Kaune įsikūrusiame Lietuvos zoologijos sode strykinėja neseniai pasaulį išvydę lūšių ir nykštukinių kiaulių jaunikliai.
Trijų mėnesių lūšiukai – gyvas sidabras
Lūšių porelė – tėvas Vori ir mama Eva – mažylių susilaukė gegužės pabaigoje. Pasak zoologijos sodo atstovės Rasos Jautakienės, jie gerai auga, yra judrūs ir žaismingi.
Motina Eva, prieš trejus metus gimusi Alaveskio žvėrinčiuje, Estijoje, į Lietuvos zoologijos sodą atvyko 2011 metų kovą. Tėvui Vori – penkeri. Iš Helsinkio zoologijos sodo į Kauną jis persikėlė 2009-ųjų birželį.
Šiuo metu Kauno zoologijos sode iš viso gyvena septynios lūšys.
Laisvėje lūšys veisiasi tankiuose Europos miškuose. Šie 10-20 kg sveriantys žvėrys puikiai plaukioja, laipioja medžių kamienais ir uolomis. Medžioja naktį. Minta elniais, stirnomis, kiškiais ir paukščiais.
Lūšys gyvena iki 20 metų, tačiau yra ties išnykimo riba. Jos į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos nuo 2000 metų.
Nykšukiniai paršeliai – lankytojų džiaugsmas
Rugpjūčio 8-oji – ta diena, kai Lietuvos zoologijos sodas sulaukė miniatiūrinių kiaulių jauniklių. Anot R.Jautakienės, šeši juodi rubuiliukai džiugina tiek mažus, tiek suaugusius lankytojus. Ši rūšis zoologijos sode – nauja.
Pernai pora nykštukinių paršelių atvyko iš Salantų mini zoologijos sodo.
Vietnamietiškos, maistui naudojamos kiaulės, kurios užaugdavo maždaug iki 90 kg, prieš pusšimtį metų buvo siunčiamos į Europos šalis. Ten jos buvo naudojamos įvairiuose medicinos tyrimuose, pvz., organų transplantacijose, todėl selekcininkų imtos veisti mažesnio dydžio.
Nykštukinės kiaulės paprastai sveria mažiau nei 68 kg ir yra mažesnės negu jų didžiosios prosenelės. Kai kurios kiaulių rūšys yra tokios mažos, kad tilptų arbatos puodelyje.
Lietuvos zoologijos sode gyvenančios suaugusios nykštukinės kiaulės sveria apie 20-30 kg.
Naujausi komentarai