Po teismo nuosprendžio „erelis“ nebesiplaikstė

Pernai vasarą butą, kuriame buvo trys mažamečiais vaikai, viename Dainavos mikrorajono penkiaaukštyje padegęs Tomas Staniulis izoliuotas nuo visuomenės dvejiems metams. Ir to užteko, kad iš teismo salės konvojaus pareigūnai jau išvedė visai kitą žmogų, o ne tą, kurį, vedamą į nuosprendžio paskelbimą, dviese vos nulaikė.

Greitai „nusodintas“

Pamatęs teismo koridoriuje žiniasklaidos fotoobjektyvus, T.Staniulis vėl prisiminė savo mėgiamas pirštų kombinacijas.

O atvestas į teismo salę, iš pradžių dar bandė ir čia diktuoti savo sąlygas.

„Kur mano advokatas?! Reikalauju, kad jis dalyvautų!“ –plaikstėsi T.Staniulis, pamatęs posėdžių salėje tik prokurorę, teisėją, posėdžių sekretorę ir portalo kauno.diena.lt žurnalistę.

„Svarbu, kad dalyvaujate jūs!“ – nesutriko netrukus nuosprendį Lietuvos Respublikos vardu pradėjus skelbti teisėja Indrė Averkienė. Ji pripažino T.Staniulį kaltu dėl abiejų jam inkriminuotų nusikaltimų – turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu ir nežymaus buvusios sugyventinės bei jos nepilnamečio vaiko sveikatos sutrikdymo. Tačiau, skyrė jam devyniais mėnesiais mažesnę bausmę, negu prašė prokurorė, nes benagrinėjant teisme šią bylą iš Probacijos tarnybos gautas pranešimas, kad ankstesnę bausmę – dėl smurto prieš tą pačią sugyventinę T.Staniulis jau atlikęs. Nors perduodant bylą teismui, dar to nebuvo, dėl ko kaltinimą palaikiusi prokurorė prašė bausmes už buto padegimą ir ankstesnį išpuolį prieš sugyventinę subendrinti.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Tiesa netruko paaiškėti

Be to, pilnai patenkinti tik Valstybinės ligonių kasos ir buvusios sugyventinės ieškiniai T.Staniuliui dėl pastarajai padarytos 130 eurų neturtinės žalos.

Valstybinė ligonių kasa medikų suteiktą pirmąją pagalbą smalkėmis apsinuodijusiai buvusiai teisiamojo sugyventinei bei šios vyriausiajam sūnui buvo įvertinusi 104 eurais.

Tuo tarpu pačios buvusios sugyventinės, kuri skelbiant nuosprendį nepasirodė, prašytas moralinis atlygis sumažintas keturis kartus – iki 500 eurų.

Į T.Staniuliui skirtą dvejų metų laisvės atėmimo bausmę įskaičiuoti ir beveik septyni mėnesiai, kuriuos jis jau praleido už grotų, laukdamas nuosprendžio.

Nors teisiamasis klausėsi nuosprendžio su pašaipa veide, netrukus paaiškėjo, kad ši – dirbtinė. Išvedamas konvojaus iš teismo salės, jis jau buvo daug ramesnis, negu atvedamas į ją.

Per plauką nuo tragedijos

Kaip jau rašyta, butas, kurį nuomojosi buvusi T.Staniulio sugyventinė su vaikais, viename Kovo 11-osios gatvės penkiaaukštyje buvo padegtas vėlų pernykštės liepos 23-iosios vakarą. Kauno ugniagesiai gelbėtojai pranešimą apie degantį vieną jo pirmojo aukšto balkoną gavo 23.50 val.

Buvusi T.Staniulio sugyventinė su savo trylikos bei septynerių metų ir vos penkių mėnesių vaikais išpuolio metu jau rengėsi gulti. Jeigu jie jau būtų užmigę, sunku net įsivaizduoti, kuo viskas galėjo baigtis.

Be to, iki ugniagesių gelbėtojų atvykimo degantį balkoną pradėjo gesinti ir kaimynai.

Ugniagesiams gelbėtojams atskubėjus į įvykio vietą, balkonas jau degė atvira liepsna. O šios kilo jau iki antrojo aukšto, kuriame viena gyvena vyresnio amžiaus našlė.

Nors gaisras buvo likviduotas gana greitai, spėjo sudegti balkone buvę daiktai, tarp jų – ir vaikiškas vežimėlis, apdegti palangė, nuo karščio sutrūkinėti balkono langų bei durų stiklai, aprūkti butas.

Dėl įtariamo apsinuodijimo smalkėmis į Klinikų Skubios pagalbos skyrių greitosios medikai tada išvežė ir visus bute buvusius vaikus, ir jų 38-erių metų mamą. Tačiau, apsinuodijimas smalkėmis konstatuotas tik pastarajai bei vyriausiajam sūnui. Kitą rytą jie jau buvo išleisti į namus.

Teroras užsitęsė

Portalo kauno.diena.lt žurnalistams lankantis įvykio vietoje, buvusi T.Staniulio sugyventinė teigė iš karto supratusi, kieno tai darbas. Prieš kelis mėnesius iki šio išpuolio 37-erių metų T.Staniulis – jauniausios jos dukters tėvas jau buvo baustas Kauno apylinkės teismo dėl smurto prieš ją laisvės apribojimu.

Portalo kauno.diena.lt žurnalistams tada T.Staniulio sugyventinė sakė jau negalinti net suskaičiuoti, kiek kartų buvęs draugas jai grasinęs. Anot kaimynų, ir jiems ši moteris skundėsi tapusi neadekvačiai besielgiančio buvusio draugo, su kuriuo nusprendė nutraukti visus ryšius, auka. „Jam negerai su galva!“, – teigė kaimynams terorizuojamoji.

Tai, kad jo padegtame bute yra ir jo dukra, T.Staniulis teisėsaugininkams prisipažino prisiminęs tik po to, kai padegė balkone išlaistytą benziną.

Jis buvo sulaikytas tik kitą dieną po išpuolio. Beje, – jau antrą kartą per pusę paros. Pirmą kartą T.Staniulis buvo sulaikytas ir tą pačią dieną prieš padegimą – važiuojantis neblaivus dviračiu. Už tai jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas bei paimtas dviratis.

Anot T.Staniulio, dėl to jis labai supykęs ant pareigūnų ir netrukus išgėręs dar alaus. O jau tada jam ir šovė į galvą mintis padegti buvusios sugyventinės buto balkoną.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Tokia pati ir gyveno, nepilnaprote su juo,prisidariusi vaiku ,nuo atskiru vyru, ,,,irgi supysta valkatele, nei savo buto , nei nieko, ,,,,tik vienas neigalus visa gyvenimui, o jin gyvenimą per svetimus žmones, but us nuomojasi ir padaryti skolą ir dings ta.

Taigi akivaizdu

Taigi akivaizdu portretas
kad tas "didvyris" nenormalus. Ir kaip moteris galėjo su juo gyventi? Jau vien į jį pažiūrėjus norisi kuo greičiau nusisukti.

Anonimas

Anonimas portretas
Nu ir kas kad ji pasodino jis ten jausis kaip namuosia tarp savu stogas ira valgiti gaus uz dika dirpti nereikia tesiog sanatorija uz musu visu moketoju pinigu dar vienas islaikitinis TOKIUS URODUS REIKIA PAPRASIAUSIA UTILIZUOTI mano valia butu as jiems visems nusikalteliams sudariciau KALEIME SALIGAS KAD VEN IS ZODIO KALEIMAS JIEMS PLAUKAI ANT GALVOS PASISTOTU O DABAR JIE TEN GERIAU GIVENA NEGU SUOLEIKINIS PENCININKAS KURIS VISA GIVENIMA ARE
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių