R. Jakščio paauglių tvirkinimo byla atidėta: prabilti aukoms padėjo žiniasklaida

Kauno apylinkės teismas antradienį atidėjo paauglių tvirkinimu kaltinamo Remigijaus Jakščio trečios baudžiamosios bylos nagrinėjimą neatvykus valstybės paskirtam jo gynėjui, anot prokuroro, ikiteisminio tyrimo metu vyras kaltės nepripažino.

Kaip žurnalistams po posėdžio nurodė Kauno apylinkės teisėja Jolanta Ramonienė, bylos nagrinėjimas buvo atidėtas, nes negalėjo dalyvauti valstybės paskirtas advokatas.

„Be to, kaltinamasis pareiškė, kad vakar sudarė sutartį su savo gynėju. (...) Šiandien, kadangi posėdis buvo atidėtas, (R. Jakštys – BNS) dėl kaltės nepasisakė“, – nurodė J. Ramonienė.

Anot jos, veikos, kuriomis kaltinamas R. Jakštys, padarytos nuo 2018 iki 2021 metų užsienyje ir Lietuvoje.

Teisėja pažymėjo, kad posėdyje dalyvavo nukentėjusieji, jų dalyvavimas privalomas, nes asmenys šiuo metu jau yra pilnamečiai.

Kauno apygardos prokuroras Andrius Kiuršinas žurnalistams sakė, kad dvi R. Jakščiui inkriminuojamos veikos padarytos užsienyje, viena – Lietuvoje.

„Šitos bylos nėra susijusios su mentoryste, labiau susijusios su organizuojamomis ekskursijomis. (...) Nusikaltimai susiję su nepilnamečių seksualinio apsisprendimo laisve“, – kalbėjo A. Kiuršinas.

Iš viso R. Jakščiui inkriminuojami trys nusikalstami epizodai, pasak prokuroro, „du atvejai buvo daugiau vienkartiniai“, vyras tyrimo metu dėl nusikaltimų neprisipažino.

„Šiandien nebuvo paklausta, nes nebuvo pradėtas posėdis, o ikiteisminio tyrimo metu nepripažino kaltės“, – teigė A. Kiuršinas.

Nusikaltimai susiję su nepilnamečių seksualinio apsisprendimo laisve.

Pasak jo, šioje byloje R. Jakščiui pateikti kaltinimai su kitais ikiteisminiais tyrimais ir baudžiamosiomis bylomis nesusiję.

„Kai buvo išviešinta informacija apie R. Jakštį per masinės informacijos priemones, keli nukentėjusieji kreipėsi į teisėsaugą ir buvo inicijuotas ikiteisminis tyrimas“, – nurodė prokuroras.

Jis pridūrė, kad nukentėjusieji yra pateikę civilinius ieškinius, tačiau jų dydžio nekomentavo.

„Jie (nukentėjusieji – BNS) buvo apklausti, davė parodymus. (...) Kiti klausimai bus sprendžiami teisminio nagrinėjimo metu. Nenorėčiau komentuoti ieškinių dydžio. Ieškiniai gali būti vienokie, o teismas gali sumažinti. (...) Anksti dabar kalbėti“, – sakė A. Kiuršinas.

T. Biliūno/BNS nuotr.

Į teismą policijos pareigūnų konvojaus pristatytas R. Jakštys kaltinimų žurnalistams nekomentavo.

Baudžiamoji byla dėl nepilnamečių apsaugos nagrinėjama neviešuose teismo posėdžiuose.

Kaip anksčiau informavo teismas, du kartus dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų teistas ir šiuo metu kalintis jaunimo mentorius R. Jakštys vėl kaltinamas jaunesnių negu šešiolikos metų asmenų tvirkinimu, nukentėjusiais byloje įvardyti trys asmenys.

Pasak teismo, asmuo kaltinamas atlikęs veiksmus, galinčius sukelti jaunesnių nei šešiolikos metų asmenų lytinį susijaudinimą, per ankstyvą susidomėjimą lytinėmis funkcijomis, nesveiką, iškreiptą santykių tarp lyčių įsivaizdavimą.

Anot prokuratūros, už šį nusikaltimą numatytas laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūra, tyrimą atliko Kauno apskrities policijos kriminalistai.

R. Jakštys jau atlieka laisvės atėmimo bausmę už kitus seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius.

Vyro skundą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas nustatė, kad asmuo nusikaltimų metu nebuvo recidyvistas ir balandžio pradžioje sušvelnino įkalinimą iki dvejų su puse metų.

Apygardos teismas nukentėjusiųjų atstovams iš R. Jakščio taip pat priteisė 3,1 tūkst. eurų išlaidų už advokato pagalbą, paliko patenkintus civilinius ieškinius, kuriais nukentėjusiesiems priteista 22 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Kauno apylinkės teismas prieš tai R. Jakščiui buvo skyręs trejų metų vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę.NAUJAUSI KOMENTARAI

ne pd'Rąstas \\\\\..../////

ne pd'Rąstas \\\\\....///// portretas
jo,jam jie"davė".

tai , kad tik ziniasklaidos deka ir isviesinami pedofilu

tai , kad tik ziniasklaidos deka ir isviesinami pedofilu portretas
, prievartautoju , narkomanu nusikaltimai --nes iskrypelius , pedofilus teismai, prokuratura saugo , advokatai --gina jie visi lygiai toki patys nusikalteliai kaip ir tie pedofilai..

Skubiai \\\\\.../////

Skubiai  \\\\\...///// portretas
į (ne)"laisvės" parcyją,kol dar egzistuoja.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių