Kauno teisėjas kitus už grotų siuntė gelbėdamas savo paties kailį?

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad tuometinį Kauno teisėją priimti apkaltinamąjį nuosprendį galėjo paskatinti baimė sulaukti įtarimų, jog jis buvo papirktas.

Apeliacinis teismas konstatavo, kad tuometinis apygardos teismo teisėjas Rimas Švirinas priimdamas nuosprendį „neabejotinai žinojo apie ikiteisminio tyrimo dalį, susijusią su galimu jo papirkimu siekiant palankaus teismo sprendimo būtent šioje byloje“ dėl prekybos žmonėmis.

„Šis faktas leidžia pagrįstai tvirtinti, kad teisėjas R. Š., žinodamas šias aplinkybes, nebegalėjo išlikti nešališkas“, – rašoma antradienį priimtoje nutartyje.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad prekyba žmonėmis kaltinamas Giedrius Valatkevičius ir jo advokatas Drąsutis Zagreckas perdavė 15 tūkst. eurų kitam Kauno teisėjui, jog šis paveiktų R. Šviriną.

Drąsutis Zagreckas (kairėje) ir Giedrius Valatkevičius (dešinėje) Kauno apygardos teisme.

Apeliacinis teismas konstatavo, jog G. Valatkevičius „pagrįstai manė, kad jo bylą nagrinėjęs teisėjas (...) siekdamas išvengti įtarimų, galėjo priimti apeliantui tik apkaltinamąjį nuosprendį“. R. Švirinas jam buvo skyręs penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

R. Švirinui įtarimai nebuvo pateikti, bet jis jo paties prašymu šiemet buvo perkeltas į Alytaus teismą.

Apeliacinis teismas paskelbė, kad „dėl nurodytų aplinkybių buvo pažeista apelianto teisė į nešališką teismą“, todėl byla turi būti nagrinėjama iš naujo.

G. Valatkevičius šioje byloje buvo nuteistas už tai, kad kelis vaikinus išvežė į užsienį, kur vertė juos vykdyti vagystes.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
idomu kokiai /mafijai/ tarnauja prezidentas tautos ? o gal tai paciai magnutes o gal tik futbolo? laikas parodys......

išvada

išvada portretas
jei perkėlė į Alytaus teismą, tai ten su tokiu teisėju persikėlė ir korupciniai ryšiai. KOdėl tokį brudą negalima išmesti "iš barščių" ??

Jobani Svet

Jobani Svet portretas
Ir policija, ir teisejai visi jie kenkejai, o ne angelai sargai...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių