Mongolo našlė vėl atsitrenkė kakta į sieną

„Barakuda“, „valkata“ ir „narkomane“ Henriko Daktaro viešai išvadinta ir dar skolinga šiam po to, kai Kauno apylinkės teismas atmetė jos ieškinį dėl moralinio atlygio, likusi Rimanto Ganusausko, pravarde Mongolas, našlė Loreta Gedvilaitė nesulaukė užtarimo ir Kauno apygardos teisme. Nepadėjo ir naujas advokatas, nusisamdytas skundo surašymui.

Reikalavo keturženklio atlygio

Kaip jau rašyta, mergautinę pavardę susigrąžinusi R.Ganusausko našlė už minėtą savo velionio vyro sūnėno žodžių tiradą, pažertą vienoje LNK televizijos laidoje, reikalavo iš H.Daktaro 3 tūkst. eurų moralinio atlygio. Ir įpareigoti jį taip pat viešai – iš televizijos ekrano paneigti šiuos esą šmeižikiškus ir jos garbę bei orumą žeminančius teiginius.

Į šios civilinės bylos posėdžius Kauno apylinkės teisme ieškovė atskrisdavo iš Italijos, kurioje gyvena jau septyniolika metų. O įkalinimo iki gyvos galvos bausmę Pravieniškių pataisos namuose atliekantis atsakovas, kuriam už grotų sukako jau 61-eri, dalyvavo jos ieškinio nagrinėjime nuotoliniu būdu.

L.Gedvilaitę atstovavęs advokatas Kęstutis Jokimas įrodinėjo teismui, kad H.Daktaras jokių minėtų jo teiginių įrodymų nepateikė. Nors, atlikus šioje byloje lingvistinę ekspertizę, nustatyta, kad jo teiginiai buvo konstatuojamojo pobūdžio informacija. Ir šie pasisakymai – žeminantys kitą asmenį.

Anot K.Jokimo, jie pakenkė jo atstovaujamosios reputacijai, nes suformavo apie šią neigiamą nuomonę bei pakirto draugų ir visuomenės pasitikėjimą ja. Nors L.Gedvilaitė nepriklauso viešų asmenų kategorijai.

Apylinkės teismo antausis

H.Daktaro advokatas Vytautas Sirvydis įrodinėjo teismui, kad ieškinys turi būti atmestas, nes jau suėjęs trijų metų senaties terminas – H.Daktaras davė minėtą interviu 2015-ųjų kovą, o L.Gedvilaitė pareiškė dėl jo ieškinį tik 2018-ųjų birželį. Nors, gyvendama Italijoje, ji matyti tos LNK laidos negalėjo. O į internetą ją patalpino ne už grotų esantis H.Daktaras, todėl ne jis turėtų būti ir atsakovu. Juk tada Lukiškių kameroje jis perpasakojo savo beveik 30 metų senumo pokalbį su R.Ganusausku, kuriame atkalbinėjo šį nuo vestuvių su L.Gedvilaite, tik vienam žurnalistui. Be to, tas interviu buvo beveik poros valandų, o parodyta tik nedidelė jo dalis. Tačiau, ir joje H.Daktaras išsakė tik savo nuomonę, o teisinėje valstybėje už tai nepersekiojama.

Be to, teisme ieškovė atsiminė tik du esą ją įžeidusius žodžius - „barakuda“ ir „valkata“. Tačiau, paaiškėjo, kad ji nelabai supranta šių žodžių prasmę. Esą pirmasis reiškia nemoterišką moterį, kuri nesirūpina šeima, t. y. yra laisvo elgesio. Šią reikšmę, anot l.Gedvilaitės, turi ir žodis „valkata“.

L.Gedvilaitės ieškinį nagrinėjusi Kauno apylinkės teismo teisėja Simona Dementavičienė jį atmetė, konstatavusi, kad H.Daktaras turėjo pagrindo taip atsiliepti apie ieškovę. O ši neįrodė, kad minėti atsakovo teiginiai sukėlė jai sunkias pasekmes. Be to, iš tikrųjų praleido senaties terminą ieškinio pateikimui. Atmesdama L.Gedvilaitės ieškinį, teisėja jai priteisė ir H.Daktaro patirtas išlaidas advokatui, t. y. 1600 eurų.

Loreta Gedvilaitė/Vilmanto Raupelio nuotr.

Pernykštė pamoka

Teisėjos S.Dementavičienės sprendimą L.Gedvilaitė apskundė jau nusisamdžiusi kitą advokatą – Vytautą Dargį. Šio Kauno advokato stažas – septyneri metai arba keturiais metais didesnis už anksčiau ją atstovavusio vilniečio K.Jokimo.

Tas pats Kauno apylinkės teismas 2018-ųjų balandį L.Gedvilaitei iš H.Daktaro, kurį visi Lietuvos teismai pripažino kaltu dėl jos vyro nužudymo, jai bei be tėvo užaugusiam judviejų su R.Ganusausku sūnui priteisė po 45 tūkst. eurų. Nors prašyta dešimt kartų didesnių sumų - po pusę milijono eurų.

Kartu su priteistomis sumomis buvo priteistos ir penkių procentų dydžio metinės palūkanos nuo jų, skaičiuojant šias nuo bylos iškėlimo 2017-ųjų rugsėjį iki sprendimo įsiteisėjimo. O šis įsiteisėjo pernai spalį, Kauno apygardos teismui, kuriam L.Gedvilaitė taip pat buvo su sūnumi apsiskundus, atmetus jų skundas.

Tiesa, tada skundėsi Kauno apygardos teismui ir H.Daktaras. Tačiau ir jo skundas buvo atmestas.

Reputaciją susigadino pati?

Naujojo L.Gedvilaitės advokato skundą Kauno apygardos teismo teisėjų Linos Žemaitienės, Edvardo Palioko ir Albinos Rimdeikaitės kolegija išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka, t. y. nekviesdama į savo posėdį nei ieškovės, nei atsakovo, nei jų advokatų.

Kaip teigiama Kauno apygardos teismo pranešime, šiandien L.Gedvilaitės, prašiusios panaikinti Kauno apylinkės teismo sprendimą ir grąžinti jam bylą nagrinėti iš naujo, skundas atmestas.

Jį nagrinėjusi minėta Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija pritarė kolegės iš žemesnės instancijos teismo išvadai, kad nėra pagrindo spręsti, ar minėti televizijos laidoje išsakyti H.Daktaro teiginiai pažeidė L.Gedvilaitės garbę ir orumą, nes apie nesantuokinius ryšius, R.Ganusausko, kuris buvo jos antrasis vyras, turtinę padėtį, rengiamas bylas prieš atsakovą ieškovė pati išsipasakojo viešai, pati susigadindama savo reputaciją.

Atmestas ir L.Gedvilaitės prašymas nagrinėti jos skundą žodinio proceso tvarka, nes teisėjų kolegijai pakako byloje esančios medžiagos ir be papildomos proceso dalyvių apklausos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Uz Daktara

Uz Daktara portretas
O apskritai kodel jis sedi uz tai kurio net kunas nera surastas? Kur irodymai? Kiek esu girdejas nera kuno nera ir bylos

AA

AA portretas
O kodėl ji vadinama našlė? Juk įrodymų taip ir nebuvo...

Prokuroras

Prokuroras portretas
AtA R.Ganusauskas ,ruošė sąmoklą prieš H.Daktarą,Tai visiems žinoma.Manyčiau,kad L.Gedvilaitė-Ganusauskienė,prie to labai entuziastingai prisidėjo.Tegul dėkoja Dievui,kad pati šalia jo neatsidūrė.Dabar reikėtų jai labai gražiai elgtis,o netampyti liūtą už ūsų.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių