Vilniaus mūšyje - VPU sėkmė

Sostinės derbyje Mykolo Romerio universitetas (MRU) nesugebėjo iškovoti pergalės, namų aikštelėje rezultatu 86:89 (25:19, 18:31, 17:18, 26:21) nusileidęs Vilniaus pedagoginiam universitetui (VPU).

Susitikimas prasidėjo rezultatyviu ir greitu žaidimu. Kelis kartus suklydusius VPU vaikinus aikštelės šeimininkai baudžia dviem taikliais tritaškiais, taip įgydami 6 taškų pranašumą. Po įspūdingo J.Jurgo dėjimo V.Poteliūnas nieko nelaukdamas prašo minutinės pertraukėlės, nes persvara beveik ištirpsta - 17:15. Kėlinio pabaigą ir vėl kiek geriau sužaidžia aikštelės šeimininkai, po G.Žylės dėjimo pabėgdami į priekį net 8 taškais. Gynyboje nei viena komanda „nepersistengė“, kartu viso labo surinkdamos 3 pražangas.

Antrasis ketvirtis prasideda svečių spurtu ir skirtumas tolygiai mažėja, kol po taiklaus J. Digrio tritaškio MRU persvara jau tik minimali - 25:24. Tačiau persverti rezultato savo naudai vis dar nesiseka. Šiek tiek žemesnis ir mobilesnis šeimininkų penketukas nuolat keletu žingsnių pirmauja. MRU stovykloje pirmą kartą suskamba pavojaus signalas, kai trečiąja pražanga baudžiamas G.Žylė. Meškos paslaugą užsidirbdamas techninę pražangą padaro J.Jurgo. Bet ji ne tik kad nesutrukdo komandai, tačiau po keletos taiklių metimų net ir leidžia VPU pirmauti 44:40.

Sėkmingai pirmąsias minutes pradėję MRU ketvirčio pabaigoje atrodo visiškai pasimetę. Tuo pasinaudoję svečiai atsikvėpti išeina turėdami jau 7 taškų pranašumą - 50:43. J.Jurgo rungtyniauja tiesiog nesulaikomai, vien per pirmąją rungtynių pusę pelnydamas net 19 taškų.

Trečiasis kėlinukas gausius žiūrovus nudžiugina dviem dėjimais, kai pasikeisdami šį žaidimo elementą demonstruoja P.Ivanauskas ir J.Jurgo. Pakili nuotaika VPU stovykloje dar labiau pagerėja, kai persvara tampa dviženkle - 58:48. MRU pradeda skubėti, pasipila netaiklūs metimai iš po krepšio, pražangos puolime. Dėjimų šou pratęsia ir A.Labuckas, taip tarsi bandydamas pabudinti prisnūdusius komandos draugus. Po vienos greitos kontratakos svečių pranašumas „aptirpsta“ iki šešių taškų, tačiau bent jau šiame ketvirtyje tai buvo didžiausias MRU pasiekimas - 68:60 pirmauja VPU.

Paskutinės dešimt minučių tampa lyg pasiruošimu atsakomosioms rungtynėms: aikštelės šeimininkai desperatiškai bando panaikinti deficitą, o svečiai atvirkščiai - laimėdami kiek įmanoma didesniu skirtumu ramiau jaustis kitą pirmadienį. Minutės pertraukėlės metu šeimininkų vyr. treneris dar kartą koreguoja komandos žaidimą ir tai atneša norimų rezultatų - 71:77.

Ir toliau apsukų nemažinantis savo žaidime J.Jurgo paskutinę atakos sekundę pataiko tritaškį, tokiu būdu ir vėl kiek nuslopindamas šeimininkų entuziazmą. Per likusias minutes MRU dar labiau priartėja - 86:88 tačiau pasivyti jau nebesugeba. Graži pergalė VPU ekipą  paverčia poros favorite.

„Džiaugiuosi, jog vyko lygių varžovų dvikova'',- nebuvo linkęs nusiminti MRU strategas V. Poteliūnas. „Jeigu būtumėm pataikę paskutinį metimą iš po krepšio, galėjome pralaimėti minimaliai. Trys taškai krepšinyje nėra daug, todėl kai minutinės pertraukėlės metu vyrams tai pasakiau, sugebėjome prisivyti. Atsakomosiose rungtynėse labai daug priklausys nuo to, kokią sudėtį surinks VPU. Jeigu pagalbon prisijungs „Lietuvos ryto“ krepšininkai, pranašumas bus jų pusėje. Tačiau net ir tokiu atveju tikiu, jog turėtumėm sužaisti kovingiau. Juk viltis miršta paskutinė“.

„Kiekvienas taškas yra labai svarbu, ypač tada kai tai pergalė“,- kiek lengviau po laimėtų rungtynių kalbėjo VPU strategas A. Šatas. „N. Strazdauskas po ligos dar negalėjo žaisti pilnu pajėgumu, keletas krepšininkų atvyko tiesiai į rungtynes. Nepaisant to labai džiaugiuosi J.Jurgo ir L.Chmieliausko žaidimu. Išvykoje laimėjome, tad dabar visi šansai mūsų rankose“.

Šiame straipsnyje: studentų lyga