Žingsnis link Kalėdų: įžiebta žvaigždėmis puošta Kauno eglutė!

Kaune prasideda Kalėdų laukimas, nes Rotušės aikštėje įžiebta pagrindinė miesto eglutė. Šiemet ji puošta M. K. Čiurlionio paveikslų motyvais, tad galima pasigrožėti tiek žvaigždėmis, tiek zodiakais, atrasti ir kitų motyvų.

Šventės prasideda

Penktadienio vakarą įžiebta Kauno kalėdinė eglutė pradeda skleisti šilumą, kviečia pamatyti grožį ir nešti šviesą kitiems. Rotušės aikštėje įžiebimo šventę stebėjo daugiatūkstantinė minia.

Dvejus metus dėl pandemijos buvo ribojami žmonių srautai, tačiau šiais metais eglutės įžiebimą vėl galėjo stebėti pilna Rotušės aikštė. Susirinkusius sveikino Kalėdų Senelis, linkėjimus siuntė ryškiausios Lietuvos muzikos žvaigždės.

Šventiniame koncerte kauniečius ir miesto svečius savo dainomis šildė Marijonas Mikutavičius, Merūnas, Linas Adomaitis, Mantas Jankavičius, Saulius Prūsaitis su Igle ir kiti atlikėjai. Renginių pasiilgę kauniečiai noriai kartu dainavo žinomas dainas ir tikino, kad dabar prasideda Kalėdų laukimas.

Koncerto pabaigoje įvyko tai, ko visi ir laukė – auksu suspindo Kauno eglutė. Įsižiebė rankų darbo žvaigždės, nušvito ir Rotušės aikštėje esančios dekoracijos, o šį šviesos šou palydėjo gausios susirinkusiųjų ovacijos.

Pirmieji vertinimai

Dar tik žengiant į Rotušės aikštę kauniečiai negailėjo pagyrų šiųmetei Kauno eglei, o ją įžiebus, laimingų veidų atsirado dar daugiau.

„Kaunas sugeba padaryti labai originalias eglutes. Tai tarsi meno kūriniai. Šiemet eglutė yra ir M. K. Čiurlionio kūrybos interpretacija, tad ji tarsi dvigubas kūrinys. Labai laukiu pamatyti visą menininkės sumanymą“, – dar prieš prasidedant šventei kalbėjo sutikta kaunietė Jolita.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Nemažai žmonių į Rotušės aikštę atėjo atnaujinta ir eglutėmis papuošta Vilniaus gatve, todėl tikino, kad šventinė nuotaika mieste tikrai jaučiasi. Žengus pro Rotušės aikštės vartus, padabintus puikiai atpažįstamais M. K. Čiurlionio paveikslų personažais, šventinė nuotaika tik dar labiau sustiprėjo.

„Dėl vaikų atėjome, jie labai nori Kalėdų Senelį pamatyti, o jei jie šypsosi, ir mes laimingi. Vaikai jau apčiupinėjo Vilniaus gatvės eglutes, pasidarėme gražių nuotraukų. Prie Kauno eglutės taip pat bus įamžintų akimirkų“, – nuotaika pasidalijo du savo vaikus į įžiebimo šventę atvedęs Jonas.

Kaunas sugeba padaryti labai originalias eglutes.

Vos įžiebus eglutę, susirinkusi gausi žiūrovų minia pradėjo ploti. Mažiausiuosius sužavėjo auksu tviskančios žvaigždės, keli jų vis klausinėjo tėvų, ar ant eglutės tokios pat žvaigždės, kiti pirštu rodė į eglės viršūnę, kur ryškiai šviečia Šiaurinė žvaigždė.

„Labai jaukiai viskas atrodo. Aišku, dabar žmonių daug, arti, ko gero, nepavyks prieiti, bet tikrai sugrįšime dar ne kartą“, – nuomonę apie tik įžiebtą eglutę išsakė Laura.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Jai antrino ir ponas Juozas, atvykęs su žmona ir anūku. Pasak kauniečio, tikrai nuo eglutės skleidžiasi šiluma. „Paprastai, bet originaliai. Man patinka, kad eglė kvepia mišku, o ne plastiku. Patinka ir tai, kad papuošta žvaigždėmis. Ta aukso spalva suteikia ir šviesos, ir šilumos“, – pirmaisiais įspūdžiais pasidalijo šeima.

Eglutės idėja

Kauno kalėdinę eglę puošė jau gerai pažįstama menininkė Jolanta Šmidtienė. Šiais metais ji įgyvendino savo idėją, paremtą M. K. Čiurlionio darbais. Pagrindiniu kūrybos atspirties tašku tapo „Žvaigždžių sonatos“ paveikslas.

„Šis paveikslas man buvo kaip vadovėlis, kaip viską spalviškai ir kompoziciškai sudėlioti. Ten yra ir tokia dangaus linija, kurioje yra daug žvaigždžių. Jos viduryje aikštės negalėjau padaryti, todėl nusprendžiau padaryti žiedą ir ant jo uždėti papildomas žvaigždės, kad vaikščiojant iš apačios, jos būtų gerai matomos, atrodytų, tarsi jos pabyra virš galvų“, – dar prieš įžiebimą pasakojo tekstilininkė.

Ji kvietė įsižiūrėti ir į žvaigždžių raštus, mat juose taip pat galima atrasti M. K. Čiurlionio kūrybos citatų. J. Šmidtienė pasakojo, kad nesinorėjo kopijuoti žinomiausių M. K. Čiurlionio paveikslų, tačiau norėjosi juos stilizuoti, pateikti savaip tam tikrus jų fragmentus. Todėl žmonės patys turės prie Kauno eglės atrasti žymaus kūrėjo akcentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zingsnis iki

Zingsnis iki portretas
buna per kucias,o ne po joniniu ar net Velyku!

VA IR KARAS IR TIE 5 KALTI

VA IR KARAS IR TIE 5 KALTI portretas
KONFLIKTOJI DVIESE IR KAIP ANT MĖLIŲ DAR 5 PRISIDEDA...

LAUKIM KRISTAUS GIMIMO

LAUKIM KRISTAUS GIMIMO portretas
PRIE KO ČIA KARAS UKRAINOJE? PASAULYJE VISADA KAŽKUR VYKSTA KARAS....NET .LIETUVIAMS TARP LIETUVIŲ TRŪKSTA VIETOS ..MAN GRAŽU...MAN MIELAS BET KOKS GERAS ŽMOGAUS ATLIKTAS DARBAS,ĮDĖTAS TRIŪSAS,GERI NORAI...
VISI KOMENTARAI 63

Galerijos

Daugiau straipsnių