2010-08-16 11:57
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kroatus palaužė ketvirtajame kėlinyje (papildyta) / Roberto Dačkaus (Fotodiena) nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sekmadienį maču su Kroatija baigė kovas tarptautiniame turnyre Vokietijoje.

Rungtynes 93:82 (17:24, 26:21, 23:24, 27:13) laimėjo Lietuvos krepšininkai ir tapo turnyro nugalėtojais. Šioje dvikovoje Lietuvos rinktinės treneriai neregistravo Arvydo Eitutavičiaus ir traumuoto Roberto Javtoko.

Iki tarpusavio dvikovos ir lietuviai, ir kroatai buvo laimėję abejas rungtynes prieš turkus ir vokiečius.

Pusantro kėlinio žaidimo sąlygas diktavo kroatai, vienu metu pirmavę 35:21. Į aikštę sugrįžus Mantui Kalniečiui, žaidimas pagyvėjo ir Lietuvos rinktinė baigiantis antrajam ketvirčiui išlygino rezultatą – 39:39. Ilsėtis komandos išėjo kroatams pirmaujant 45:43.

Trečiajame ketvirtyje keletą minučių kova vyko lygiai, tačiau po kelių apmaudžių gynybos klaidų, leidusių kroatams pelnyti greitus ir lengvus taškus iš po krepšio, 28 min. Kroatijos ekipa vėl atitrūko 64:53. Tačiau keli tritaškiai vėl leido lietuviams sumažinti skirtumą – 66:61. Po trijų kėlinių kroatai dar buvo priekyje 69:66.

Ketvirtajame kėlinyje po truputį pradėjo ryškėti lietuvių persvara, kurie įgijo 7 taškų skirtumą,  o 36 min. atitrūko 85:74. Daugiau jie iniciatyvos iš savo rankų nebeišleido ir šventė kovingą pergalę.

Lietuvai taškus pelnė: Tomas Delininkaitis (žaidė 14 min., 3/4 tritaškių) ir Linas Kleiza - po 14, Martynas Andriuškevičius 11 (žaidė 12 min.), Mantas Kalnietis (4 rez. perd.) bei Paulius Jankūnas -po 10, Simas Jasaitis 7, Martynas Gecevičius, Martynas Pocius ir Tadas Klimavičius - po 6, Jonas Mačiulis 5, Renaldas Seibutis (5 rez. perd.) 4.

Kroatijai: Krešimiras Lončaras 18, Ante Tomičius ir Roko Leni Ukičius - po 11, Marko Popovičius (0/5 tritaškių, 10/10 baudos metimų) bei Marko Baničius (7 atk. kam.) - po 10.

Krepšinio portalas basketnews.lt po mačo pakalbino Lietuvos rinktinės vyriausiąjį trenerį Kęstutį Kemzūrą: „Malonu laimėti, nesvarbu, kad tai neturi jokios reikšmės. Dabar svarbiausia nesustoti ir pasitenkinti tuo, kaip atrodome dabar. Dar turime rezervų. Likau patenkintas, kad šiandien parodėme charakterį ir du kartus sugrįžome iš gana gilių duobių, žaisdami su aukštai Europos ir pasaulio krepšinyje vertinama komanda.

Manau, kad išlipti iš duobių padėjo intensyvi gynyba ir daugiau išsaugotų jėgų. Vertėmės daugiau krepšininkų, tuo tarpu kroatai rėmėsi pagrindiniu penketu.

Šiandien įžaidėjo pozicijoje bandėme Tomą Delininkaitį. Iš pradžių jam nelabai sekėsi, tačiau antrą kartą pakilęs nuo suolo žaidė žymiai geriau – buvo agresyvus puldamas. Ypač džiugina, kad jis sustiprino mūsų gynybą.

Esame laimingi, kad Ispanijoje žaisime su dviem stipriausiomis planetos komandomis. Tai mūsų rinktinei bus labai geras iššūkis ir testas. Stengsimės sužaisti kuo geriau ir toliau spręsime savo klausimus. Jeigu gindamiesi pajėgsime pristabdyti tokias komandas, žaisti su kitais varžovais bus lengviau.

Į Ispaniją vešimės visus keturiolika dabar komandoje esančių krepšininkų.“

Iš septynių kontrolinių rungtynių lietuviai yra laimėję šešias.

Iš Vokietijos Lietuvos krepšininkai persikels į Ispaniją. Rugpjūčio 20 ir 21 d. jie Madride sužais dar dvejas kontrolines rungtynes su dviem būsimo pasaulio čempionato favoritėmis – Ispanijos ir JAV rinktinėmis.

Pasaulio čempionatas Turkijoje prasidės rugpjūčio 28 d.