D.Rasimovičiūtė prasibrovė į geriausiųjų trisdešimtuką

2010-02-19 16:16
D.Rasimovičiūtė prasibrovė į geriausiųjų trisdešimtuką / Reuters nuotr.

Olimpinių žaidynių biatlono 15 km atskiro starto distancijoje Diana Rasimovičiūtė užėmė 30 vietą. Triskart šaudykloje suklydusi lietuvė nugalėtojai Torai Berger iš Norvegijos nusileido 3 min. 20,4 sek.

D.Rasimovičiūtė po sykį prašovė pirmojoje, trečiojoje ir ketvirtojoje ugnies linijose.

Antrą kartą atšliuožusi į šaudyklą ir pataikiusi visus penkis šūvius, 26 metų lietuvė buvo pakilusi į 24 vietą, tačiau vėliau smuktelėjo žemyn.

Netaiklus šūvis reiškė papildomą minutę, priskaičiuojamą prie sportininkės rezultato. D.Rasimovičiūtę aplenkė tik trys varžovės, šaudykloje suklydusios tiek pat kartų.

Primename, jog sprinto rungtyje D.Rasimovičiūtė užėmė 25 vietą, o persekiojimo lenktynėse liko 34-a.

Auksą laimėjusi 28 metų T.Berger startavo antroji iš 87 rungties dalyvių ir iškart rezultato kartelę pakėlė į tokį aukštį, kurio pasiekti nesugebėjo nei viena konkurentė. Norvegė distanciją įveikė per 40 min. 52,8 sek.

Nors daugkartinė pasaulio čempionatų prizininkė pačiu paskutiniu šūviu, kuris vienintelis skriejo pro šalį, suteikė vilties varžovėms, tačiau norvegei pirmąją vietą garantavo įspūdingos pastangos šliuožiant trasoje.

Pirmąjį medalį Kazachstanui iškovojo Jelena Chrustaljeva. Be klaidų šaudžiusi 29 metų biatlonininkė T.Berger pralaimėjo 20,7 sek. Bronzą laimėjo ir taip pat pirmąjį apdovanojimą savo šaliai įteikė baltarusė Darija Domračeva. 23 metų minskietė, iki šiol per savo karjerą neiškovojusi ženklių pergalių, šaudykloje prašovė kartą ir nuo čempionės atsiliko 28,2 sek.

Prizininkų pakylos papėdėje liko triskart olimpinė čempionė vokietė Kati Wilhelm, užėmusi ketvirtą vietą, o du medalius Vankuveryje iškovojusi kita Vokietijos atstovė Magdelena Neuner tenkinosi dešimta pozicija

Puikiai pasirodė Lenkijos biatlonininkės, kurių dvi pateko į geriausiųjų dešimtuką. Weronika Novakowska užėmė penktą, o Agnieszka Cyl - septintą vietas.