Dar nespėjome pakankamai atsitokėti po labai intriguojančio lemiamo Eurolygos „Top 16“ etapo turo, kur tris paskutinius kelialapius į ketvirtfinalį skirstėsi bent penkios komandos, o šiandien startuoja paskutinis etapas prieš galutinę geriausių Senojo žemyno klubų kelionės stotelę – Londoną.
Portalas Krepsinis.net pateikia Eurolygos ketvirtfinalio, kurio nugalėtojas paaiškės iškovojęs tris pergales, apžvalgą.
Š.Jasikevičius pirmą kartą grįš į Atėnus (Scanpix)
Lietuvis prieš lietuvį: kuris kurį?
Šarūno Jasikevičiaus Barselonos „Regal Barcelona“ prieš Jono Mačiulio Atėnų „Panathinaikos“. Turime vieną gerą, ir vieną blogą naujieną. Bloga – vieno lietuvio tikrai nebus Londone, bet geroji – garantuotai turėsime bent vieną Lietuvos krepšinio atstovą tarp keturių geriausių Europos komandų.
Ir krepšinio ekspertai, ir bukmekeriai sutinka – Anglijos sostinėje turėtų svečiuotis katalonai. Tai rodo faktai ir skaičiai. O jie kalba patys už save. „Regal Barcelona“ šį sezoną Eurolygoje per 24 mačus pralaimėjo du kartus. Vos du kartus! Įdomu, kad tie laimingieji – rusai: ispanus reguliariajame sezone palaužė Maskvos CSKA (75:78), o „Top 16“ etape – Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“ (65:78).
J.Mačiulio „Panathinaikos“ toli gražu nėra šios poros favoritė. Bet kad ir kokia ideali PAO strategui Argyriui Pedoulakiui atrodo „Regal Barcelona“, graikai vis dėlto turi tai, kas gali sustabdyti varžovus. Tai – gynyba.
Įdomu, kad vidutiniškai 82,2 taško „Top 16“ etape metusi „Regal Barcelona“ buvo geriausiai puolanti Eurolygoje. Savo ruožtu nors „Panathinaikos“ pelnydavo tik 71,5 taško (13 rezultatas iš 16), į savo krepšį praleisdavo vos 69,1 taško – mažiausiai iš visų klubų. Bet ar visgi „Panathinaikos“ gynybinė siena bus pajėgi atsilaikyti prieš beveik neatremiamus „Regal Barcelona“ smūgius puolime?
„Regal Barcelona“ turi namų aikštės pranašumą ir yra kupina ryžto atsirevanšuoti už prieš dvejus metus patirtą nesėkmę šių komandų dvikovoje ketvirtfinalyje. Tada katalonai taip pat turėjo namų aikštės pranašumą. Traumų ir skausmų dažnai kamuojamas Juanas Carlosas Navarro tikino esąs sveikas ir pasirengęs keršyti graikams. O J.Mačiulis ir „Panathinaikos“ sieks padaryti viską, kad puikus „Regal Barcelona“ sezonas Eurolygoje baigtųsi nelauktai greitai.
Šioje poroje pastebimi bus ir lietuviai. J.Mačiulis yra vienas kertinių „Panathinaikos“ žaidėjų. Nors palyginus Š.Jasikevičius gauna mažiau pasireikšti, nei jo tėvynainis Atėnuose, „Top 16“ etape įžaidėjo svarba Barselonoje gerokai padidėjo. Ketvirtfinalyje patirtis bus dar didesnis faktorius, todėl galima tikėtis ir dažniau regėti visko mačiusį Šarą.
„Regal Barcelona“ – „Panathinaikos“
Balandžio 9 d. Regal Barcelona-Panathinaikos (21 val.) |
Balandžio 11 d. Regal Barcelona-Panathinaikos (21.45 val.) |
Balandžio 16 d. Panathinaikos-Regal Barcelona |
Lyderiai: J.Navarro (12,3 tšk.), A.Tomičius (11,8 tšk., 6 atk. kam.), E.Lorbekas (9,8 tšk.), M.Huertas (8,2 tšk., 3,6 rez. perd.)/ J.Mačiulis (10,7 tšk., 4 atk. kam.), S.Lasme (9,4 tšk., 5,8 atk. kam.), R.Ukičius (9,3 tšk., 2,7 rez. perd.), D.Diamantidis (8,2 tšk., 6,3 rez. perd.). |
Pergalės/pralaimėjimai: 22:2 / 15:9 |
Bukmekerių prognozė: 1,12 / 5,75 |
D.Blattas iš turimos sudėties išspaudžia visas galimybes (Scanpix)
Užmigę karaliai prieš įsibėgėjusius ir įsiutusius
Madrido „Real“ klubas sezono pradžioje demonstravo solidų žaidimą. Su 7 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais ispanai buvo pirmi reguliariajame sezone, o per pirmąsias šešerias „Top 16“ etapo rungtynes nesuklupo nė karto.
Tačiau „Karališkasis“ klubas užmigo savo soste. Septintame ture nusileidę Stambulo „Anadolu Efes“ (72:74), vėliau Madrido krepšininkai sunkiai kapstėsi prieš grupės autsaiderius Berlyno „Alba“ (77:72), Bambergo „Brose Baskets“ (76:73) ir Kauno „Žalgirį“ (105:104 po pratęsimo). Su grupės „uodega“ „Real“ vargo neatsitiktinai – netrukus sekė trys iš eilės pralaimėjimai Malagos „Unicaja“ (74:77), Atėnų „Panathinaikos“ (73:74) ir Maskvos CSKA (72:81) ekipoms.
„Real“ klupo ir vietiniame fronte. Per paskutiniuos keturis Ispanijos čempionato turus, iki sezono pabaigos traumuoto Martyno Pociaus komanda pralaimėjo du kartus, nors iki tol savo kraityje turėjo 23 pergales ir 1 pralaimėjimą.
Nejaugi „Real“ įkrito į duobę ir ar greitu metu pavyks iš jos išsikrapštyti? Geriau jau išsikapstytų, nes Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai pastaruoju metu rungtyniauja lyg ant sparnų. Jie tapo savotiška antro „Top 16“ rato sensacija.
Po pirmų 7 susitikimų „Maccabi“ kraityje tebuvo 2 pergalės ir 5 pralaimėjimai. Kartu su milijonus į balą išmetusiais Stambulo „Fenerbahce Ulker“ žydai grupėje dalijosi vos 6–7 vietomis ir nuo artimiausių varžovų atsiliko dviem pergalėmis.
Grupės nevykėlių Stambulo „Bešiktaš“ klubo treneris Ermanas Kunteris netgi kiek sumenkino „Maccabi“. Po septintame ture pralaimėtų rungtynių sakė, kad Tel Avivo komanda nebėra tokia stipri kaip ankstesniais metais. Davidas Blattas atkirto, kad net ir tokiomis aplinkybėmis jiems vis tiek užteko sutriuškinti „Bešiktaš“. Bet panašu, kad turko žodžiai gerokai įgėlė „Maccabi“ ambicijoms. O D.Blatto kariauna sureagavo lyg Holivudo filme.
Kodėl? Šešios pergalės iš eilės antrajame rate ir tik paskutinėmis akimirkomis paskutinėse „Top 16“ rungtynėse patirtas pralaimėjimas prieš grupės lyderę Barselonos „Regal Barcelona“. „Maccabi“ užsivedę, ant bangos ir pasirengę tęsti pradėtą darbą. O sąlyginai silpnesnį varžovą gavę „Real“ turi, ko baimintis.
Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“
Balandžio 10 d. Real-Maccabi (21.45 val.) |
Balandžio 12 d. Real-Maccabi (21.45 val.) |
Balandžio 16 d. Maccabi-Real |
Lyderiai: R.Fernandezas (14 tšk.), J.Carrollas (12,5 tšk.), N.Mirotičius (11,9 tšk., 5,5 atk. kam.), S.Llullas (9,4 tšk., 3,5 rez. perd.)/ R.Hickmanas (14 tšk., 3 rez. perd.), D.Smithas (12,5 tšk.), Sh.Jamesas (11,3 tšk., 6,5 atk. kam.), D.Loganas (10,6 tšk.). |
Pergalės/pralaimėjimai: 17:7 / 16:8 |
Bukmekerių prognozė: 1,33 / 3,15 |
Iš D.Ivkovičiaus vairą perėmęs G.Bartzokas nesumovė čempionų (Scanpix)
Milijonai prieš susižaidimą
Paskutinį kartą Turkijos klubas Eurolygos ketvirtfinalyje žaidė 2008 metais. Tuomet Stambulo „Fenerbahce Ulker“ be didesnės kovos 0:2 nusileido Sienos „Montepaschi“. Nuo to laiko nemažai kas pasikeitė.
Šios šalies grandai ėmė investuoti vis daugiau ir daugiau pinigų. Tačiau krepšinio žvaigždės ir milijoniniai kontraktai pergalių neatnešė. Galėjo neatnešti ir šiemet, jei ne „Top 16“ etape ženkliai žaidimą pagerinęs Stambulo „Anadolu Efes“.
Kai Stambulo „Fenerbahce Ulker“ baigė košmarišką pasirodymą beveik pačiame grupės dugne, „Anadolu Efes“ sugebėjo nukauti tokius priešininkus kaip Atėnų „Panathinaikos“, Madrido „Real“ ar Maskvos CSKA. Bet turkų žaidimas nuo antrojo „Top 16“ etapo rato kelia nerimą – pavyko įveikti tik aiškius grupės autsaiderius vokiečius, o visiems kitiems varžovams pralaimėta.
„Olympiacos“ vasarą galbūt ir neprisiviliojo Jordano Famaro ar Semiho Erdeno. Tačiau pernelyg nuo praeito sezono nepasikeitę Eurolygos čempionai tyliai ramiai vėl stoviniuoja ant finalo ketverto slenksčio. Pirėjo klubas nedemonstruoja stabilumo, bet kai reikia, laimi.
Paskutinės „Top 16“ rungtynės prieš Maskvos srities „Chimki“ įrodė, kad „Olympiacos“ moka tvarkytis su lemiamų mačų įtampa. O ko galima tikėtis iš „Anadolu Efes“ – sunku pasakyti. Vieną dieną Stambulo krepšininkai patiesia CSKA, o kitą nusileidžia gerokai nukraujavusiam Kauno „Žalgiriui“ ar Malagos „Unicaja“.
Panašiai klostėsi ir abi „Olympiacos“ ir „Anadolu Efes“ rungtynės reguliariajame sezone. Pirmą akistatą namie „Anadolu Efes“ laimėjo triuškinančiu rezultatu 98:72, bet antrame rate jau patys buvo triuškinami – 53:75. Ši ketvirtfinalio serija turėtų būti tokia pat nenuspėjama, kokia yra pati „Anadolu Efes“ komanda.
Lietuviai greičiausiai palaikys „Olympiacos“, nes raudonai-baltus marškinėlius vilki Martynas Gecevičius. Deja, bet tautietis žaidžia taip retai, kaip Pirėjuje galima sutikti aistringą Atėnų „Panathinaikos“ gerbėją.
Pirėjo „Olympiacos“ – Stambulo „Anadolu Efes“
Balandžio 10 d. Olympiacos-Anadolu Efes (21 val.) |
Balandžio 12 d. Olympiacos-Anadolu Efes (21.45 val.) |
Balandžio 16 d. Anadolu Efes-Olympiacos |
Lyderiai: V.Spanoulis (15,6 tšk., 5,4 rez. perd.), G.Printezis (10,3 tšk.), K.Papanikolaou (9,4 tšk.), K.Hinesas (9,1 tšk., 6 atk. kam.)/ J.Farmaras (14,2 tšk., 4 rez. perd.), S.Vujačičius (10,3 tšk.), D.Savanovičius (9,3 tšk.), S.Erdenas (9,2 tšk., 5,2 atk. kam.). |
Pergalės/pralaimėjimai: 17:7/ 14:10 |
Bukmekerių prognozė: 1,35/ 3,05 |
CSKA tvirtai nužingsniavo iki ketvirtfinalio (Scanpix)
„Beliko tik sutvarkyti formalumus“
Šia fraze dažnai užbaigiamas aprašymas rungtynių, kuriose nugalėtojas jau būna aiškus po dviejų ar trijų kėlinių. Taip, sporte viskas įmanoma, tačiau atrodo, kad minėtoji citata labai tinka prognozuoti Maskvos CSKA ir Vitorijos „Caja Laboral“ poros nugalėtoją.
Galima sakyti, kad baskai abiejose Eurolygos fazėse išsigelbėjo vos ne per stebuklą. Reguliariajame sezone po tragiško starto 1-6 „Caja Laboral“ sugebėjimą prasibrauti į „Top 16“ etapą iš ties galima sieti su antgamtiniais dalykais. Antrajame etape nepaaiškinamų įvykių būta mažiau, bet „Caja Laboral“ taip pat teko kapstytis iš labai sudėtingos situacijos.
Tačiau ties ketvirtfinaliu sėkmingai komandos vairą perėmusio Žano Tabako kariaunai stebuklų metas turėtų baigtis. Ne tik dėl pakankamai ribotų „Caja Laboral“ galimybių, tačiau ir Maskvos CSKA.
CSKA yra CSKA. Sezoną pradėjo neužtikrintai, bet vėliau įsibėgėjo ir priminė tikrų tikriausią turnyro favoritą. Kritikai kandžiojo Ettore Messiną už blankų žaidimą, abejojo italo galimybėmis. Bet sezono pabaiga jau arti, o „Profesorius“ jau gali suskaičiuoti nemažai viščiukų, kurių dar bus ir daugiau.
Maskvos CSKA – Vitorijos „Caja Laboral“
Balandžio 10 d. CSKA-Caja Laboral (19 val.) |
Balandžio 12 d. CSKA-Caja Laboral (19 val.) |
Balandžio 17 d. Caja Laboral-CSKA |
Lyderiai: S.Weemsas (14 tšk.), N.Krstičius (13,3 tšk.), M.Teodosičius (13,2 tšk., 5,1 rez. perd.), V.Chriapa (10,3 tšk., 7,4 atk. kam.)/ M.Lampe (14,4 tšk., 6,1 atk. kam.), A.Nočioni (11,2 tšk.), N.Bjelica (10,2 tšk., 5 atk. kam.), F.San Emeterio (8,9 tšk.). |
Pergalės/pralaimėjimai: 20:4 / 12:12 |
Bukmekerių prognozė: 1,10 / 6,25 |
Naujausi komentarai