Siurprizas kirgizo nužudymo byloje: tuo kaltinamas jo tėvynainis prabilo lietuviškai

Prieš Kauno apygardos teismą stojo Kirgizijos pilietis, kaltinamas kolegos – tolimųjų reisų vairuotojo nužudymu per judviejų komandiruotę Kaune. Teisėjui paprašius jo prisistatyti, šis jau daugiau kaip metus Kauno tardymo izoliatoriuje laikomas rusas, sutikęs ten ir savo 45-metį, prakalbo lietuviškai.

Pirmoji kregždė

Kaip jau rašyta, nuo šios bylos prasidėjo pastarojo meto žudynės, susijusios su Kaunan komandiruotėn atvykusiais buvusių sovietinių respublikų piliečiais.

64-erių metų kirgizo N.K. kūnas su durtine žaizda krūtinėje, padedant visuomenei, buvo rastas pernykštę gruodžio 3-iąją vienoje Josvainių (Kėdainių r.) automobilių stovėjimo aikštelėje – krovininio „Mercedes Benz Actros“, kuriuo jis į Lietuvą iš Biškeko atvežė žuvies krovinį, kabinoje.

Dar viena dūrio peiliu žymė buvo aptikta ir sėdynėje. Manoma, kad ne iš karto pataikyta.

N.K. nužudymu kaltinamas taip pat Kirgizijos pilietybę rusas Vladimiras Tolstoguzovas, kuris prieš porą dienų iki šio radinio atvyko į Kauno policiją ir dėjosi labai susirūpinęs dėl 20 metų vyresnio kolegos – kitos Biškeko įmonės vairuotojo, kartu su juo vežusio Lietuvon žuvies krovinį, dingimo.

V.Tolstoguzovas tada teigė matęs dingusįjį prieš šiam išvykstant naujo krovinio į Klaipėdą. Esą jis pats dar kurį laiką buvo likęs Kaune – rengėsi vykti į Belgiją.

Vladimiras Tolstoguzovas šiandien atvesdintas į teismą/Vilmanto Raupelio nuotr

Remtasi vaizdo įrašais

Pergudrauti Kauno teisėsaugininkų V.Tolstoguzovui nepavyko.

Jam pareikštas kaltinimas paskutinėmis lapkričio dienomis girtaujant su N.K. šį nužudžius.

Nusikaltimo laikas atkurtas, remiantis vaizdo kameromis, įamžinusiomis N.K. dar gyvą. Manoma, kad jis buvo nužudytas konflikto metu. Velionio kabinoje aptikta išgertuvių liekanų, tarp kurių buvo ir degtinės butelis. Ir šį nusikaltimą

V.Tolstoguzovas padarė Kaune – prie bazės, kurioje jiedu su N.K. iškrovė savo krovinius. Tačiau vėliau nuvežė pastarojo kūną jo krovininiu transportu į Josvainius ir ten palikęs grįžo atgal į Kauną.

Ikiteisminio tyrimo metu V.Tolstoguzovas prisipažino tik leidęs laisvalaikį su N.K., tačiau šio nežudęs.

Mįslingas nesusikalbėjimas

V.Tolstoguzovas buvo sulaikytas pernai gruodžio 5-ąją – tą pačią dieną, kai buvo gautas jo Europos arešto orderis, Belgijoje, į kurią išskubėjo po apsilankymo Kauno policijoje. Ir parskraidintas į Lietuvą po devynių dienų.

Nuo to laiko V.Tolstoguzovas yra suimtas.

Pagal Lietuvos įstatymus jam gresia laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų.

V.Tolstoguzovas prisipažįsta jau buvęs teistas ir Kirgizijoje. Tačiau, pasitikslinti už ką, mūsų teisėsaugininkams nepavyko – Kirgizijos teisėsaugininkai tokią informaciją paneigė. Neatmetama, kad tyčia. Nors tai gali reikšti, kad V.Tolstoguzovo teistumas jau išnykęs arba jis teistas ne savo tėvynėje.

Šis ikiteisminis tyrimas užtruko beveik metus dėl bylos medžiagos vertimo į rusų kalbą. V.Tolstoguzovo pageidavimu, teko versti beveik visą jos tomą. Kaip ir į 50 lapų sugulusį jam pareikštą kaltinimą.

Ar sūnus prašys atlygio, neaišku

Atvesdintas šiandien konvojaus į teismą, į kai kuriuos bylą nagrinėsiančio teisėjo Valdo Vitunsko klausimus V.Tolstoguzovas jau atsakinėjo lietuviškai – kad gimė Kirgizijoje ir iki sulaikymo dirbo vairuotoju.

Tačiau apie tai, ką labiausiai buvo linkęs akcentuoti – kad yra trijų vaikų, du iš kurių – dar nepilnamečiai, tėvas, jis, padedant vertėjai, pasakojo rusiškai.

Į akis krito ir tai, kad per tuos daugiau kaip vienerius už grotų praleistus metus V.Tolstoguzovas sublogo.

Prieš kurį laiką Vladimiras Tolstoguzovas atrodė kiek kitaip/Vilmanto Raupelio nuotr.

Nukentėjusiuoju šioje byloje yra pripažintas Maskvoje gyvenantis nužudytojo sūnus. Jokio ieškinio V.Tolstoguzovui jis kol kas nepareiškė, nors dar gali tai padaryti. Šiandien jis teisme nepasirodė, nes buvo informuotas, kad posėdis neįvyks dėl V.Tolstoguzovui Lietuvos valstybės skirtos advokatės užimtumo. Tačiau atvykti kitą kartą nužudytojo sūnus žada.

Pirmasis bandymas atversti šią bylą nepavyko dėl to, kad V.Tolstoguzovo advokatė tuo pačiu metu turėjo dalyvauti kitoje byloje, nagrinėjamoje Panevėžio apylinkės teisme.

Kitas posėdis planuojamas jau tik sausio viduryje.NAUJAUSI KOMENTARAI

zenonas išpriekulis

zenonas išpriekulis portretas
Kiek teko dalyvauti teismuose stebėtoju, visuomet teisėjai suderina laiką su advokatais, varto savo darbo sąsiuvinius ir derina. Nors Kaunas yra Kaunas, pamenu kaip teisėsaugininkai, bendradarbiaujantys su medikais, nužudė Skaistą Rakauskienę. Pagrindinis užsakovas vyriausiasis komisaras Darius Žukauskas? Sisteminė spauda tylėjo ir tyli. Išskyrus "Laisvą laikraštį". Štai kur mes gyvename.

skaitytojas

skaitytojas portretas
puikiai integravosi
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių