Pereiti į pagrindinį turinį

Teisėjos S. Rudėnaitės atleidimo istorijoje Seimui siūloma padėti tašką

2020-11-09 06:33

Kadenciją baigiantis Seimas ketina teisiškai padėti tašką  Aukščiausiojo Teismo teisėjos Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų istorijoje. Siūloma Konstitucijai prieštaraujantį Seimo nutarimą dėl jos atleidimo pripažinti netekusiu galios.

Sigita Rudėnaitė
Sigita Rudėnaitė / D. Labučio / ELTOS nuotr.

Tokį nutarimo projektą Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vardu įregistravo šio komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Nutarimo projektas parengtas siekiant įgyvendinti šių metų  rugsėjo 2 d. Konstitucinio Teismo nutarimą.

Konstitucinis Teismas pripažino, kad Seimo šių metų balandžio 21 d. priimtas nutarimas „Dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų“ prieštarauja Konstitucijai, konstituciniams teisėjo ir teismų nepriklausomumo, valdžių padalijimo, teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams, Teismų įstatymui.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas šių metų spalio 14 d. svarstė Konstitucinio Teismo nutarimą ir nutarė parengti jį įgyvendinantį projektą, kuriuo Seimas turėtų pripažinti savo nutarimą dėl teisėjos S. Rudėnaitės atleidimo netekusiu galios.

Šiuo metu Konstitucinio Teismo nutarimas yra įsigaliojęs. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, įsigaliojus šiam Konstitucinio Teismo nutarimui, prieštaraujančiu Konstitucijai ir Teismų įstatymui pripažintas Seimo šių metų 2020 m. balandžio 21 d. nutarimas yra pašalintas iš Lietuvos teisės sistemos, o Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja S. Rudėnaitė eina šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas.

Konstitucinis Teismas ne kartą yra konstatavęs, kad jam savo nutarimu pripažinus, jog tam tikras teisės aktas prieštarauja aukštesnės galios teisės aktui, inter alia Konstitucijai, atitinkamam teisėkūros subjektui kyla konstitucinė pareiga pripažinti tokį teisės aktą netekusiu galios arba pakeisti jį taip, kad naujai nustatytas teisinis reguliavimas neprieštarautų aukštesnės galios teisės aktams, inter alia (ir pirmiausia) Konstitucijai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų