Merginą nužudė insulino injekcijomis Pereiti į pagrindinį turinį

Merginą nužudė insulino injekcijomis

2014-09-24 12:20

Kauno apygardos teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti bylą, kurioje du Jurbarko rajono gyventojai kaltinami per prievartą merginai suleidę keturias injekcijas insulino, nuo kurio ji mirė.

Kauno apygardos teismas pradėjo nagrinėti dvidešimtmetės nužudymo bylą. Šokiruojanti mirties priežastis – diabetu nesergančiai merginai per prievartą suleistos keturios injekcijos insulino.

Teisiamųjų suole dėl jaunos jurbarkietės mirties – 34 metų Egidijus Linkus ir septyniolikmetis K.B.

Bylos duomenimis, pernai lapkritį Jurbarko rajone esančioje sodyboje, būdami apsvaigę nuo alkoholio, abu vyrai sveikai dvidešimtmetei per prievartą suleido ne mažiau kaip keturias insulino injekcijas į koją ir ranką. Merginą ištiko koma. Po devynių dienų ji ligoninėje mirė.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikantis Kauno apygardos prokuroras Virginijus Sokolovas paprašė teismo bylą nagrinėti uždaruose teismo posėdžiuose dėl dviejų priežasčių: viena jų – bus nagrinėjamos asmeninio gyvenimo detalės, o kita – vienas teisiamųjų yra nepilnametis.

Nukentėjusiaisiais šioje byloje pripažinti mirusios merginos tėvai Stasys ir Lidija Švedai. Moteris ir vyras išsituokę, gyvena atskirai. Lemtingą dieną jų dukra Ieva buvo pas tėtį.

Tėvai aiškina, kad mergina su pažįstamais linksminosi apleistoje sodyboje. Tėvai nesigina, kad dukra kartu su teisiamųjų suole atsidūrusiais vyrais vartojo alkoholinius gėrimus.

"Ji niekuo nesirgo. Jie turbūt sodyboje rado to insulino ir norėjo paeksperimentuoti", – svarstė mirusios merginos mama.

Apmaudu, kad eksperimentams teisiamieji buvo greičiausiai per mažai knygų perskaitę. E.Linkus tesugebėjo baigti septynias klases, o 17-metis teisiamasis dabar mokosi 11-oje klasėje. Tačiau per savo gyvenimą abu spėjo užsidirbti po kelis teistumus.

"Kai išgirdau, kad dukra prastai jaučiasi, nepriėmiau to rimtai. Paklausiau, ar tik nešventė iš vakaro. Kai sužinojau, kad baliavojo, tai patariau pagirioms ko nors išgerti ir praeis", – atviravo mirusiosios motina.

Tik vėliau, kai merginai iš burnos ėmė tekėti baltos putos, o akys keistai vartytis, tėvas išvietė greitąją pagalbą. 

Per beveik metus laiko, kol vyko ikiteisminis tyrimas, teisiamieji nerado reikalo paaiškinti tėvams savo elgesio motyvų ir atsiprašyti.

"Aš nežinau, kodėl jie taip padarė, jie po to niekada nebuvo atėję pas mus", – pasikeitusius santykius su kaimynais minėjo S.Švedas.

Insulino funkcija – gliukozės kiekio kraujyje reguliavimas. Gliukozės kiekis kraujyje dažniausiai pakyla suvalgius angliavandenių turinčio maisto. Sutrikus insulino gamybai, gliukozės koncentracija padidėja, dėl to gali ištikti hiperglikeminė koma ir net mirtis.


Komentaras

Evalda Danytė

Kauno klinikų Diabetologijos sektoriaus vadovė

Kai cukraus kiekis kraujyje mažas, o insulino didelis, žmogus lyg ir gali mirti. Nuo insulino atradimo 1922 m. buvo tokių atvejų. Tačiau sveiko žmogaus pribaigti insulinu neįmanoma. Įsijungia labai daug organizmo apsauginių funkcijų. Net ir literatūroje yra aprašyta vaikų ir senelių mirties atvejų. Sovietmečiu, insulinu sukeldami hipoglikeminę komą, gydydavo šizofreniją. Esą, sukėlus komą, žūdavo negeros ląstelės, o vėliau pacientus pažadindavo. Nė vienas nemirė. Kitas reikalas, jei insulinas vartojamas su alkoholiu. Toks kokteilis gali būti mirtinas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra