R.Federeris tapo baigiamojo sezono turnyro nugalėtoju

2011-11-28 12:35
R.Federeris tapo baigiamojo sezono turnyro nugalėtoju / Scanpix nuotr.

„Barclays ATP World Tour Finals“ vyrų teniso turnyro Londone vienetų varžybų finale sekmadienį ketvirtoji raketė 30-metis šveicaras Rogeris Federeris per 2 valandas ir 19 minučių trukusios trijų setų kovos - 6:3, 6:7 (6:8), 6:3 - nugalėjo šeštąjį pagal skirstymą 26-erių prancūzą Jo-Wilfriedą Tsongą.

Šveicarijos tenisininkas, metų gale kortuose iškovojęs jau septynioliktą pergalę iš eilės (po pergalių turnyruose Bazelyje ir Paryžiuje) šeštą kartą triumfavo ATP sezono baigiamajame turnyre bei per visą karjerą iškovojo jau 70-ąjį varžybų nugalėtojo titulą. Tai buvo 100-asis R. Federerio ATP serijos teniso turnyro finalas.

Londono turnyre R. Federeris laimėjo visus 5 mačus korte ir pelnė 1500 ATP reitingo taškų bei 1 mln. 630 tūkst. JAV dolerių čekį.

Prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga buvo priverstas tenkintis 800 ATP reitingo taškų ir 740 tūkst. dolerių piniginiu prizu.

Be to, šveicaras tapo trečiuoju tenisininku, į šio turnyro finalą patekusiu bent septynis kartus. Devynis kartus baigiamajame sezono turnyre žaidė čekas Ivanas Lendlas, aštuonis - vokietis Borisas Beckeris.

Kortuose iškovotų pergalių (807) skaičiumi R. Federeris aplenkė švedą Stefaną Edbergą (806). Daugiau pergalių už šveicarą yra iškovoję tik penki legendiniai tenisininkai - amerikietis Jimmy'is Connorsas (1217), Ivanas Lendlas (1071), argentinietis Guillermo Vilasas (919), JAV atstovai Johnas McEnroe'us (875) ir Andre Agassis (870).

Dvejetų varžybas Londono turnyre laimėjo trečioji pora - baltarusis Maksimas Mirnyj ir kanadietis Danielis Nestoras, finale įveikę autsaideriais laikytus lenkus Mariuszą Fyrstenbergą poroje su Marcinu Matkowskiu.