Vilniaus gatvės remontas gali užsitęsti

Nuo vasaros pagrindinėje Senamiesčio gatvėje karaliauja darbininkai, o pėstieji turi keliauti aplinkinėmis gatvelėmis. Planuojama, kad Vilniaus gatve bus galima eiti po kiek daugiau nei mėnesio, tačiau kyla iššūkių dėl grindinio.

Kada galėsime eiti?

Vilniaus gatvė jau beveik keturis mėnesius yra uždaryta, tačiau žadama, kad praeiviai į šią gatvę galės sugrįžti prieš didžiąsias metų šventes.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis „Kauno dienai“ nurodė, kad šiuo metu Vilniaus gatvėje toliau vyksta požeminių komunikacijų rekonstrukcija. Lygiagrečiai nuo Rotušės aiikštės jau prasidėjo dangų konstrukcijos pagrindų įrengimo darbai.

Tiesa, gruodį nuėmus tvoras, Vilniaus gatve nebus labai patogu vaikštinėti, nes tuomet atsivers dar ne įprastas kietos dangos takas, o tik skaldos takelis, kuris, palijus lietui, gali virsti purvynu.

„Nors rangovams statybviete tenka dalytis su archeologais, kurie kaskart randa įdomių radinių, neatsisakome planų iki didžiųjų metų švenčių Vilniaus gatvėje įrengti skalda padengtus takus. Be abejo, daug priklausys ir nuo oro sąlygų, tačiau dedamos visos pastangos, kad gyventojai kuo greičiau galėtų sugrįžti į šią svarbią Senamiesčio susisiekimo arteriją“, – teigė savivaldybės specialistas.

Jau prasidėjo dangos konstrukcijų įrengimo darbai. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Konfliktas dėl grindinio

Buvo skelbta, kad Vilniaus gatvėje ketinama pakloti tą patį grindinį, kuris buvo prieš rekonstrukciją, tačiau akmenys būtų nupjauti ir nugludinti. Tokia technologija leistų lygiai sudėti grindinį ir jis būtų patogus tiek pėstiesiems, tiek neįgaliesiems, judantiems su vežimėliu.

Tačiau tokie užmojai supykdė kai kuriuos visuomenininkus. Jie puolė piktintis, kad taip, esą, naikinama istorinė atmintis ir vertingos grindinio savybės. Skundais jie užvertė Kultūros paveldo departamentą (KPD), kad šis neleistų pjaustyti akmenų.

Kultūros paveldo departamentas yra pateikęs reikalavimą sustabdyti akmenų pjovimą. Savivaldybė kreipėsi į teismą ir prašo minėtą reikalavimą panaikinti.

Savivaldybės atstovai pripažįsta, kad dėl šio konflikto gali užtrukti visos Vilniaus gatvės rekonstrukcija, o terminai nukelti neprognozuojamam laikotarpiui.

„Kultūros paveldo departamentas yra pateikęs reikalavimą sustabdyti akmenų pjovimą. Savivaldybė kreipėsi į teismą ir prašo minėtą reikalavimą panaikinti. Visi kiti darbai vyksta, kaip ir planuota. Kaunas ir toliau prioritetu laiko būsimos atnaujintos Vilniaus gatvės patogumą ir prieinamumą kiekvienam žmogui. Centrinėje Senamiesčio arterijoje privalo nekliudomai judėti tiek pėstieji, tiek ir negalios paliesti žmonės ar tėveliai su atžalomis vežimėliuose“, – savivaldybės poziciją, kodėl grindinio akmenis visgi reikia pjaustyti ir gludinti, pateikė A.Pakalniškis.

Kiek anksčiau Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas buvo sakęs, kad KPD buvo su pastabomis pritaręs Vilniaus gatvės rekonstrukcijai, tačiau tos pastabos esą nebuvo esminės. Dabar, kai norima, kad akmuo nebūtų pjaustomas, tai reikštų, jog reikia keisti techninį projektą.

„Jų pastaba buvo, kad reikia derinti darbo projektą. Priminsiu, kad darbo projektas turi detalizuoti techninio projekto sprendinius, o jame ir buvo numatyta visiškai nulyginti akmenis. Mes teiksime KPD darbo projektą, bet nesame linkę ginčytis, ar akmuo turi būti lyginamas, ar ne, nes tai iš esmės būtų techninio projekto pakeitimas, o ne jo detalizacija. Dokumentiškai mes turime paveldo pasakytą taip, bet dabar, gavęs visuomenininkų raštą dėl grindinio išsaugojimo, KPD tarsi pradėjo abejoti“, – stebėjosi A.Pakalniškis.

Tikimasi, kad nuo Rotušės aikštės Laisvės alėjos link pėstieji gruodį galės eiti skaldos danga. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Kas keisis?

„Kauno diena“ primena, kad 830 m ilgio gatvę atnaujina rangos konkursą laimėjusi bendrovė „Autokausta“, su kuria savivaldybė pasirašė 4,6 mln. eurų vertės sutartį.

Pirmajame etape nuimtas grindinys, požemines komunikacijas pradėjo tvarkyti „Kauno vandenys“. Gatvę tyrinėjo archeologai, radę įvairių monetų, šukių ir kitų istorijos pėdsakų.

Kapitalinio remonto metu bus atnaujinti šviestuvai, suoliukai ir kiti mažosios architektūros elementai.

Miesto atstovai viliasi, kad visus Vilniaus gatvės remonto darbus pavyks atlikti iki vasaros, kai Kaune vyks svarbiausi Europos kultūros sostinės renginiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

EdmundasTulcevičius

EdmundasTulcevičius portretas
Vilniaus gatvė tvarkoma ir viskas gerai , aš gi norėčiau miesto valdžios paklausti - kada bus remontuojamos dvi Laisvės alėjos atkarpos iki Vytauto parko laiptų , kada bus tvarkomas skverelis Kęstučio ir Gedimino gatvių kampe , kada gi pagaliau bus nuspręst ką daryti su viešbučiu pabaisa Mickevičiaus gatvėje , o tai užsiimama visokių laiptelių į ąžuolyną ar bala žino kelinto liepto į salą statybomis .

Laisvės alėja

Laisvės alėja portretas
lygi kaip ledas.Kas matėt ten neįgaliuosius su vežimėliais?Kada bus pranešta akmenų pjaustymo kaina? Gal už tuos pinigus visiems neįgaliesiems galima nupirkti tobuliausius elektrinius vežimėlius?

nuomone

nuomone portretas
gludinkit, gludinkit paspirtukininku dziaugsmui
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių