Kauno apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį verslininkams, mažiausiai trejus metus lobusiems iš padangų ir slėpusiems mokesčius. Tyrėjų skaičiavimu, verslininkai valstybei nesumokėjo ne mažiau kaip 600 tūkst. litų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.
Bendrovės "Embidis" direktorius Mindaugas Blekaitis ir Darius Bučnys dvejų metų laisvės apribojimu nuteisti už sukčiavimą ir aplaidų apskaitos tvarkymą. Vyrai per metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo turės 80 valandų išdirbti sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose. M.Blekaičiui skirta ir solidi bauda – 13 tūkst. litų.
Vyrai nuteisti už tai, kad trejetą metų vertėsi restauruotų automobilių padangų iš Europos Sąjungos bendrovių importu į Lietuvą. Verslininkai įsigudrino padangas parduoti neišrašę jokių buhalterinės apskaitos dokumentų, o įsigijimo dokumentus sunaikino.
Per kratas M.Blekaičio namuose pareigūnai rado apie 800 tūkst. litų įvairia valiuta ir paėmė devynis rankraščius. Jų turinys perduotas analizuoti specialistams. Išvados buvo nepalankios teisiamiesiems.
Remdamiesi rankraščių informacija, rasti skaičiai stebina. Nustatyta, kad per trejus metus bendrovė "Embidis" gavo ir neapskaitė buhalterinėje apskaitoje beveik 6 mln. piniginių lėšų, kurios tyrimo metu vertinamos kaip gautas atlygis už nelegaliai parduotas padangas.
Bendrovė, galima sakyti, iš viso nevedė jokios oficialios apskaitos. Atlyginimai darbuotojams buvo mokami neoficialiai, juo pažymint tik viename iš devynių rankraščių. Asmenų, kuriems mokėti pinigai, tapatybės nenustatytos, nes parašytas tik vardas ir pinigų suma. Skaičiuojama, kad "juodai" mokant atlyginimus darbuotojams, liko nesumokėta apie 1 mln. mokesčių.
Padangas M.Blekaičio ir D.Bučnio kompanija vežė iš Vokietijos ir Lenkijos. Tai nebuvo tik naujos, dažniausiai verslininkai parsiveždavo restauruotas padangas, kurias parduodavo juridiniams ir fiziniams asmenims.
M.Blekaitis nesutiko su jam pareikštais įtarimais. Jis piktinosi, kad tyrėjų paimti rankraščiai naudojami kaip neginčijamas įrodymas. Esą tai ne tik bendrovės "Embidis" finansinė veikla, tai tarsi jo gyvenimo dienoraštis apie bet kokius piniginius judėjimus, liečiančius jo šeimą ar kaimyną. M.Blekaitis negalėjo tiksliai paaiškinti, ką reiškia sąsiuviniuose surašytos sumos. Teismui dėstė tik įvairius variantus.
Kaltu neprisipažino ir D.Bučnys. Jis nurodė, kad su bendrove "Embidis" iš viso neturėjo nieko bendro ir tik vėliau tapo akcininku, bet padangų nepardavinėjo. Dirbo pagal individualios veiklos pažymą.
Tačiau tyrėjų apklausti liudininkai ir surinkti duomenys patvirtino nešvarius verslininkų darbelius. Kai kurie liudininkai tvirtino, kad padangas pirko viešai Aleksoto turgavietėje.
Naujausi komentarai