Šalį ant kojų sukėlusi byla perduota teismui: įtariamasis mažametės išžaginimu jo laukia suimtas

Su trylikamete, pagimdžiusia vaikų stovykloje, kūdikio susilaukęs kaunietis stos prieš teismą dėl jos išžaginimo. Baigiant šį didelį atgarsį sukėlusį ikiteisminį tyrimą, šiam buvusiam Kėdainiui gyventojui buvo pareikštas kaltinimas ir dėl nesunkaus nukentėjusiosios sveikatos sutrikdymo, nes specialistai konstatavo liekamuosius reiškinius mažametės psichologijai.

Mįslingos uodegos

Teismo 19-metis laukia suimtas. Kodėl, neatskleidžiama.

Portalo kauno.diena.lt duomenimis, dėl jo suėmimo šioje byloje buvo kreiptasi į teismą kovo mėnesį. Teismas leido jį suimti dviem mėnesiams.

Per tuos devynis mėnesius, kol vyko šis ikiteisminis tyrimas, 19-metis tapo įtariamuoju dar dviejuose ikiteisminiuose tyrimuose, kuriuos, pirminiais duomenimis, taip pat atlieka Kauno teisėsaugininkai.

Kokio pobūdžio nusikaltimais jis įtariamas dar, taip pat neatskleidžiama. Nors, kaip jau rašyta, iki per visą šalį nuskambėjusio trylikametės gimdymo, su kuriuo yra siejamas, jis teisėsaugai nebuvo žinomas.

Skandalas vaikų stovykloje

Kaip jau rašyta, netikėtas trylikametės gimdymas prasidėjo pernai liepą Dzūkijoje veikusioje moksleivių vasaros stovykloje. Kaip tada teigta, nei ji pati, nei tėvai apie tai, kad dukra – nėščia, neįtarė.

Laimė, viskas baigėsi laimingai. Į Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninę trylikametė gimdyvė buvo atvežta jau su beveik 3 kg kūdikiu. Ir po kelių dienų abi su dukra jau buvo išleistos į namus Kaune. Mažylės oficialia globėja tapo jos močiutė.

Po šio įvykio Alytaus apskrities policija, kurios valdose vyko ši sumaištis, buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl lytinės aistros tenkinimo su jaunesniu nei šešiolikos metų asmeniu, pažeidžiant jo seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamybę. Už tai baudžiama laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Asociatyvi freepik.com nuotr.

Tėvystę konstatavo DNR tyrimas

Trylikametės nurodytam kūdikio tėvui – jau minėtam tuo metu dar devyniolikos neturėjusiam Kėdainių gyventojui jau buvo pareikštas įtarimas dėl mažametės išžaginimo, už ką Baudžiamasis kodeksas grasina laisvės atėmimu nuo penkerių iki penkiolikos metų. Tačiau toks sprendimas priimtas ne dėl to, kad būtų duomenų apie naudotą smurtą. Tiesiog tokiais atvejais, kai turima lytinių santykių su jaunesniu nei keturiolikos metų asmeniu, kaip yra šį kartą, būtina išsiaiškinti, ar nebuvo pasinaudota jo bejėgiška būkle dėl amžiaus.

Ikiteisminį tyrimą atliekantiems teisėsaugininkams įtariamojo tėvystę patvirtino atliktas DNR tyrimas.

2002 m. gimęs įtariamasis neneigė turėjęs santykių su trylikamete. Bylos duomenimis, jie susipažino ne internete, kaip tikėtasi, o atsitiktinai – per pažįstamus asmenis. O po to kurį laiką bendravo.

Teisiniai niuansai

Inkriminuojamo nusikaltimo metu įtariamasis pats buvo ties nepilnametystės ir pilnametystės riba. Netgi neaišku, ar jis jau buvo pilnametis, ar dar ne. Tačiau tai turės įtakos tik teismui sprendžiant dėl jo atsakomybės. O už išžaginimą Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato atsakomybę jau nuo keturiolikos metų. Kaip ir dar už dešimt nusikaltimų, tarp kurių – ir nužudymas, sunkus sveikatos sutrikdymas, plėšimas, turto prievartavimas bei vagystės.

Minėti liekamieji reiškiniai nukentėjusiosios psichologijai, dėl kurių devyniolikmečiui pareikštas kaltinimas ir dėl nesunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo, už ką gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų, buvo nustatyti, atlikus tokiose bylose privalomą jos psichiatrinę ekspertizę.

Nukentėjusiosios atstovas yra pareiškęs kaltinamajam ieškinį dėl padarytos neturtinės žalos, dar vadinamos moraliniu atlygiu. Jos dydis taip pat neatskleidžiamas.

Byla perduota Kauno apygardos teismui. Kaip įprasta tokio pobūdžio bylose, teismo procesas bus neviešas. Ir nukentėjusioji jame dalyvauti neturėtų. Tradiciškai ji buvo apklausta ikiteisminio tyrimo metu ikiteisminio tyrimo teisėjo. Ir šiais jos parodymais turėtų būti remiamasi, nagrinėjant šią didelį atgarsį sukėlusią bylą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Orinta

Orinta portretas
Kas per Ernestas? Iš kur traukei šią informaciją?

Ernestas.

Ernestas. portretas
Labai įdomu. Žinau vieną tokį žagintojai ir organizavusius teisėsauga, Darius Žukauskas, Mindaugas Baršys. Žagintojas Gintautas Žaliagiris, išžaginta Neringa Žaliagirytė. Tai buvo organizuojama 1975 metais. 1985 išžaginimas. teisėsauga tai slepia., kadangi Žaliagiris korumpuotas buvęs buvęs kelių viršininko pareigose, slapsosi Kauno rajone, Bubių kaime. Neringa šiai dienai prostitutė, o Žaliagiris Lietuvos Respublikos išdavikas Tiek Žaliagirytė dabar Venckienė, tiek Žaliagiris šiandienai kai šunys bepročiai pjaunasi ir vienas kitą slaptą kaltina nebūtais dalykais. Viešinu todėl, kad asmenys, melavo. Klastojo dokumentus. Asmenų būtina saugotis. Tiek išžagintoja melavo, tiek žagintojas tiek organizatoriai. Venckienė buvo prievarta aptekinta ir priveisti mažamečiai taip pat prievarta.Kitas žagintojas kuilys, iš žemaitijos Šančiai, Aloyzas Venckus, asmenys valstybėje, prisidirbę, bet nusikaltimai buvo daromi. Šiuo metu priklausomi nuo manęs, bandė, mano adresu, mano sąskaita, bylos.

Keista

Keista portretas
Koks prievartavimas? Abu dar vaikai,o keisčiausia,kad tėvai ,ji pati nesuprato,čia kažkokia mistika.Na pagimdė,tegu zemijasi ir nereikės jokių kalėjimų,kur jam gyvenimo pabaigą.,tokius dūmus privalėtų aiškinti mokyklose,nes jaunimelis nesuvokia,kas laukia ,o merguzeles kartais,kaip skaitome..pinigėlių uzsinori.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių