Kauno eglės padegėjas gali turėti reikšmingą norvegišką „uodegą“, nors jo mama kalba apie ligą

 • Teksto dydis:

Tiriant sunkiai sveiku protu suvokiamą Kalėdų eglės Rotušės aikštėje padegimą, medikai vis dar neleidžia apklausti įtariamojo. Tačiau jau apklausta jo mama. Ir nustatyta, kad jos sūnus, po minėto išpuolio atsidūręs psichiatrų globoje, važinėjo Kauno gatvėmis su Norvegijoje išduotu vairuotojo pažymėjimu.

Neįvertintas keistuolis

Anot ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro, už keliolikos minučių po šio išpuolio sulaikytas įtariamasis gyveno Norvegijoje, kur dirbo įvairius darbus, apie dešimt metų. Ir grįžo į Kauną – pas Žemųjų Šančių daugiabutyje gyvenančią mamą maždaug prieš mėnesį iki šio skandalingo įvykio.

Tačiau apie jo tolimesnius planus – ar atvyko tik šventėms, ar jau visam laikui, mama teigia nežinojusi, nes sūnus buvo uždaro būdo ir su ja beveik nebendravo. Todėl neaiškios ir aplinkybės, kuriomis šis 39-erių metų emigrantas turėjo parvykti į Lietuvą, nors tai taip pat galėjo turėti įtakos išpuoliui, kurį jis surengė gimtinėje arba jo sveikatos būklei, dėl kurios medikai neleidžia iki šiol įtariamojo apklausti.

 

 

Sulaikytojo mama pareigūnams teigė taip pat nežinanti sūnaus poelgio motyvų. Jos prielaidomis, „galbūt sūnų užpuolė kokia nors liga“. Prokuroro duomenimis, įtariamasis savo šeimos neturėjo.

Kaip jau rašyta, iki šio išpuolio Lietuvos teisėsaugai jis buvo žinomas tik dėl keliolikos metų senumo Kauno teismo nuosprendžio dėl narkotikų realizavimo, kuriuo dėl kelių šios nusikalstamos veikos epizodų buvo pasiųstas keliems metams už grotų. Ir 2006-aisiais buvo paleistas į laisvę, po ko greičiausiai netrukus išvyko į Norvegiją. Būtent ten buvo išduotas ir pas jį sulaikymo metu rastas vairuotojo pažymėjimas. O minėtas jo teistumas jau yra išnykęs.

 

 

Isteriška reakcija

Prielaidą, kad įtariamasis eglės padegimu nėra toks sunkus ligonis, kaip linkę teigti teisėsaugininkams medikai, perša ir TV3 laidos „Farai“ nufilmuotas ir jau viešai parodytas jo sulaikymas.

Įamžinta, kad tą gruodžio 4-osios naktį įtariamojo eglės padegimu automobilis, kurio modelį ir norevegiškus valstybinius numerius nurodė tuo metu Rotušės aikštėje buvę pilietiški asmenys, buvo pastebėtas jau už poros minučių po pranešimo apie šį įvykį – važiuojantis link Šančių. Pirminiais duomenimis, – Karaliaus Mindaugo prospekte, jau už „Akropolio“.

Šaukit! Nušaukit!

Nei garsinių, nei šviesos signalų iš jį pastebėjusių policininkų tarnybinio automobilio šio „Mitsubishi ASX“ vairuotojas nepaisė. Todėl nuspręsta kviestis pagalbon kolegas.

„Mitsubishi“ sustabdytas prievarta A.Juozapavičiaus prospekto pradžioje, kaip vėliau paaiškėjo – pakeliui į namus, užblokavus jam kelią. Atsidūrusiojo spąstuose reakcija į tai ir į jo automobilį apsupusius policinkus, vienas iš kurių buvo atsatęs į jį pistoletą, buvo isteriška: „Šaukit! Nušaukit!“ Tačiau prieš tai, bandydamas važiuoti atbulas, jis bandė parblokšti durelėmis ir vieną iš policininkų, kuriam, kaip vėliau pranešta, jo sulaikymo metu buvo sužaloti viena alkūnė ir vienas kelis.

TV3 laidos „Farai“ nuotr.

Melo kojos trumpos

Apie tai, kad jis nukentėjo, bandydamas užgesinti „Mitsubishi“ variklį, minėtas pareigūnas pasakojo ir televizijos laidos „Farai“ įraše. Nors Kauno policijos atstovė portalui kauno.diena.lt po to neeilinio savaitgalio teigė, kad sulaikomasis nesipriešino – jos kolega pats nesėkmingai suklupo ant greta buvusios pėsčiųjų salelės.

Anot ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro, aplinkybės, kuriomis nukentėjo pareigūnas, dar tikslinamos, tačiau jis tikrai ne pats paslydo.

Įraše užfiksuota ir, kad buvo problemų ištraukti „Mitsubishi“ vairuotoją iš automobilio, kurio viduje jautėsi stiprus benzino kvapas. Bandyta jį ištraukti laukan ir per vairuotojo, ir per priekines keleivio dureles, kol galiausiai tai pavyko per pirmąsias. Ir sulaikytasis paguldytas ant asfalto užlaužtomis rankomis, ant kurių netrukus uždėti antrankiai.

TV3 laidos „Farai“ nuotr.

Nuo šios vietos vaizdas visiškai pasikeitė. Atsidūręs tarnybiniame policijos automobilyje, sulaikytasis staiga virto romiu avinėliu. Ir vebleno į įsiaudrinusių policininkų užduodamus klausimus, kad nežino dėl ko yra sulaikytas, prie eglės nieko nedarė, ir jokių kvaišalų nevartoja. Galiausiai iš viso atsisakė su pareigūnais kalbėti.

Kaip jau rašyta, po sulaikymo įtariamasis eglės padegimu priputė į alkoholio matuoklį nulius. Tačiau buvo nuvežtas medikams – paimti kraujo mėginių, ar nevartojo narkotikų. Ir medikai jau jo nebeišleido.

TV3 laidos „Farai“ nuotr.

Anot prokuroro, ketvirtadienio ryte, t.y. už dvylikos dienų po mėginių paėmimo, policija jų atsakymo teigė dar negavusi.

Iškalbingi liudijimai

Ne mažiau iškalbingas ir vaizdo įrašas iš pačios Rotušės aikštės. Ir bandžiusiųjų sulaikyti eglės padegėją nusikaltimo vietoje parodymai.

Užfiksuota, kaip lėtai į Rotušęs aikštę, kurioje vaikšto nemažai žmonių, apie 1.40 val. lėtai įvažiuoja automobilis. Ir šiam sustojus prie pat eglės, iš jo vairuotojo vietos išlipęs asmuo atidaro beveik visas automobilio dureles. Galiausiai nešinas plastikine talpa, pirminiais duomenimis, su benzinu jis prieina prie eglės ir šią nušviečia šviesos pliūpsnis, po kurio ji pradeda nuo apačios degti.

Nusikaltimo vietoje padegėją sulaikyti bandę vaikinai pasakojo, kad jiems besiraičiojant ant žemės, atbėgę kiti asmenys, vieną iš jų palaikė įtariamuoju. O tuo pasinaudojęs padegėjas ištrūko ir įšokęs į savo automobilį, palikdamas nusikaltimo vietą, vos nepartrenkė žmogaus.

TV3 laidos „Farai“ nuotr.

Kadangi eglės padegėjas iki šiol neapklaustas, jokie įtarimai jam nėra pareikšti. Nors ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl svetimo turto ar kultūrinės reikšmės turinčios vertybės sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, už ką Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Tolesnį vis dar medikų globoje esančio eglės padegėjo likimą greičiausiai lems jam skirta psichiatrinė ekspertizė.NAUJAUSI KOMENTARAI

.

. portretas
Kai pagalvojo kiek susimokėt laukia už eglę, kai pagavo, nutarė geriau tapti nepakaltinamu ligoniu. Geriau ligoniu negu skirti gyvenimo babkes eglei. Kol nepagavo nelabai neadekvatus buvo, matyt sulaikant greit susirgo nepakaltinamai

nu jooo

nu jooo portretas
nepranesa ar rado narkotiku tyrimuose, nes neaisku kokia suma pinigu sukaups issisukimui, jei daug tai tyrimai bus geri

Ji

Ji portretas
Taip daug melo interneto ir tv
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių