Eurolyga: „Žalgiris“ – „Partizan mt:s“ 73:62

Kauno sporto halėje legendinių klubų mūšį laimėjo „Žalgiris“, pirmosiose šio sezono Eurolygos rungtynėse 73:62 įveikęs serbų grandą Belgrado „Partizan mt:s“.

Žalgiriečiai ir „partizanai“ Senojo kontinento elito turnyre susitiko po ilgokos pertraukos - paskutinį kartą jų keliai buvo susikirtę 1995-1996 m. sezoną.

Komandos mačą pradėjo šiais starto penketais: "Žalgiris" - Martynas Pocius, Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis ir Travisas Watsonas, "Partizan mt:s" - Draganas Milosavljevičius, Nathanas Jawai'us, Petaras Božičius, Janas Vesely ir Branislavas Djekičius.

Sužaidus pusę pirmojo kėlinio buvo pusiausvyra 9:9. Kauno ekipa išsiveržė į priekį po DeJuano Collinso tritaškio ir Tado Klimavičiaus dvitaškio su bauda - 19:15. Pirmasis kėlinys - 19:17 „Žalgirio" naudai.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, vieną po kito dvitaškį ir tritaškį pataikė M.Pocius - 24:17. Tikslą pasiekė ir A.Milaknio šūvis - 26:19, o kitą ataką dėjimu užbaigė M.Kalnietis - 28:19. Sužaidus daugiau nei keturias minutes, po tritaškį įsmeigė A.Milaknis ir M.Pocius - 34:20. Po dviejų kėlinių „Žalgiris" priekyje - 43:29.

Pirmosios mačo dalies akcentai. Tritaškių taiklumas („Žalgiris" - „Partizan mt:s"): 5/11 (45 proc.) ir 1/8 (12 proc.), atkovota kamuolių - 15:21, perimta - 6:2, klaidos - 6:10. Rezultatyviausi žaidėjai: M.Pocius 13 taškų, D.Collinsas 9, A.Milaknis 7 ir D.Kečmanas - 6 taškai, P.Božičius ir B.Djekičius - po 5.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėję Serbijos atstovai buvo priartėję - 33:43, tačiau netrukus žalgiriečiai juos pristabdė - 51:34. Belgradiečiai nesudėjo ginklų ir buvo sušvelninę skirtumą iki 44:53, tačiau kauniečiai susigrąžino iniciatyvą - 62:45.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Kalnietis baudų metimais dar labiau padidino skirtumą - 64:45. „Partizan mt:s" nenorėjo susitaikyti su artėjančia liūdna baigtimi - 52:65. Vis dėlto Belgrado krepšininkai nesulaikė žalgiriečių net nesportinėmis pražangomis - 72:54.

Rungtynių statistika. „Žalgiris" - „Partizan mt:s" 73:62 (19:17, 24:12, 19:16, 11:17). M.Pocius 17 taškų, A.Milaknis 12, D.Collinsas 9, T.Delininkaitis ir P.Jankūnas po 8, T.Klimavičius ir M.Begičius po 6, M.Kalnietis 4, T.Watsonas 2, D.Šalenga 1/D.Kečmanas 13, J.Klobučaras 9, P.Božičius 7, R.Katičius ir N.Jawai'us po 6, O.Lafayette'as, J.Vesely ir B.Djekičius po 5, S.Lesičius 4, D.Milosavljevičius 2; komandų rodikliai: dvitaškiai - 15/34 (44 proc.) ir 16/39 (41 proc.), tritaškiai - 6/19 (31) ir 3/17 (17), baudų metimai - 25/31 (80) ir 21/30 (70), atkovota kamuolių - 36 ir 34, perimta - 10 ir 13, rezultatyvūs perdavimai - 11 ir 9, klaidos - 21 ir 18.

„Ačiū sirgaliams už puikią atmosferą. Tikiuosi, toks palaikymas bus mūsų šeštasis žaidėjas. Prieš rungtynes žinojome, kad Belgrado komanda kausis visas 40 minučių. Mes, deja, žaidėme 35 minutes. Mačo pabaigoje suklydome 9 kartus ir nepadidinome savo persvaros. Tuo metu mūsų žaidimas buvo prastai organizuotas. Nesisekė nei Mantui Kalniečiui, nei DeJuanui Collinsui, nors nenoriu jų kaltinti. Esu patenkintas pergale, bet ne rezultatu", - po varžybų kalbėjo Kauno ekipos strategas Aco Petrovičius.

„Mūsų startas Eurolygoje - labai prastas. Rungtynių pradžioje leidome „Žalgiriui" įmesti tritaškius, atkovoti kamuolius po mūsų krepšiu. Kauno krepšininkai įgijo persvarą, kurios ir užteko pergalei", - krimtosi Belgrado komandos vyriausiasis treneris Vlada Jovanovičius.

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgiris