NBA: trigubas B. Griffino dublis, K. Bryanto šou ir L. Jameso metimas

Blake‘as Griffinas pelnė 23 taškus, atkovojo 11 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Jam tai buvo trečias trigubas dublis ir atvedė Los Andželo „Clippers“ (44/19) į pergalę.

Kalifornijos komanda namuose 117:101 (34:32, 32:26, 23:24, 28:19) nugalėjo Milvokio „Bucks“ (30/29) ir laimėjo dešimtas rungtynes iš pastarųjų 13.

„Bucks“ klubas Los Andžele nuo 2000–01 m. žaidė 13 kartą ir laimėjo tik sykį.

Šeimininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo pelnydami septynis taškus be atsako, padidino savo pranašumą iki 17 taškų (108:91) ir daugiau atgal nebesižvalgė.

„Bucks“ ekipa NBA iki šio mačo pirmavo pagal blokuotus metimus, tačiau ji prieš „Clippers“ blokavo tik vieną metimą. Savo ruožtu „Clippers“ „nupūtė“ devynis metimus.

„Clippers“: Jamalas Crawfordas 25 (8/10 dvit., 3/6 trit.), Blake‘as Griffinas 23 (11 atk. kam., 11 rez. perd.), Mattas Barnesas 20, Chrisas Paulas 14, DeAndre Jordanas 10.

„Bucks“: Monta Ellisas 22 (7/9 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), Ersanas Ilyasova 20, Brandonas Jenningsas 18, Larry Sandersas 11, Mike‘as Dunleavy 10.

Fantastiškas K. Bryanto pasirodymas

Kobe Bryantas pelnė 42 taškus, jo vedama Los Andželo „Lakers“ (31/31) komanda panaikino 25 taškų deficitą ir iškovojo pergalę.

Mike‘o D‘Antoni auklėtiniai svečiuose 108:102 (28:28, 20:39, 27:26, 9:33) palaužė Naujojo Orleano „Hornets“ (21/41) klubą.

„Aš visą laiką tikėjau, kad laimėsime. Svarbiausia buvo įtraukti komandos draugus į žaidimą. Reikėjo, kad mes visi tikėtume, jog tai galime padaryti bendromis jėgomis“, – sakė K.Bryantas.

Likus žaisti kiek mažiau nei septynias minutes „Lakers“ atsilikinėjo 14 taškų (88:102), tačiau „Hornets“ daugiau taškų nepelnė, o K.Bryantas kartu su Jodie Meeksu atvedė svečius į pergalę.

Kalifornijos ekipa susitikimą pabaigė laimėta atkarpa 20–0, iš kurių 12 taškų pelnė K.Bryantas, o du tritaškius pridėjo J.Meeksas.

K.Bryantas per paskutinį ketvirtį iš viso įmetė 18 taškų. Jis likus žaisti minutę rezultatą išlygino, o po to išvedė į priekį (104:102).

„Ši pergalė mus tik dar labiau suartino. Taip būna, kai tu kovoji dėl vietos atkrintamosiose, žaidi tokias sunkias rungtynes ir tai parodo mūsų charakterį. Dvikovą pradėjome blogai, tačiau vietoje to, kad pasiduotume, mes kovojome iki pat pabaigos“, – sakė Dwightas Howardas.

„Lakers“: Kobe Bryantas 42 (11/14 dvit., 3/7 trit., 11/14 baud., 12 rez. perd.), Dwightas Howardas 20 (15 atk. kam.), Jodie Meeksas 19, Metta World Peace 11, Antawnas Jamisonas 6.

„Hornets“: Ericas Gordonas 18 (3/13 dvit., 4/10 trit.), Greivis Vasquezas 15, Ryanas Andersonas 14, Antony Davisas ir Robinas Lopezas po 13, Al–Farouq Aminu (16 atk. kam.) 12, Austinas Riversas 10.

L. Jamesas išplėšė pergalę

LeBrono Jameso metimas iš po krepšio likus žaisti 3 sekundes pratęsė Majamio „Heat“ (45/14) komandos pergalių seriją iki šešiolikos.

NBA čempionė namuose 97:96 (25:18, 30:22, 22:34, 20:22) palaužė Orlando „Magic“ (17/45) krepšininkus.

„Tai yra sunku. Mano vaikinai kovojo iš visų jėgų, jie labai norėjo laimėti ir buvo verti pergalės“, – sakė „Magic“ treneris Jacque Vaughnas.

Šeimininkai trečiojo kėlinio pradžioje pirmavo 60:40, tačiau tada paleido iniciatyvą iš rankų ir likus žaisti pusantros minutės atsilikinėjo 93:96.

Tada „Magic“ per likusį laiką taškų nepelnė, Chrisas Boshas sumažino deficitą iki minimumo, o L.Jamesas išvedė „Heat“ į priekį. Po to Arrono Afflalo itin tolimas metimas skriejo pro šalį.

„Heat“ yra tarp geriausių NBA komandų, jei ne pati geriausia. Mes atidavėme visas jėgas ir varžovai tai suprato. Viską nulėmė tik kelios mačo sekundės. Mums tai skaudus pralaimėjimas, tačiau mes einame tinkama linkme“, – sakė „Magic“ aukštaūgis Tobiasas Harrisas.

„Magic“ į priekį vedė 25 taškus pelnęs ir 21 kamuolį atkovojęs Nikola Vučevičius. Jam tai antros rungtynės šį sezoną prieš „Heat“, kada įmeta bent 20 taškų ir atkovoja bent 20 kamuolių.

Orlando ekipai buvo sušvilptos 30 pražangos ir trys krepšininkai nebaigė susitikimo dėl asmeninių pražangų, tuo tarpu „Heat“ ekipai užfiksuota 17 pražangų. Šeimininkai metė 31 baudos metimą, o „Magic“  – 12.

„Heat“: LeBronas Jamesas 26 (6/8 dvit., 1/6 trit., 11/12 baud.), Dwyane‘as Wade‘as 24 (10/15 dvit.), Chrisas Boshas 17 (10 atk. kam.), Norrisas Cole‘as 8.

„Magic“: Nikola Vučevičius 25 (11/16 dvit., 3/3 baud., 21 atk. kam.), Jameeras Nelsonas (14 rez. perd.) ir Tobiasas Harrisas po 16, Arronas Afflalo 13, Moe Harklessas 12.