Pasaulio jaunimo čempionatas: Lietuva - Pietų Korėja 117:64

2011-07-02 14:28
Pasaulio jaunimo čempionatas: Lietuva - Pietų Korėja 117:64 / Gedimino Bartuškos nuotr.

Lietuvos devyniolikmečių vaikinų krepšinio rinktinė antrose Latvijoje vykstančio pasaulio čempionato rungtynėse 117:64 sutriuškino Pietų Korėjos ekipą.

Pirmą C grupės mačą lietuviai 75:88 pralaimėjo bendraamžiams iš Kroatijos, o korėjiečiai 93:109 nusileido Kanados krepšininkams, su kuriais trenerio Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos komanda susitiks šeštadienį.

Lietuviai užtikrintai pradėjo dvikovą su korėjiečiais - 16:5, 26:7. Antrame kėlinyje mūsiškių pranašumas jau viršijo 30 taškų - 53:21, 63:30.

Pirmos rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: Lietuva - Jonas Valančiūnas 19 taškų (11 atkovotų kamuolių), Vytenis Čižauskas 12, Edgaras Ulanovas 9; Pietų Korėja - Seounghyunas Lee 10. Komandų rodikliai (Lietuva - Pietų Korėja): dvitaškiai - 26/41 (63 proc.) ir 13/41 (32 proc.), atkovota kamuolių - 32 ir 10, rezultatyvūs perdavimai - 14 ir 8.

Azijos atstovai ir trečiame bei ketvirtame kėliniuose nerado jokių efektyvių priemonių bent pristabdyti lietuvius - mūsų krepšininkai buvo padidinę skirtumą iki 94:42, 108:54.

Rungtynių statistika. Lietuva - Pietų Korėja 117:64 (33:11, 30:21, 31:12, 23:20). Lietuva: J.Valančiūnas 25 taškai (17 atkovotų kamuolių), V,Čižauskas 22 (7 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai), A.Butkevičius 15, E.Ulanovas 13, E.Mockevičius 11 (11 atkovotų kamuolių), Ž.Skučas 10 (5 atkovoti kamuoliai), D.Pukis 7 (6 atkovoti kamuoliai), R.Jakštas 6, R.Giedraitis 5 (5 atkovoti kamuoliai), R.Simanavičius 3 (7 rezultatyvūs perdavimai); Pietų Korėja: J.Y.Kimas 13, S.Lee 12, U.Heo 10, D.Y.Lee 9, S.Choi ir G.Kimas po 6, U.Heo, H.Kimas, M.Kimas ir H.Hanas po 2.

Pasibaigus varžyboms keturiose grupėse, į kitą etapą pateks dvylika rinktinių, jos toliau tęs kovą dviejose - E ir F - grupėse. 1-3 vietas C grupėje užėmusios ekipos varžysis su trijule iš D grupės, kurioje dabar rungtyniauja JAV, Serbijos, Egipto ir Kinijos devyniolikmečiai.

Pirmame ture amerikiečiai 115:60 sutriuškino egiptiečius, o serbai 78:73 palaužė kinus. Šiandien Egipto atstovai po dviejų pratęsimų 100:96 parklupdė Kinijos krepšininkus.