Pasaulio ledo ritulio čempionais tapo čekai

Čekijos ledo ritulio rinktinė po penkerių metų pertraukos susigrąžino pasaulio čempionų titulą, finale pranokusi Rusijos komandą.

Sekmadienį Vokietijoje pasibaigusio pasaulio elito diviziono ledo ritulio čempionato finale Čekijos ledo ritulininkai rezultatu 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) įveikė paskutinių dvejų pirmenybių nugalėtoją Rusijos komandą.

Jau 20 rungtynių sekundę Jakubas Klepišas (00:20) išvedė čekus į priekį, o antrajame kėlinyje Tomašas Rolinekas (38:13) padvigubino persvarą.

Vienintelį įvartį rusams įmušti pavyko iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 36 sekundėms. Jo autoriumi tapo Pavelas Daciukas (59:24).

Bronzos medalius antrus metus iš eilės iškovojo Švedijos rinktinė, mažajame finale 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) nugalėjusi ketvirtojoje pozicijoje likusią čempionato šeimininkę Vokietijos komandą.

Geriausiu čempionato vartininku išrinktas Vokietijos rinktinės vartų sargas Dennisas Endrasas, kuriam atiteko ir geriausio pirmenybių žaidėjo titulas.

Geriausiu gynėju pripažintas suomis Petteris Nummelinas, o geriausiu puolėju - rusas P. Daciukas.

Šiame straipsnyje: ledo ritulys