Naujos akistatos su skriaudiku nepanoro nė vienas košmarą išgyvenęs senolis

Prieš Kauno apylinkės teismą šiandien stojo jau keturiolika kartų teistas ir 23 kartus už administracinius nusižengimus baustas Heroldas Barčiauskas, per karantiną jėga arba apgaule pasisavinęs senolių, prieš tai sulaukusių kalinčio jo bendrininko skambučių, santaupas. Į pakartotinę akistatą su juo neatvyko nė vienas nukentėjusysis.

Iškalbingas spektaklis

Tačiau to dar H.Barčiauskui buvo maža. Jis pareiškė, kad nori, jog jam būtų skirtas valstybės, t.y. nemokamas, advokatas. Ir pradėjo reikšti pretenzijas dėl žiniasklaidos dalyvavimo jo teismo procese.

Esą jo mama jau buvo sunegalavusi, kai perskaitė ankstesnę portalo kauno.diena.lt, kurios žurnalistė ir šiandien viena atstovavo visą žiniasklaidą, publikacija apie jam pareikštus kaltinimus.

„Aš dar nenuteistas, nors žiniasklaida mane jau nuteisė!“ – tradiciškai, kaip ir kiti ne kartą teisti asmenys, buvo linkęs apeliuoti į savo teises H.Barčiauskas. Tiesa, prieš posėdį, kai teisėja dar nebuvo atėjusi, jis savo teises reiškė dar iškalbingiau. „Neturi teisės mane fotografuoti – gal dar kelnes nusimauti ir parodyti, kas jose?!“ – replikavo H.Barčiauskas jį fotografuojant.

Šiandieniniame H.Barčiausko bylos posėdyje, kuris truko vos kelias minutes, ją nagrinėsianti teisėja Giedrė Maslauskaitė tespėjo keturiolika nusikalstamų veikų kaltinamam teisiamajam atsakyti, kad jo teismo procesas bus viešas. Ir paskelbti beveik mėnesio pertrauką šios bylos nagrinėjime – kol bus išspręstas klausimas dėl H.Barčiausko gynėjo.

Heroldas Barčiauskas/Justinos Lasauskaitės nuotr.

Aukos tiko į senelius

Kaip jau rašyta, kad jauniausiajai 39-erių H.Barčiausko aukai – 84-eri, vyriausiajai – 96-eri.

Keturi iš nukentėjusiųjų – Dainavos mikrorajono gyventojai. Penktoji Vilijampolėje gyvenančio Heroldo Barčiausko auka – alytiškė.

Visiems jiems skambinta į namuose tebeturimus laidinius telefonus iš Alytaus pataisos namų. O į aukas jie greičiausiai pasirinkti dėl savo vardų – Ona, Antanas, Aldona, Regina, Valerija, išduodančių galimą jų amžių, rastų kokioje nors senoje telefonų abonentų knygoje.

H.Barčiauskas kaltinamas nuo šių metų kovo vidurio iki birželio 1-osios, t.y. per per pustrečio mėnesio, turėdamas tikslą apgaule užvaldyti svetimą turtą, apsimetęs policijos ar banko darbuotoju ir panaudojęs smurtą ar apgaule pasisavinęs asmenims, kurie dėl senatvės buvo bejėgiškos būklės, priklausiusius daugiau kaip 15 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu H.Barčiauskas teigė, kad prieš visus minėtus atvejus sulaukė asmens, prisistačiusio Alytaus pataisos namuose kalinčiu Robertu, skambučių. Šis sakė, susiradęs jį per bendrus pažįstamus. Robertas paskambindavo tą pačią dieną, kai reikėdavo vykti paimti pinigų pas patikėjusius jo gražbylystėmis apie esą nusižiūrėtiesiems į aukas įvairiomis aplinkybėmis įbruktus netikrus pinigus. Robertas nurodydavo ne tik jų adresus, bet ir daugiabučių, kuriuose gyveno šie, laiptinių durų kodus.

Neturi teisės mane fotografuoti – gal dar kelnes nusimauti ir parodyti, kas jose?!

H.Barčiauskas prisipažino, kad sutiko dalyvauti šiuose nusikaltimuose, nes trūko pinigų pragyvenimui. O Robertas žadėjo trečdalį nuo išviliotos ar jėga atimtos sumos. Likusią dalį, kuri priklausė Robertui, kaskart atvykdavo paimti vis kitas nepažįstamasis.

H.Barčiauskas tikino, kad gailisi dėl savo poelgių. Ir pagal galimybes atlygins nukentėjusiesiems padarytą žalą, nors yra bedarbis. jis buvo sulaikytas, remiantis kriminalinės žvalgybos informacija, kas galėtų būti į Dainavos mikrorajoną įsisukusio telefoninio sukčiaus „kojomis“. Iš pradžių tuo įtarti du asmenys.

Po dviejų parų sulaikymo H.Barčiauskui buvo skirta intensyvi priežiūra apykojės pagalba. Nuosprendžio jis laukia laisvėje.

Scenarijai – įvairūs

86-erių senolei, gyvenančiai Draugystės gatvės daugiabutyje, vieną praėjusio kovo vidurdienį paskambinęs asmuo prisistatė policininku. Ir įtikino, kad paštas moka jai pensiją padirbtais pinigais. Todėl netrukus pas šią atvyks jo kolega patikrinti senolės santaupų. Vos baigus pokalbį, pasigirdo durų skambutis.

Lemtingas sutapimas, kad tądien ši senolė buvo kaip tik išsitraukusi ne per seniausiai mirusio vyro santaupas. Ir laukė atvažiuojančio anūko, kuriam ketino perduoti jas laidotuvių reikmėms. Tie 7 tūkst. eurų, kai pasigirdo minėtas durų skambutis, gulėjo ant svetainės stalo. Senolei atidarius duris, už šių stovėjęs nepažįstamasis netrukus nokautavo ją vienu smūgiu. Atsigavus nei svečio, nei velionio vyro santaupų nebebuvo. O sutartu laiku atvykęs anūkas rado svetainėje kraujo, kuris bėgo močiutei iš nosies ir burnos, klanus.

84-erių senoliui, gyvenančiam Kovo 11-osios gatvės daugiabutyje, vieną gegužės popietę paskambinęs asmuo prisistatė banko darbuotoju. Jis teigė, kad bankas bankrutavo ir yra 37 nukentėję asmenys. Senolis – vienas iš jų, nes ir pas jį yra patekę padirbtų pinigų. Pasakojant šią legendą, iš nuo tokios žinios susijaudinusios aukos buvo iškvosta ir, kiek jam metų, ir, ar jis gyvena vienas, ir, kiek turi namuose grynųjų.

Galiausiai senoliui liepta padėti visas santaupas ant stalo ir laukti atvykstančio banko darbuotojo, kuris padės atskirti, kur tikri eurai, o kur – ne. Atvykęs „banko darbuotojas“ nufotografavo senolio paruoštus 1230 eurų. O po to, šiuos paėmęs, pasakė, kad eina patikrinti jų į kieme stovintį savo automobilį. Beveik tuo pačiu metu perskambino ir prieš tai su buto šeimininku bendravęs svečio kolega, šį kartą jau klausinėjęs visai nereikšmingų dalykų. O, kai pokalbį su juo baigęs senolis išėjo kieman pasidomėti, kokie jo santaupų patikrinimo rezultatai, ten svečio jau nebuvo.

Vyriausioji smaugta

Dar už trijų dienų H.Barčiauskas apsilankė pas Pramonės prospekte gyvenančią 96-erių senolę. Šiai tą vidurdienį paskambinęs asmuo prisistatė policininku iš Vilniaus. Jis teigė, kad yra sulaikyta moteris, perdavusi senolei 1800 padirbtų eurų.

Asociatyvi nuotr.

Iš šios nusižiūrėtosios į aukas pavyko iškvosti, kad jos turimos santaupos – kur kas didesnės. Ji net suskaičiavo, bekalbėdama su skambinusiuoju ir šio paraginta, kad turi namuose 5 tūkst. eurų. Sunkiai vaikštanti senolė patikrinti jos santaupas atvykusį skambinusiojo kolegą šiaip taip įsileido, pasiekusi duris besiramsčiuodama už sienų. O svečias, kaip ir priklauso per karantiną, dėvėjęs apsauginę veido kaukę, vos patekęs vidun puolė buto šeimininkę smaugti. Po ko išplėšė jai iš rankų visas santaupas ir pabėgo.

Gegužės pabaigoje po taip pat policininku prisistačiusio asmens skambučio ir šio atsiųsto kolegos apsilankymo 55 eurų, turėtų namuose, ir banko kortelės, nuo kurios netrukus buvo nuimti dar 600 eurų, neteko ir V.Krėvės prospekte gyvenanti 86-erių kaunietė.

Šiai paskambinęs sukčius padėti telefono ragelio neleido. Ir pasakė, kada nueiti prie durų, už kurių jau turėtų būti jo kolega. Šį įsileidus, skambinusysis ir toliau „kabino makaronus“ senolei. O jo atsiųstas svečias akimirksniu susirinko buto šeimininkės, kaip buvo liepta prieš tai, ant virtuvės stalo išdėliotus namuose turimus grynuosius ir banko kortelę. Šios PIN kodas taip pat jau buvo išviliotas. Pažadėjęs, kad tuoj grįš, svečias su tuo, ką susirinko, dingo. Kol senolė šio laukė, nuo jos banko kortelės per kelis kartus buvo nuimti ten buvę pinigai.

Žiauriausias išpuolis

Labiausiai fiziškai per akistatą su H.Barčiausku nukentėjo 88-erių alytiškė. Nors visų šios santaupų jis nepagrobė, tiesiog nežinodamas, kad jų yra dar ir, kur ieškoti.

Ir šiai senolei paskambinęs asmuo prisistatė policininku. Ir suokė, kad, jeigu buto šeimininkė nenori įsileisti jo kolegos, atvyksiančio patikrinti, kiek tarp jos santaupų yra klastočių, tai gali pasikviesti dėl drąsos kaimynus. Tačiau, nusižiūrėtoji į aukas neatsargiai pareiškė, kad „neturi iš kur tų kaimynų imti“. Nors belaukdama skambinusiojo kolegos, ji ištuštino tik vieną slėptuvę, kurioje buvo 1700 eurų, ketindama padėti šiuos balkone, jeigu atvyktų ne pareigūnas, o sukčius. Tačiau, nespėjo, nes už durų jau stovėjo nepažįstamasis. Senolei jo išvaizda sukėlė įtarimą. Kas buvo po to, kai ji pareiškė apie tai svečiui, buto šeimininkė jau nebeprisimena. Tačiau, H.Barčiauskas po sulaikymo prisipažino, nesusivaldęs, kai pamatė už senolės nugaros – ant spintelės gulinčius pinigus. Ir esą ją tik pastūmė. Nors kaltinamajame akte, remiantis buto šeimininkės patirtais sužalojimais, tarp šių – ir nosies lūžis, teigiama, kad jai buvo smogta į veidą.

Užpultajai atsigavus, minėtų 1700 eurų jau nebebuvo, kaip ir svečio, kuris buvo atvykęs iš Kauno taksi, kuriuo ir grįžo atgal. Tačiau kitos santaupos buvo vietoje. Į senolės butą atvykę pareigūnai rado ne tik kraujo klanus, sulaužytus buto šeimininkės akinius bei ant grindų besimėtančius protezus, bet ir dar beveik 6 tūkst. eurų, iškaišiotų po įvairias slėptuves miegamajame bei virtuvėje. Visi jie buto šeimininkei, kuri dėl kraujo išsiliejimo į smegenis tą pačią dieną buvo pervežta iš Alytaus ligoninės į Kauno klinikas, grąžinti.

Dalis nukentėjusiųjų nuo H.Barčiausko ir jo telefoninio bendrininko, kurio nepavyko nustatyti, parašė prašymus, kad teismo posėdžiai vyktų be jų. Vieni teigė negalintys juose dalyvauti dėl prastos sveikatos. Kiti – kad nebenori dar kartą išgyventi to, ką teko patirti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu

Nu portretas
Naa koks isigimėlis tikiuosi sės ilgamp

zz

zz portretas
Susaudyt nafik

Irena

Irena portretas
O tu galvojai apie mama darydamas tokius baisius nusikaltimus,netikiu,nes tu galvojai tik apie save.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių