseniai Lietuvos kalvių kalviu pripažinto R.Grekavičius darbai puošia ne tik Kauno rajoną, bet ir daugybę kitų Lietuvos vietovių. Jo iniciatyva Karmėlavoje pastatyta skulptūra, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

O štai K.Stankevičius iš Ramučių, yra tituluojamas vienu geriausių meninio automobilių lyginimo meistrų pasaulyje. Įmonės"Stanliner" vadovas garsėja unikalių įrankių gamyba ir yra juos yra pristatęs parodose JAV, Japonijoje, didžiausioje Azijos šalių automobilių parodoje "Samurai". Pernai pasaulinės parodos "Mobile Tech Expo" Orlande (JAV) jis grįžo su apdovanojimu už viso gyvenimo nuopelnus.

Visų nominantų vardu kalbėjęs V.Trofimišinas pabrėžė, kad apdovanojimas – didelis netikėtumas ir garbė. "Dėkojame už garbę atsistoti į vieną gretą šalia tų, kurie jau apdovanoti aukščiausiais Kauno rajono įvertinimais. (...) Jūsų sprendimas – gražus gestas, parodantis, kad Kauno rajonas mato žmones: dirbančius, kuriančius, pasiaukojančius. Nė vienas iš mūsų nedalyvavo apdovanojimų varžytuvės, tiesiog dirbome tai, ką mokame daryti geriausiai, darėme taip, kaip manėme esą teisinga, prasminga, reikalinga ir sąžininga.(...) Kauno rajone yra daug apdovanojimo vertų žmonių", – kalbėjo nominantas.

Dovanota ir muzikinė puokštė

Po iškilmingos oficialiosios dalies į sceną žengė garsūs atlikėjai: Rafailas Karpis, Jurga Šeduikytė, Povilas Meškėla, Jokūbas Bareikis, Bjelle, Tadas Juodsnukis, Monika Linkytė, "Original Copy", Girmantė, "Lemon Joy". Koncerte, kurį vedė Egidijus Stancikas, grojo Vytauto Lukočiaus diriguojamas orkestras "Simfonietta".

Jau koncerto "Dainuoju Lietuvai" atlikėjai pritarti išjudino beveik visus klausytojus, o 21 val. giedota Tautiška giesmė sujungė visų šventės dalyvių širdis, ir Tėvynės meilės gija nusidriekė per visą pasaulį, per visus jo kampelius, kur tik esama lietuvių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų