2012-01-02 12:36
Naujuosius metus NBA krepšininkai pradėjo fantastišku žaidimu / Scanpix nuotr.

Pirmąją 2012-ųjų dieną Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) arenose netrūko įspūdingų individualių pasirodymų.

„Magic“ spurtas paskutiniame ketvirtyje

Trečią nesėkmę ketvirtose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse patyrė be Lino Kleizos rungtyniaujantis Toronto „Raptors“ klubas, sekmadienį svečiuose 96:102 (27:18, 25:29, 29:23, 15:32) turėjęs pripažinti ketvirtą pergalę per penkerius mačus iškovojusių Orlando „Magic“ krepšininkų pranašumą.

Tryliktąją vietą Rytų konferencijoje užimančios bei trečią pralaimėjimą iš eilės patyrusios svečių komandos gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Andrea Bargnani (28 tšk.), Jose Calderonas (18 tšk. bei 13 rezultatyvių perdavimų), DeMaras DeRozanas (17 tšk.), Leandro Barbosa (9 tšk.) bei Amiras Johnsonas (8 tšk.).

Trečiojoje pozicijoje Rytų konferencijoje esančiai bei ketvirtą pergalę iš eilės iškovojusiai „Magic“ ekipai 25 taškus pelnė Ryanas Andersonas, 21 - J.J. Redickas, 19 - Dwightas Howardas (15 sugriebtų kamuolių), 15 - Hidayetas Turkoglu, 9 - Jameeras Nelsonas, 7 - Glenas Davisas.

Buvęs žalgirietis buvo nesustabdomas

Trečiąją pergalę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse iškovojo Denverio „Nuggets“ (3/2) ekipa, kuri namuose 99:90 (26:21, 21:15, 25:35, 27:19) įveikė Los Andželo „Lakers“ (3/3) klubą.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ ekipos gynėjas Ty Lawsonas per 37 minutes surinko 17 (dvitaškiai 5/10, tritaškiai 0/1, baudos 7/8) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, 2 sykius suklydo bei kartą pažeidė taisykles.

20 taškų prie pergalės pridėjo Danilo Gallinari, 13 - Nene Hilario, po 12 - Alas Harringtonas (11 atk. kam.), Chrisas Andersenas (9 atk. kam.) ir Andre Milleris.

Los Andželo komandai 20 taškų pelnė Pau Gasolis (11 atk. kam.), 18 - Andrew Bynumas (16 atk. kam.), 16 - Kobe Bryantas (dvitaškiai 5/20, tritašiai 1/8), 14 - Steve'as Blake'as, 10 - Metta World Peace.

R.Rubio šou Mineapolyje

Pirmąją pergalę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse pasiekė Minesotos „Timberwolves“ klubas (1/3), namuose palaužęs čempionę Dalaso „Mavericks“ (1/4) ekipą - 99:82 (25:25, 25:16, 24:28, 25:13).

„Timberwolves“ naujokas Ricky Rubio per 26 minutes pelnė 14 taškų (2/5 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei suklydo 4 kartus.

R.Rubio po pirmų dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo tik 2 taškus ir 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau antroje mačo dalyje atsiskleidė visu gražumu. Ispanas pridėjo 12 taškų, 5 rezultatyvius perdavimus ir sumaniu žaidimu bei efektingais perdavimais svariai prisidėjo prie „Timberwolves“ pergalės.

Nesustabdomai rungtyniavo Kevinas Love'as, surinkęs 25 taškus (5/6 trit.) ir 17 atkovotų kamuolių. Anthony Tolliveris bei Luke'as Ridnouras pridėjo atitinkamai 13 bei 11 taškų.

Pralaimėjusiems Dirkas Nowitzki surinko 21, Delonte Westas - 13, Jasonas Terry - 10 taškų.

„Heat“ nepaliko vilčių „Bobcats“ komandai

Neabejotiną pergalę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse pasiekė Majamio „Heat“ klubas (5/0), namuose 129:90 (33:15, 32:22, 27:27, 37:26) nušlavęs Šarlotės „Bobcats“ komandą (1/3).

Rungtynės Majamyje buvo visiškai skirtingos nuo pirmosios akistatos Šarlotėje, kur „Heat“ pergalę lėmė Dwyane'o Wade'o metimas paskutinėmis sekundėmis.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 24 taškus pelnęs (20 iš jų - per pirmus du kėlinius) Chrisas Boshas, taip pat sugriebęs ir 10 atšokusių kamuolių. Dwyane'as Wade'as (6 rez. perd.) pridėjo 22, LeBronas Jamesas (9 atk. kam.), M.Chalmersas ir Norrisas Cole'as (9 rez. perd., 20 min.) - po 16 taškų.

Beje, L.Jamesui tai buvo nerezultatyviausias susitikimas per pirmąsis 5 rungtynes. Prieš tai puolėjas mažiausiai buvo pasižymėjęs 26 taškais.

Pralaimėjusiems D.J.White'as surinko 21 (9/11 dvit.), Kemba Walkeris - 17, Derrickas Brownas - 14 taškų.

R.Rondo trigubas dublis pribloškė „Wizards“

Trigubą dublį surinkęs Bostono „Celtics“ (2/3) komandos atakų organizatorius Rajonas Rondo atvedė savo komandą į pergalę 94:86 (28:17, 23:17, 22:26, 21:26) svečiuose prieš Vašingtono „Wizards“ (0/4) ekipą.

R.Rondo per 34 minutes surinko 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

24 taškus prie pergalės pridėjo Kevinas Garnettas (9 atk. kam.), 13 - Ray'us Allenas.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Johnas Wallas (19 tšk., 7 atk. kam., 8 rez. perd.), Nickas Youngas (18 tšk.), Javale'as McGee (16 tšk. ir 14 atk. kam.) bei Andray'us Blatche'as (10 tšk.).

Bostono klubas po šios pergalės pakilo į dešimtąją Rytų konferencijos poziciją, o Vašingtono ekipa tapo konferencijos autsaidere.