Pereiti į pagrindinį turinį

Savaitgalio išvyka į mišką kauniečių porai įsimins ilgam

2014-07-15 05:46
DMN inf.

Uogauti į Trakų rajone esantį mišką kartu su sutuoktiniu išvykusi ir jame pasiklydusi septyniasdešimtmetė ant kojų sukėlė ne tik su ja kartu buvusius artimuosius, bet ir Alytaus bei Trakų policijos pareigūnus.

Policijos nuotr.

Gamtos gėrybėmis turtingi miškai kasmet privilioja daugybę uogautojų ir grybautojų. Tačiau niekuomet šis žmonių antplūdis į miškus nepraeina be liūdnų padarinių – rinkdami uogas ar grybus žmonės neretai praranda orientaciją ir pasiklysta. Pranešimų apie miškuose paklydusius žmones nestinga nė vienais metais. Štai keletas šių metų nutikimų.

Savaitgalio išvyka į mišką rinkti uogų ilgai įsimins sutuoktinių porai iš Kauno. Uogauti į Trakų rajone esantį mišką kartu su sutuoktiniu išvykusi ir jame pasiklydusi septyniasdešimtmetė ant kojų sukėlė ne tik su ja kartu buvusius artimuosius, bet ir Alytaus bei Trakų policijos pareigūnus. Dingusiosios paieškai pasitelkta Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pagalba. Daugiau kaip tris valandas pelkėje įkalintą ir iš jos išeiti nepajėgiančią moterį išgelbėjo tik atkaklus ir operatyvus pareigūnų darbas.

Varėnos rajono, Marcinkonių seniūnijoje, gyvenanti 77-erių musteikiškė liepos 12 d. išėjo grybauti į netoliese esantį mišką ir pasiklydo. Miške pradingusios moters ieškojo gausios policijos pajėgos su tarnybiniais šunimis, skrisdami sraigtasparniu iš oro žvalgėsi pasieniečiai, vietovę šukavo Varėnos miškų urėdijos Marcinkonių girininkijos, Druskininkų miškų urėdijos Musteikos girininkijos darbuotojai, giminaičiai bei vietos gyventojai.

Daugiau kaip parą miške praleidusi paklydėlė liepos 13 d. tęsiant paieškas, buvo rasta tankiame miško masyve. Skausmų kankinama peršlapusi ir sužvarbusi moteris buvo sąmoninga, tačiau silpnos sveikatos. Pareigūnai telefonu apie sėkmingai rastą nukentėjusiąją pranešė medikams. Šiuo metu moteris gydoma Kauno klinikose.

Kad grybavimas netaptų sunkia išgyvenimo drama, policijos pareigūnai ragina grybauti tik žinomame miške arba su tais, kurie jį pažįsta, taip pat į mišką eiti ne po vieną ir stengtis nenutolti vienam nuo kito. Didelis pagalbininkas miške galėtų būti mobiliojo ryšio telefonas, kuriuo būtų galima susisiekti su artimaisiais, ar kompasas, kuris bent padėtų susiorientuoti, kur – šiaurė, o kur – pietūs.

Beje, saulėtą dieną miške labai geras orientyras – saulė, mat ji visada juda iš rytų į vakarus. Be to, einant į mišką derėtų pasidomėti, iš kurios pusės pučia vėjas, kad pasiklydus miške pagal vėjo kryptį būtų galima orientuotis, kur kokia pasaulio dalis yra.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate užregistruoti 36 dingimo be žinios atvejai, pareigūnai surado 28 dingusius asmenis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų