Kaip pranešė Kauno apylinkės teismas, antradienį teismo nuosprendžiu I. M. pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ar pareigomis bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Subendrinus bausmes jai paskirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metų laikotarpiui.
I. M. bausmės vykdymo laikotarpiu įpareigota nurodytu laiku neišeiti iš namų, jei tai nesusiję su darbu arba mokymusi, neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Nuteistoji taip pat įpareigota per 4 mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Byloje iš dalies tenkintas nukentėjusios civilinis ieškinys neturtinės žalos atlyginimui.
Teisme įrodyta, kad I. M., būdama atsakinga už savo mažametės dukros auklėjimą ir vystymąsi, privalėdama sudaryti sąlygas visapusiškai ir harmoningai vystytis, užtikrinti vaikų teises, sudaryti tinkamas sąlygas vaikui gyventi ir augti, piktnaudžiavo savo, kaip motinos, teisėmis ir pareigomis bei sistemingai fiziškai ir psichiškai gniuždė savo mažametę dukrą, žiauriai su ja elgdamasi.
Konstatuota, jog nuo 2018 m. birželio mėn. iki 2022 m. lapkričio mėn. I. M. sistemingai fiziškai ir psichologiškai žalojo nukentėjusiąją ir žiauriai su ja elgėsi – mušė, smaugė, baugino, niekino, emociškai neprižiūrėjo, žemino žodžiais ir veiksmais, draudė valgyti arba reikalavo susimokėti už maistą. Nustatyta, kad dėl tokių padarytų nusikalstamų veikų nukentėjusiajai buvo konstatuotas nesunkus sveikatos sutrikdymas.
I. M. savo kaltę dėl jai inkriminuotų nusikalstamų veikų padarymo pripažino visiškai ir paaiškino, kad viskas iš esmės ir buvo taip, kaip nurodyta kaltinime, tačiau teisinosi, kad dauguma dalykų dukters buvo perdėti iš pykčio. Remiantis I. M. parodymais, santykiai su dukra būdavo geri iki kol jos viena kitos esą neišprovokuodavo. Moteris teisme taip pat teigė, kad tokį elgesį galėjo lemti netinkamai parinkti auklėjimo metodai.
Mergaitė buvo sistemingai fiziškai bei psichologiškai gniuždoma, dėl ko patyrė skaudžius dvasinius išgyvenimus.
Vis dėlto, kaip teigiama teismo pranešime spaudai, byloje surinkti duomenys teismui leido padaryti išvadą, kad I. M. neteisėti veiksmai buvo sąlygoti pernelyg didelio alkoholio vartojimo, o ne bandymo tinkamai ugdyti ar auklėti savo dukrą.
Bylą nagrinėjusios teisėjos Vitos Padriezaitės nuosprendyje konstatuota, kad nagrinėjamu atveju nustatyta, kad dėl I. M. tyčinių veiksmų buvo nesunkiai sutrikdyta mažametės nukentėjusiosios sveikata.
„Be to, netinkama vaiko priežiūra nebuvo vienkartinė, mergaitė buvo sistemingai fiziškai bei psichologiškai gniuždoma, dėl ko patyrė skaudžius dvasinius išgyvenimus. Teismas įvertina ir tai, kad kaltinime nurodytų nusikaltimų veikų darymo pradžioje nukentėjusioji buvo mažametė ir negalėjo pati apsiginti prieš suaugusį žmogų, su kuriuo turėtų jaustis saugi“, – teigiama teismo nuosprendyje.
Šis teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs ir per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.
Naujausi komentarai