Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69

2011-09-06 02:13
Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69 Lietuvos komanda be vargo įveikė portugalus. 98:69

Paskutinėse Europos čempionato A grupės varžybų rungtynėse susitiko Lietuvos ir Portugalijos nacionalinės komandos.

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Paulius Jankūnas, Jonas Valančiūnas, Martynas Pocius, Simas Jasaitis, Mantas Kalnietis.

Ginčo kamuolį atkovoja lietuviai. Pirmuosius Lietuvos komandos taškus pelno M.Pocius. 2:0. Rezultatą lygina Elvisas Evora. Grįžę į puolimą, lietuviai pelno du taškus, tačiau rezultatą vėl lygina E.Evora. M.Pocius atsako taikliu dvitaškiu. 6:4. Lietuviai apsigina ir M.Pocius po M.Kalniečio perdavimo pataiko dvitaškį. 8:4. Portugalams nepavyksta pataikyti tritaškio. Lietuvių ataka taip pat nesėkminga.

Gindamiesi prasižengia portugalai. Baudas meta M.Pocius. Abu baudos metimai netaiklūs, tačiau Lietuvos komanda atsikovoja kamuolį. M.Kalnietis pataiko du taškus. 10:4. Grįžęs į gynybą prasižengia M.Pocius. Portugalai tęsia ataką, kuri pasibaigia taikliu tritaškiu. 10:7. Gynyboje prasižengia S.Jasaitis. C.Andrade pataiko du baudos metimus. 10:9.

Sužaidus pusę kėlinio M.Pocius pataiko dar vieną dvitaškį. 12:9. Joao Santosas pataiko tritaškį ir lygina rezultatą. 12:12. Aikštėje pasirodo Š.Jasikevičius, R.Javtokas ir K.Lavrinovičius.

Puolime prasižengia K.Lavrinovičius. Kamuolys atitenka portugalams. Ataka nepavyksta. Gindamasis prasižengia E.Evora. Pataiko vieną baudos metimą. Kamuolį atkovoja lietuviai ir Š.Jasikevičius pataiko tritaškį, o po jo seka ir taiklus R.Kaukėno tritaškis metimas. 21:12.

Mario Palma prašo minutės pertraukėlės. Po jos nesėkminga portugalų ataka. Nesiseka jiems ir gynyboje. Fiksuojama pražanga. Baudas meta Š.Jasikevičius. Vienas skirtas metimas taiklus. 22:12.

Š.Jasikevičus pelno dar du taškus Lietuvos rinktinei. A.Tavaresas padidina Portugalijos rinktinės taškų kraitį. 24:14. S.Jasaitis, po Portugalijos pražangos, pataiko du baudos metimus. Portugalų ataka taip pat baigiasi taikliu metimu. Paskutinius du kėlinio taškus Lietuvos rinktinei pelno K.Lavrinovičius. 28:16.

Antras kėlinys

Pirmoji lietuvių ataka šiame kėlinyje baigiasi nesėkmingai. Portugalams taip pat nepasiseka. Po jos R.Javtoko taiklus dvitaškis.Gindamiesi prasižengia portugalai. Š.Jasikevičius pataiko du baudos metimus. 32:16. M.Goncalesas švelnina rezultatą. Da Silva pataiko du taškus. 32:20. Po nesėkmingos Lietuvos komandos atakos taiklūs portugalų taškai. 32:22.

Po Portugalijos rinktinės spurto, K.Kemzūra paprašo minutės pertraukėlės. Po jos gynyboje prasižengia J.Valančiūnas. Portugalai pataiko abu baudos metimus, o puolime prasižengia D.Songaila.

Ispanai grįžta į ataką. Ji nepavyksta, suklysta ir kamuolį praranda Lietuvos komanda. M.Goncalesas neleistinai stabdo M.Pocių, tačiau čia prasižengia J.Valančiūnas. Kamuolys atitenka portugalams. Tavaresas dar labiau mažina lietuvių pranašumą. 32:27.

Sužaidus pusę antrojo kėlinio, vieną baudos metimą iš dviejų pataikė T.Delininkaitis. 33:27. F. da Silva prasižengia gynyboje. J.Valančiūnas pataiko vieną baudos metimą. 34:27. Pirmą kartą gynyboje prasižengia M.Kalnietis. F. da Silva pataiko du baudos metimus. 34:29.

Lietuvos komandos minutės pertraukėlė po dar dviejų Portugalijos komandos taškų. 34:31. Po pertraukėlės dar viena sėkminga portugalų ataka. 34:33. R.Kaukėnas pataiko vieną baudos metimą. 35:33.

Gindamiesi prasižengia lietuviai. Baudas meta F. da Silva. Rezultatas lygus. 35:35. M.Kalnietis pataiko tritaškį. Portugalų ataka nepavyksta. Lietuviai rengia paskutinę šio kėlinio ataką, kuri pasibaigia taikliu M.Pociaus tritaškiu. 41:35.

Trečias kėlinys

Po didžiosios pertraukos kamuolys Portugalijos rinktinės rankose. Dviem techninėmis pražangomis baudžiami portugalai. Š.Jasikevičius pataiko visus keturis baudos metimus. Kamuolys Lietuvos komandos rankose. Š.Jasikevičius pataiko iš vidutinio nuotolio. 47:35.  Da Silva prasižengia stabdydamas Joną Valančiūną. Jis pataiko vieną baudos metimą. Grįžęs į gynybą Jonas prasižengia. 49:35. S.Jasaitis dar labiau didina Lietuvos rinktinės atotrūkį. 51:35.

Portugalijos rinktinės minutės pertraukėlė. Po jos da Silva pataiko du baudos metimus, į kuriuos taikliu metimu atsako R.Kaukėnas. 54:37. Po rezultatyvaus perdavimo, J.Valančiūno dėjimas iš viršaus. Portugalai atsako tritaškiu, po kurio seka P.Jankūno dvitaškis. 58:42.

Statydamas varžovams užtvarą, prasižengia J.Valančiūnas. Sužaidus pusę kėlinio, taškus pelno M.Kalnietis. 60:45. Gindamasis prasižengia E.Evora.  Lietuvių tęsiama ataka baigiasi nesėkmingai. D.Songailai fiksuojama pražanga. Portugalijos krepšininkai pataiko vieną baudos metimą.

Gindamiesi prasižengia pietiečiai ir D.Songaila pataiko du baudos metimus. 64:46. Gynyboje prasižengia M.Kalnietis. Portugalų baudos metimas netaiklus. Kovodami dėl kamuolio prasižengia lietuvių varžovai. M.Pocius pataiko du baudos metimus. 48:66. D.Songaila Lietuvos nacionalinės rinktinės atotrūkį didina dar dviem taškais. 48:68.

Likus žaisti penkiolika sekundžių D.Songaila baudžiamas ketvirtąja pražanga. C.Andrade pataiko du baudos metimus. Puldamas vėl prasižengia D.Songaila. 50:68.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamą kėlinį taikliu tritaškiu pradeda M.Kalnietis. J.Valančiūnas sėkmingai blokuoja varžovų metimą. 50:71. Jonui puolime fiksuojama ketvirtoji pražanga. J.Santosas pataiko tritaškį metimą. J.Valančiūnas atsako taikliu metimu iš vidutinio nuotolio. 53:73.

S.Jasaitis pataiko tritaškį. 53:76. Likus žaisti šešias minutes E.Evora pelno dar du taškus. S.Jasaitis ir C.Andrade pataiko po tritaškį, 79:58. Baudas gauna mesti K.Lavrinovičius. 81:58.

Portugalijos rinktinė surengia nesėkmingą ataką. Lietuvos komanda grįžta į ataką. R.Kaukėnas pataiko dvitaškį. 83:58. P.Jankūnas baudžiamas pražanga puolime.Po portugalų klaidų gynyboje baudas meta T.Delininkaitis. 85:58.

F. da Silva pataiko du baudos metimus, likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos savo pirmuosius taškus po ilgosios pertraukos pelno M.Pocius. 87:63. Joao Santosas baudžiamas nesportine pražanga. 88:63. Lietuviai rengia ir ataką. Vėl prasižengia Ch. Santosas. Du baudos metimus pataiko P.Jankūnas. 90:63. K.Kemzūra paprašo minutės pertraukėlės.

Iki žaidimo pabaigos lieka mažiau nei trys minutės. Pražanga puolime -  P.Jankūnui. Kamuolys ispanų rankose. Jų ataka nesėkminga. Andradė prasižengia gynyboje. P.Jankūnas pataiko du baudos metimus. 92:66. Po dar vienos portugalų pražangos - taiklus J.Valančiūno baudos metimas. C.Andrade pataiko tritaškį, į kurį R.Kaukėnas atsako taip pat taikliu tritaškiu. 95:69. Po to vėl seka taiklus Rimanto dvitaškis. Likus žasiti tris sekundes baudas meta T.Delininkaitis. Vienas baudos metimas taiklus. Ir nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai rezultatas švieslentėje - 98:69.