G.Titenis: per aštriai pradėjau plaukimą

2012-07-30 13:19
G.Titenis: per aštriai pradėjau plaukimą / Scanpix nuotr.

“Aštuntoji vieta nėra prastas rezultatas”, - teigė 22 metų lietuvis po finišo 100 m distancijos krūtine finale.

Giedrius Titenis tapo pirmuoju Londono žaidynių prizininku iš Lietuvos – olimpiadoje diplomus gauna pirmas aštuonias vietas užėmę sportininkai. Be to, iš Lietuvos biudžeto jam bus skirta 20 tūkst. litų premija.

Lietuvis Londono olimpiniame baseine galingai pradėjo 100 m distancijos krūtine finalą, po 50 metrų buvo trečias, tačiau po to jį aplenkė visi varžovai. Per 1 min. 0,84 sek. nuotolį įvekęs Lietuvos plaukikas užėmė aštuntąją vietą.

Olimpiniu čempionu tapo pasaulio rekordą pasiekęs Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Cameronas van der Burghas - 58,46 sek.

-  Giedriau, startas buvo vykęs, pirmoji distancijos pusė – solidi, bet po to tarsi išsijungė variklis. Kodėl?

- Pritrūko jėgų. Pradžia buvo per aštri. Jaučiausi gerai, galvojau, kad ištrauksiu iki pabaigos. Bet, matyt, per daug norėjau.

- Jeigu būtum pradėjęs lėčiau, rezultatas galėjo būti geresnis?

- Sunku pasakyti, kas būtų, jeigu būtų.

- Tikriausiai nemalonu finale užimti paskutinę vietą. Kaip apskritai vertini aštuntąją vietą?

- Nors finale ir paskutinė, nemanau, kad aštyuntoji vieta yra prastas rezultatas.

- Kokie buvo tavo lūkesčiai šioje distancijoje?

- Finalas. Todėl rezultatas mane tenkina.