Po žmogžudyste pasibaigusio konflikto – įspūdingi aukos artimųjų ieškiniai

Kauno mafijos veteraną Virginijų Silvestravičių nušovusiam Algiui Taškevičiui aukos artimieji pareiškė įspūdingus ieškinius. Velionio vaikai prašo priteisti iš jo po 80 tūkst. eurų, tėvai – po 60 tūkst., sesuo – 40 tūkst. Kaltinamasis tyčiniu nužudymu linkęs įrodinėti, kad buvo priverstas taip pasielgti gindamasis.

Lemtinga ekspertų išvada

Didelį atgarsį sukėlusi 46-erių V.Silvestravičiaus, priklausiusio „Daktarų“ nusikalstamam susivienijimui ir tarp sėbrų turėjusio Virgelio pravardę, byla jau perduota Kauno apygardos teismui.

Kaip jau rašyta, ekspertų išvados dėl šio mafijos veterano žūties aplinkybių neįtikino teisėsaugininkų, kad jis nušautas esant būtinosios ginties aplinkybėms. Į V.Silvestravičių buvo šauta du kartus. Ir abu – į galvą.

Į šias ekspertų išvadas A.Taškevičius reagavo iškalbingai – atsisakė duoti parodymus. Esą dar kartą papasakos, kaip viskas buvo, teisme.

Iš karto po įvykio jis tikino, kad nušovė V.Silvestravičių, nes šis pradėjo muštis. Esą taip baigėsi tarp jų kilęs piniginis konfliktas dėl nekokybiškai atliktų pastato Muziejaus gatvėje, kuriame visa tai įvyko, remonto darbų. Neva V.Silvestravičiaus įtūžį sukėlė blogai įstatytos durys.

Pagal A.Taškevičiaus pateiktą versiją, jiedu su Virgeliu, kurį pažinojo nuo jaunystės, turėjo bendrą verslą. Nors šis nebuvo oficialus buto, kuriame buvo nužudytas, savininkas, tačiau buvo jame vykusių remonto darbų užsakovu. O iki šio įvykio teisėsaugai nežinomas 55-erių A.Taškevičius juos organizavo.  

Šiurpus sūnaus radinys

Nesugebėjęs ikiteisminio tyrimo metu paaiškinti, kodėl šovė savo senam draugui į galvą, o ne, pavyzdžiui, į koją, A.Taškevičius tikino ir nesirengęs šiam nusikaltimui iš anksto. Esą turėjo tądien su savimi savigynai įsigytą pistoletą „Makarov“, nes paraleliai dirbo ir lombarde. Nors neneigė, kad su Virgeliu jiedu pykdavosi nuolat.

Kaip jau rašyta, V.Silvestravičius buvo rastas negyvas pernai, lapkričio 19-osios popietę, minėtame remontuojamame Muziejaus gatvės name. Jį aptiko sūnus, ieškojęs tėvo nuo ryto.

Kniūbsčia gulinčio velionio pakaušyje, smilkinyje ir kakle žiojėjo šautinės žaizdos. Iš pradžių atrodė, kad sugurinta ir nužudytojo nosis, dėl to neatmesta prielaida, kad jis galėjo kristi iš nemažo aukščio. Remontuojamame bute buvo ir nebaigta įrengti palėpė.

Tačiau vėliau ekspertai konstatavo, kad tai – šūvio į pakaušį pasekmė. Antrasis, taip pat kiauryminis, buvo į kaklą. Ir tragiškai pasibaigusio galimo konflikto kulminacija įvyko ne palėpėje, iš kurios velionis galėjo būti numestas ar nukritęs pats, o pirmajame pastato aukšte, kuriame aptiktas jo kūnas.

Nuosprendžio laukia laisvėje

A.Taškevičius buvo sulaikytas tik už poros valandų po pranešimo apie šiurpų V.Silvestravičiaus sūnaus radinį Senamiestyje – savo namuose Aleksote ir neblaivus. Jam nustatytas beveik vidutinis girtumas – 1,46 promilės.

Tačiau A.Taškevičius tikino, kad vartojo alkoholį jau po tragedijos. Duomenų, kad jis būtų buvęs neblaivus ir nusikaltimo metu, teisėsaugininkai neturi.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių