Gaisras šiukšlių karalystėje: keliasdešimt Kauno ugniagesių jį gesino pusketvirtos valandos

Šiąnakt 30 Kauno bei Kauno rajono ugniagesių gelbėtojų pusketvirtos valandos gesino gaisrą bendrovėje „Ekonovus“, kuri skelbiasi esanti viena didžiausių ir sparčiausiai augančių atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje, Kauno padalinyje.

Pranešimą apie tai, kad kažkas dega Vandžiogalos plente, Bendrasis pagalbos centras gavo 1.01 val.

Paaiškėjus, kad dega minėtos atliekų tvarkymo įmonės teritorijoje esantis metalinis angaras, į įvykio vietą buvo išsiųstos aštuonios autocisternos net iš penkių Kaune bei Kauno rajone įsikūrusių ugniagesių gelbėtojų komandų.

30-iai ugniagesių pavyko lokalizuoti gaisrą šiame 50x40 m dydžio apskardintame angare tik beveik po poros valandų. O apie jo likvidavimą paskelbta tik pusę penkių ryto. Nors dėl viso pikto ugniagesių gelbėtojų pajėgos budėjo šioje gaisravietėje dar ir šiandien ryte.

Dėl ko kilo šis gaisras, dar tikslinama.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Aplinkosaugininkai pradės patikrinimą

Po šio gaisro aplinkosaugininkai žada pradėti neplaninį įmonės patikrinimą.

Aplinkos apsaugos departamento teigimu, angare degė pakuočių atliekos, apie 90 proc. jų sudaro popierius ir kartonas, likusį dešimtadalį – plastikas.

Apie antrą valandą nakties į įvykio vietą atvyko aplinkosaugininkai, iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros mobilioji laboratorija oro taršai matuoti.

„Po naktį įvykusio gaisro vienoje Kauno atliekų tvarkymo įmonėje Aplinkos apsaugos departamentas pradės neplaninį įmonės patikrinimą“, – departamento pranešime cituojamas Kauno aplinkos kokybės skyriaus vedėjas Vaidas Laukys.

Bendrovės „Ekonovus“ generalinio direktoriaus Romo Draskinio teigimu, gaisro metu antrinių žaliavų rūšiavimo angare sudegė jame buvusios atliekos bei įranga, taip pat apgadintas ir pats pastatas, tačiau žmonės nenukentėjo.

Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

„Tikslūs nuostoliai kol kas yra nustatinėjami. Šiuo metu pradėtas tyrimas gaisro priežasčiai nustatyti, todėl esame pasiruošę bendradarbiauti su atsakingomis institucijomis, suteikiant jiems visą reikalingą informaciją“, – BNS perduotame komentare teigė R. Draskinis.


Šiame straipsnyje: gaisrasEkonovusatliekos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Darbo saugos inžinierius

Darbo saugos inžinierius portretas
Kas darosi Lietuvoj , gaisrai vos ne kasdien, didžiulės įmonės sprogsta, pleška. Kada bus išjudintas korumpuotas širšynas - darbo ir priešgaisrinė apsauga. Yra konkretūs reikalavimai, taisyklės. Kiek dar reik nelaimių Lietuvoj? Kuri stambi įmonė dar nedegė?Tai ką jie atvyksta į įmones tik duoklės pasiimt ar kaip ?

Pilietis

Pilietis portretas
Kiek dar tai tesis,gal cia toks darbo metodas prikaupiam,sudeginam.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių