Talino „Kalev/Cramo“ neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“ (70:84)

2011-09-30 12:47
Talino „Kalev/Cramo“ neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“ (70:84) / Vaidoto Grigo nuotr.

Pirmosiose oficialiose šio sezono rungtynėse Kauno „Žalgiris“ įveikė vietos „Kalev/Cramo“ ekipą 84:70, ir pergale pradėjo Vieningosios (VTB) lygos kovas.

Pirmuosius du kėlinius aikštelėje vyko permaininga kova. Talino krepšininkai vis neleido žalgiriečiams atitrūkti. Solidesnę persvarą Lietuvos komanda įgijo tik antrojo kėlinio pabaigoje (42:34). Talino krepšininkai visas rungtynes nerado, ką pastatyti prieš judrius “Žalgirio” aukštaūgius Milovaną Rakovičių ir Tadą Klimavičių.

Trečiajame kėlinyje iš aukštaūgių estafetę perėmė Sonny Weemsas ir Marko Popovičius. Komandos nuolat keitėsi klaidomis. Tuo pasinaudodami estų snaiperiai su Armandu Škėle priešakyje neleido kauniečiams atitrūkti. Vis dėlto, kauniečiam sėkmingiau puolant, estai į tai atsakė tik individualiomis A.Škėlės pastangomis.

Puikias rungtynes sužaidė T.Klimavičius, pasižymėjęs dvigubu dubliu – 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Rungtynės

Kauno “Žalgiris“ susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Ty Lawsonas, Sonny Weemsas, Artūras Milaknis, Tadas Klimavičius, Milovanas Rakovičius.

Talino „Kalev“ pirmieji į aikštelę žengė Tanelas Sokkas, Armandas Škėlė, Pavelas Uljanko, Gregoras Albetas, Nikolajus Varbanovas.

Pirmuosius žalgiriečių taškus šiame sezone po Sonny Weemso perdavimo pelnė Milovanas Rakovičius, netrukus pridėjęs dar du. Talino „Kalev“ vis nerandant kelių link „Žalgirio“ krepšio, kauniečių dar dvitaškiu persvarą didina Tadas Klimavičius, o netrukus, po estų klaidos, prasiveržimu du taškus pelnė Sonny Weemsas. Kauniečių spurtas privertė  Talino komandos strategą prašyti minutės pertraukėlės.

Po dar vieno M.Rakovičiaus dvitaškio, „Kalev“  pagaliau pavyko atsakyti keliomis tiksliomis atakomis. T.Sokkui pataikius tritaškį, „Kalev“ krepšininkai įmetė tritaškį, tačiau į tai T.Klimavičius atsakė dviem taškais. Įpusėjus pirmajam kėliniui „Žalgiris“ pirmauja 12:10. Aikštelėje vietoj T.Lawsono pasirodė M.Kalnietis.

Puikiai pirmajame kėlinyje žaidusį M.Rakovičių pakeitė Kauno komandoje debiutavęs Robertas Javtokas, o T.Klimavičių - Paulius Jankūnas.

Armandas Škėlė įmetė dvitaškį, prieš tai privertęs prasižengti A.Milaknį, ir dar pridėjo vieną taiklų baudos metimą. Netrukus A.Škėlė įsmeigė tritaškį, kuris leido išlyginti rezultatą (16:16).

Prasidėjus priešpaskutinei pirmojo kėlinio minutei tritaškį pataikė aikštėje pasirodęs „Žalgirio“ gynėjas Marko Popovičius (18:19). Tačiau padrika žalgiriečių gynyba pasinaudojo estų snaiperiai. Po pirmųjų 10 minučių 23:22 pirmauja „Kalev“.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo M.Popovičiaus klaida puolime. Tuo pasinaudoję Talino krepšininkai padidino persvarą iki 3 taškų (25:22). Nepatenkintas auklėtinių žaidimu I.Zouros paprašė minutės pertraukėlės.

Po minutės pertraukėlės į aikštelę grįžo T.Lawsonas, tačiau T.Sokkas pasinaudojo dar viena kauniečių spraga gynyboje (28:22).

Pirmuosius taškus šiame sezone pelnė P.Jankūnas, o kitoje atakoje T.Lawsonas privertė prasižengti T.Sokką.

Po abiem krepšiais energingai besigalinėjantis R.Javtokas sumažino žalgiriečių deficitą iki minimumo. T.Klimavičius kitoje atakoje įmetė tritaškį ir sugrąžino pranašumą savo komandai (29:30).

Į aikštę grįžęs M.Rakovičius pašokdino „Kalev“ vidurio puolėją Bamba Fallą ir pelnė du taškus su pražanga (30:33).

Puikiai baudos aikštelėje žaidžia M.Rakovičius, T.Klimavičiui sukūręs progą sudrebinti estų lanką dėjimu iš viršaus.

„Kalev“ žaidėjams vis nerandant kelio link žalgiriečių krepšio, kauniečiai didina apsukas - du prieš du sužaidžia T.Delininkaitis ir R.Javtokas (31:40).

Prasidėjus psakutinei antrojo kėlinio minutei Talino krepšininkai pagaliau nutraukė taškų badą, bet į tai iškart tryliktuoju tašku atsakė T.Klimavičius. Komandos į rūbines ilsėtis išėjo kauniečiams pirmaujant 42:34.

Antroji pusė

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Kalev/Cramo“. Per pirmąsias dvi minutes estų krepšininkai pelnė 7 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki minimumo. Kauno „Žalgiris“ prašo minutės pertraukėlės.

Aikštėje vykstant padrikai kovai, po trijų su puse sausų minučių taškus „Žalgiriui“ pagaliau pelno S.Weemsas. Tačiau po šios atakos abi komandos toliau keičiasi klaidomis puolime.

Įpusėjus trečiąjam kėliniui, estai ir toliau neranda priešnuodžių kauniečių aukštaūgiams. M.Rakovičius pelno tryliktąjį tašką (41:46).

Nenuilsdamas kauniečių krepšį terorizuoja A.Škėlė. Latvis prasiveržimu po krepšiu pelnė dvitaškį ir privertė prasižengti R.Javtoką. Žalgiriečiai į tai atsakė keturiais taškais.

Likus žaisti pusantros minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos, estų komandos krepšininkai sumažino persvarą. Tačiau, netrukus trečiąjį „Žalgirio“ tritaškį rungtynėse pataikė M.Popovičius (48:55).

Neįtikėtiną tolimą dvitaškį su trečiojo kėlinio sirena į kauniečių krepšį įsmeigė G.Arbetas.

Paskutinį rungtynių ketvirtį kauniečiai pradėjo dviejų Lietuvos rinktinės narių - T.Delininkaičio ir R.Javtoko taškais. Žalgiriečių persvara vėl padidėjo iki 8 taškų (54:62).

A.Škėlė pataikė tritaškį, bet į tai keturiais taškais atsakė S.Weemsas. „Kalev/Cramo“ prašo minutės pertraukėlės.

„Kalev/Cramo“ priekinei linijai tik pražangomis pavyksta sustabdyti M.Rakovičių. Rizika pasiteisino - „Žalgirio“ vidurio puolėjas abu kartus prametė pro šalį.

M.Popovičius dviem baudų metimais padidino kauniečių persvarą iki dviženklės - 70:59. Po keturių iš eilės estų taškų M.Kalnietis susikūrė progą tritaškiui (63:73).

Likus žaisti dvi minutes žalgiriečiai laikė savo varžovus per saugų atstumą (65:76). M.Kalnietis rungtynių pabaigoje pelnė dar vieną tritaškį.

Paskutinė rungtynių minutė tebuvo formalumas - žalgiriečiai šventė užtikrintą pergalę, rezultatu 70:84.

„Žalgiriui“ taškus pelnė: T.Klimavičius - 15 (11 atk. kam.), M.Rakovičius (5 atk. kam.), M.Popovičius ir S.Weemsas (7 atk. kam.) - po 13, M.Kalnietis - 10, R.Javtokas (3 klaid.) - 8, P.Jankūnas - 4 (3 klaid.), T.Lawsonas (5 atk. kam.) ir T.Delininkaitis - po 3, D.Collinsas - 2, A.Milaknis taškų nepelnė, M.Kuzminskas nežaidė.

„Kalev/Cramo“ daugiausiai taškų pelnė: A.Škėlė - 19, T.Sokkas ir G.Dorbekas - po 14, G.Arbetas - 9, N.Varbanovas - 6.