Aferos „Regitroje“: kiek kainuoja vairavimo egzaminas? Pereiti į pagrindinį turinį

Aferos „Regitroje“: kiek kainuoja vairavimo egzaminas?

2015-05-11 13:31 klaipeda.diena.lt inf.

Už kyšius, o ne už žinias ir praktinius gebėjimus išduoti vairuotojų pažymėjimai pavirto įtarimais ikiteisminiame tyrime.

Aferos „Regitroje“: kiek kainuoja vairavimo egzaminas?
Aferos „Regitroje“: kiek kainuoja vairavimo egzaminas? / Tomo Raginos nuotr.

Už kyšius, o ne už žinias ir praktinius gebėjimus išduoti vairuotojų pažymėjimai pavirto įtarimais ikiteisminiame tyrime.

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Imuniteto skyriaus pareigūnų bendromis pastangomis aiškėja vis daugiau svarbių detalių ikiteisminiame tyrime, susijusiame su būsimų vairuotojų egzaminavimu valstybės įmonėje „Regitra“ Kauno filiale.

Atlikę kompleksą ilgalaikių slaptų ikiteisminio tyrimo veiksmų Marijampolės apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai surinko duomenis, kurie leidžia įtarti kelis VI „Regitra“ Kauno filialo  specialistus ir Marijampolės apskrities VPK Jurbarko rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus pareigūnus dėl jų galimai padarytų nusikalstamų veikų bei įžvelgti korupcinę nusikalstamą schemą, pagal kurią buvo veikta Kauno, Jurbarko bei Prienų teritorijose.

Šiuo metu minimame ikiteisminiame tyrime turimais duomenimis, keli Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai drauge su vienu kolega iš Kauno apskrities VPK Viešosios policijos skyriaus per keletą civilių asmenų tarpininkaudavo 150 - 180 eurų kyšiais paperkant valstybinės įmonės „Regitra“ Kauno skyriaus specialistus, atsakingus už praktinio vairavimo egzaminavimą. 

Kaip paaiškėjo tyrimo metu, už minėtą sumą buvo galima neteisėtai išlaikyti „B“ kategorijos praktinį vairavimo egzaminą ir įgyti teise vairuoti „B“ kategorijos transporto priemones. Iš viso šiame ikiteisminio tyrimo etape įtarimai jau yra pareikšti 10 asmenų. Lietuvos baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą vykdant įgaliojimus ir veikiant neteisėtai numato bausmę atimant teisę dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla arba laisvės atėmimą iki septynerių metų. Už paperkamo asmens neteisėtą veikimą numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Pareigūnai bei prokurorai neslepia, kad tęsiant tyrimą įtariamųjų ratas dar gali plėstis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra