Žinia iš Zoologijos sodo: skaičiai privers gerokai kilstelėti antakius Pereiti į pagrindinį turinį

Žinia iš Zoologijos sodo: skaičiai privers gerokai kilstelėti antakius

2025-02-11 11:20
ELTOS inf.

Praėjusiais metais pasaulį išvydo daugau nei 140 tūkst. Lietuvos zoologijos sodo (LZS) jauniklių. Tiesa, didžiąją jų dalį sudarė smulkieji gyvūnai: Peru juodvabaliai, svirpliai bei marmuriniai tarakonai, praneša LZS.

Žinia iš Zoologijos sodo: skaičiai privers gerokai kilstelėti antakius
Žinia iš Zoologijos sodo: skaičiai privers gerokai kilstelėti antakius / Regimanto Zakšensko nuotr.

„Didžiausia jauniklių dalis buvo smulkieji gyvūnai: 86 tūkst. Peru juodvabalių, 21 tūkst. svirplių, 16 tūkst. marmurinių tarakonų – tikras gyvybės šurmulys. Daugelis jų tapo vertingu pašaru didesniems LZS gyventojams, o likusieji perduoti kitiems zoologijos sodams. Tuo tarpu, LZS sėkmingai įgyvendinant tarptautinį niūriaspalvių auksavabalių išsaugojimo projektą, per metus suskaičiuota net 900 naujų šių vabalų lervų“, – rašoma zoologijos sodo pranešime.

Be to, LZS gyventojų gretas papildė ir stambesnių gyvūnų jaunikliai: šalyje saugomų ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų balinių vėžlių, korsako, ilganosės kuzimazės ir po ilgo laiko sulaukti patagoninės maros palikuonys.

„Per praėjusius metus iš kitų zoologijos sodų atkeliavo arba buvo įsigyti 227 nauji 36 skirtingų rūšių gyvūnai. Džiaugiamės, kad LZS apsigyveno į Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) rūšių išsaugojimui skirtą ex situ (EEP) programą įtraukti gyvūnai: dvipirštis tinginys, amūrinio tigro patelė, zebrai, avijaučiai, vikunijos“, – pranešime cituojama LZS vyriausioji biologė Jurgita Autukaitė.

Jos teigimu, šiuo metu sode yra laikoma apie 230 skirtingų gyvūnų rūšių, iš kurių apie 50 įtraukta į Pasaulinės gamtos apsaugos organizacijos Raudonąjį nykstančių rūšių sąrašą.

Skaičiuojama, kad apie 2,6 tūkst. LZS gyventojų per metus suėdė apie 200 t pašaro, atidesnės veterinarų priežiūros prireikė apie 500 gyvūnų, o atsisveikinti teko beveik su 460. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra