„Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas

2009-04-26 01:01
„Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas „Lietuvos rytas“ – Baltijos lygos čempionas

Šeštadienį Estijos mieste Tartu vykusio Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) elito diviziono finale žaidę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai 97:74 įveikė savo varžovą Kauno „Žalgirio“ klubą. Daugiausiai prie vilniečių pergalės prisidėjo Chuckas Eidsonas, pelnęs 41 tašką, atkovojęs 8 kamuolius ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos krepšinio grandų dvikovą sėkmingiau pradėjo kauniečiai, tačiau baigiantis pirmajam kėliniui „Lietuvos rytas“ įgijo minimalią persvarą 26:25.

Visą antrąjį kėlinį „Žalgirio“ krepšininkams teko vytis vilniečius, tačiau sėkmingas Ch.Eidson ir M.Lukauskio žaidimas neleido priešininkams persverti rezultato. Kėlinio pabaigoje technine pražanga nubaustas „Lietuvos ryto“ žaidėjas Donatas Zavackas, kuris M.Mačiuliui kirto per galvą. Rungtynėms įpusėjus vis dar pirmavo vilniečiai - 52:49.

Po ilgosios pertraukos Kauno “Žalgirį” ištiko krizė. Per trečiojo kėlinio septynias minutes vilniečiai rezultatą padidino iki 16 taškų - 69:53.  Tuomet kauniečiai paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos vilnietis S.Babrauskas pataikė tolimą metimą ir persvara išaugo iki 19 taškų. Tokią persvarą „Lietuvos rytas“ išsaugojo iki trečiojo kėlinio pabaigos - 74:55.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai nesugebėjo atsitiesti ir „Lietuvos rytas“ žaidė taip, tarsi jau žinotų rungtynių baigtį. Du iš eilės pataikyti D.Šalengos metimai šiek tiek sumažino atsilikimą nuo „Lietuvos ryto“, tačiau aikštėje karaliaujantis vilniečiams atstovaujantis Ch.Eidsonas, pataikęs tolimą metimą vėl padidino persvarą. Rungtinių pabaigoje „Žalgiris“ jokių staigmenų nepateikė ir varžybos baigėsi rezultatu 97:74.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju pripažintas 41 tašką pelnęs Ch.Eidsonas.

„Lietuvos ryto“ vyr. treneris Rimas Kurtinaitis: „Žaidėme puikiai, ypatingai gynyboje, visas rungtynes. Taip jau yra, kai gerai giniesi, tada lengviau rengti atakas, atkovoji daugiau kamuolių. Šios rungtynės jau istorija. Dabar reikia susikoncentruoti į artimiausias dvikovas.“

„Žalgirio“ vyr. treneris Gintaras Krapikas: "Sveikiname "Lietuvos rytą" su pergale. Antroje rungtynių pusėje tiesiog neturėjome jokių galimybių laimėti rungtynes. Pirmoje pusėje mūsų pagrindiniai žaidėjai dar "traukė" rungtynes, tačiau mūsiškiai antrose rungtynėse iš eilės nesugebėjo gerai sužaisti. Jei pusfinalyje mums pavyko laimėti, tai šiandien gero aukštaūgių žaidimo pritrūko“

„Lietuvos rytas“: Chuckas Eidsonas 41 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 14, Marijonas Petravičius 13, Milko Bjelica 8.

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 26, Paulius Jankūnas 11, Tadas Klimavičius 10, Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis po 9.