"Lietuvos ryto" tragedija Belgrade - 67:97 (papildyta)

2010-01-07 11:20
"Lietuvos ryto" tragedija Belgrade - 67:97 (papildyta) / Gedimino Bartuškos nuotr.

Trečiadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Serbijos sostinėje Belgrade patyrė skuadžiausią sezono pralaimėjimą, Eurolygos B grupės devintojo turo rungtynes pralaimėję "Partizan" komandai 67:97 (. Nesėkmė tokiu skirtumu apsunkino vilniečių galimybes patekti į kitą etapą.

Akistata. Vilniečiai pirmojo rato dvikovoje namuose Belgrado „Partizan“ komandą sutriuškino 78:56.

Situacija. „Lietuvos rytas“ ir „Partizan“ per aštuonis turus yra iškovoję po keturias pergales. Viena iš šių komandų patekti į antrąjį etapą dar gali sukliudyti Stambulo „Efes Pilsen“ komanda.

Arena. Mačas vyks Belgrado „Pionir“ arenoje, talpinančioje 7 tūkst. žiūrovų. Per „Partizan“ rungtynes arena būna beveik pilna.

Teisėjai. Rungtynėms Belgrade teisėjaus Luigi Lamonica (Italija), Davidas Chambon (Prancūzija), Panagiotis Anastopoulos (Graikija).

Starto penketai. "Lietuvos rytas": Popovičius, Gecevičius, Jomantas, Zavackas, Baynesas.

"Partizan": McCalebbas, Vesely, Robertsas, Kečmanas, Vranjesas.

Pirmasis kėlinys. Rungtynės prasidėjo taškas į tašką. 4 min. šeimininkai po dviejų greitų atakų truktelėjo į priekį 13:8. R.Kurtinaitis iškart paprašė min. pertraukėlės. Kelių taškų persvarą serbų ekipa išsaugojo ir po jos, o 8 min. padidino persvarą iki 23:13. 10 min. po Bjelicos nesportinės pražangos skirtumas šoktelėjo iki 26:15, tačiau paskutinę kėlinio sekundę Jomantas tritaškiu persvarą sumažino iki 26:18.

Antrasis kėlinys. "Partizan" ketvirtį pradėjo penkiais taškais be atsako - 31:18. Tačiau po nesportinės šeimininkų pražangos vilniečiai pelnė taip pat penkis taškus (visus juos surinko Bjelica) ir sumažino savo deficitą iki aštuonių taškų.

12 min. kelio traumą patyrė vienas "Partizan" lyderių Aleksandras Maričius ir buvo priverstas palikti aikštę.

14 min. vilniečių deficitas dar labiau aptirpo - 28:34 ir, regis, kova prasidėjo iš naujo. Tačiau jie nepasinaudojo galimybe dar labiau priartėti ir 18 min. Robertsas dėjimu vėl sugrąžino serbų ekipai dviženklę persvarą - 42:31. 20 min. Baynesas prasižengė ketvirtą kartą.

Po dviejų kėlinių Lietuvos ekipa vis dar buvo besivejančios vaidmenyje - 39:50.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Lietuvos rytas": M.Bjelica 10, D.Zavackas 8, A.Jomantas 7, B.Popovičius 6.

"Partizan": L.Robertsas 12 (19 naud. balų), B.McCalebbas 8, D.Kečmanas 7, S.Vranjesas 6.

Statistika po dviejų kėlinių ("Lietuvos rytas" ir "Partizan"): dvitaškiai - 4/14 (28 proc.) ir 14/18 (77), tritaškiai - 7/12 (58) ir 4/9 (44), baudos - 10/16 (62) ir 10/12 (83), atkovota kamuolių - 11 ir 16, perimta - 4 ir 7, klaidos - 10 ir 7, rezultatyvūs perdavimai - 4 ir 7, blokai - 0 ir 6.

Trečiasis kėlinys. Po didžiosios pertraukos žaidimas prasidėjo truputį chaotiškai. "Partizan" krepšininkai svečius stabdė tik pražangomis ir tuo pasinaudoję vilniečiai 23 min. vėl atsiliko 8 taškais - 43:51. Tačiau po to "Lietuvos rytas" praleido penkis taškus be atsako ir, negana to, ketvirtą kartą prasižengė rezultatyviausias Vilniaus ekipos žaidėjas Bjelica.

"Partizan" persvara ir toliau išliko 8-11 taškų. 27 min. pavojaus signalus išgirdo ir šeimininkai - Bo McCalebbas prasižengė ketvirtą kartą.

28 min. "Lietuvos rytas" pagaliau peržengia 8 taškų ribą - 62:55, bet tuoj pat aikštę už penkias pražangas paliko Baynesas, o "Partizan" vėl turi dviženklę persvarą - 66:55.

Po 30 žaidimo minučių "Partizan" vis dar priekyje 72:61.

Ketvirtasis kėlinys. 34 min. "Partizan" tvirtai laiko iniciatyvą savo rankose - 76:63. Dar po minutės penktasis Rasičiaus tritaškis pradėjo gramzdinti Vilniaus komandos laivą - 79:63, o 36 min. įsismaginę "Partizan" žaidėjai dar labiau padidino skirtumą - 83:63. 37 min. Rasičius rungtynes vilniečiams vertė katastrofa - 86:63.

Toliau kova vyko vilniečiams galvojant, kaip pralaimėti mažesniu nei 22 taškų skirtumu, o šeimininkams - kaip laimėti jiems reikalingu 23 taškų skirtumu. 40 min. "Partizan" buvo arti tikslo - 90:63. Šeimininkai kėlinį laimi 18:2.

Vilniečių pastangos buvo perniek, 40 min. jie atsiliko jau 65:94. O kartu su sirena dar tritaškį į "Lietuvos ryto" krepšį smeigė Kečmanas - 97:67.

Penktąją pergalę iškovojusi "Partizan" ekipa B grupėje pakilo į trečiąją vietą, "Lietuvos rytas" - kol kas ketvirtas. Artimiausias jo persekiotojas Stambulo "Efes Pilsen", turintis tris pergales, ketvirtadienį žais su Pirėjo "Olympiakos".

Kitą savaitę vilniečiai namuose žais paskutiniąsias Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes su Malagos "Unicaja". Surinkę vienodą pergalių skaičių su Belgrado ir Stambulo komandomis, "Lietuvos ryto" krepšininkai liktų žemesnėje pozicijoje dėl blogesnio taškų santykio tarpusavio rungtynėse. Todėl dabar jiems svarbiausia ne tik patiems įveikti "Unicaja", bet ir laukti "Efes Pilsen" nesėkmių, nes "Partizan" jau nebeaplenks.

Rezultayviausieji žaidėjai. "Lietuvos rytas": B.Popovičius 17, A.Jomantas ir M.Gecevičius - po 11, D.Zavackas ir M.Bjelica (minus 1 naud. balas) - po 10, A.Baynesas 4 (minus 2 naud. balai), D.Boronjakas ir S.Babrauskas - po 2.

"Partizan": A.Rasičius 26 (6/8 tritaškių, 8/8 baudų, 27 naud. balai), L.Robertsas 16, S.Vranjesas 13 (9 atkovoti kamuoliai, 4 blokai, 27 naud. balai), D.Kečmanas 12, B.McCalebbas 10, J.Vesely 7, A.Maričius ir B.Dekičius - po 4, P.Božičius 3, S.Miloševičius 2.

Statistika ("Lietuvos rytas" ir "Partizan"). Dvitaškiai - 11/32 (34) ir 19/27 (70), tritaškiai - 8/24 (33) ir 11/24 (45), baudos - 21/28 (75) ir 26/30 (86), atkovota kamuolių - 28 ir 34, perimta - 7 ir 11, klaidos - 17 ir 12, rezultatyvūs perdavimai - 8 ir 18, blokai - 0 ir 9, naudingumo balai - 38 ir 134.