„Sandraugos“ turnyre lietuviai įveikė Moldovą ir žais ketvirtfinalyje

2013-01-23 02:44
„Sandraugos“ turnyre lietuviai įveikė Moldovą ir žais ketvirtfinalyje / com-cup.com nuotr.

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė „Sandraugos” taurės turnyre Sankt Peterburge po truputį atranda savo žaidimą.  Paskutinėse C grupės rungtynėse mūsiškiai užtikrintai 2:0 nugalėjo Moldovos komandą ir iškovojo vietą turnyro ketvirtfinalyje, kur susitiks su Tadžikistano atstovais.

Lietuviai dominavo aikštėje visą dvikovą, mūsiškių pranašumą atspindėjo ir kamuolio kontrolė (64% prieš 36%) ir smūgiai (20 prieš 5). Įvarčius 35 ir 69 minutėmis pelnė 18 metų puolėjas Donatas Kazlauskas

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje šioms rungtynėms įvyko du pasikeitimai. Dvi geltonas korteles užsidirbusį Donatą Nakrošių gynyboje pakeitė Vilmantas Bagdanavičius, o puolime vietoje Karolio Laukžemio su bendraamžiu Luku Spalviu šį kartą (gim. 1994 m.) rungtyniavo D.Kazlauskas.

Lietuviai turėjo iniciatyvą nuo rungtynių pradžios ir nuolat rengė atakas prie varžovų vartų. Dvi progas turėjo L.Spalvis, bet jam nepavyko pataikyti į vartus. Pralaužti varžovų gynybą pagaliau pavyko 36 minutę, kai po kampinio galva tiksliai smūgiavo D.Kazlauskas.

Antrajame kėlinyje mūsiškiai tęsė atakas ir sužaidus 69 min. padvigubino persvarą. Iš aštraus kampo kamuolį į vartus pasiuntė D.Kazlauskas.  Po antrojo įvarčio mūsiškiai turėjo dar bent tris gerus šansus pasižymėti, tačiau rezultatas nebepasikeitė.

„Prieš rungtynes žinojome, kad būtina laimėti. Tas spaudimas šiek tiek varžė žaidėjus. Po pirmųjų dviejų rungtynių pavyko geriau pažinti komandą ir šiandien jau rungtyniavome subalansuota sudėtimi, – po dvikovos spaudos konferencijoje sakė rinktinės treneris Mindaugas Neoras – Kai įmušėme pirmą įvartį tapo lengviau, o po antrojo šiek tiek atsipalaidavome. Bet pabaigoje atlikus keitimus žaidėjai stengėsi įmušti ir parodėme atakuojantį futbolą.”

Po šios pergalės Lietuvos komanda surinko keturis taškus ir bendrame reitinge po grupių etapo atsidūrė šeštoje vietoje. Tai lėmė, jog ketvirtfinalyje  mūsiškių varžovais bus trečioje pozicijoje atsidūrusi Tadžikistano komanda, kuri A grupėje įveikė tiek Latvijos, tiek Estijos ekipas.