Vyriausybė skyrė premijas „Žuvėdrai“, J.Kairiui, R.Paškauskienei

2011-12-21 18:03
Vyriausybė skyrė premijas „Žuvėdrai“, J.Kairiui, R.Paškauskienei / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį premijas pasižymėjusiems sportininkams, iš viso jiems padalinta 113,5 tūkst. litų.

Garsiam akrobatinio skraidymo meistrui Jurgiui Kairiui už 2011 metų pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate Italijoje iškovotą trečiąją vietą skirta 15 tūkst. litų premija.

Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių pasaulio čempione tapusiai Klaipėdos universiteto šokių komandai „Žuvėdra“ paskirta 50 tūkst. litų. 20 „Žuvėdros“ sportininkų, trenerių ir asistentų premija įvertinti nepaisant to, kad paprastai neolimpinės sporto šakos atstovus premijuoti galima tik jiems iškovojusius laimėjimą čempionate, kuriame dalyvavo ne mažiau kaip 32 varžovai iš ne mažiau kaip 16 šalių.

Daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė „Žuvėdra“ pirmąją vietą 2011 metų Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių pasaulio čempionate iškovojo gruodį Vilniuje. Čempionate dalyvavo 17 ansamblių iš dešimties šalių.

33 tūkst. 750 litų premija trečiadienio Vyriausybės sprendimu skirta Lietuvos studentų dviračių sporto rinktinei už pasiekimus 26‑ojoje pasaulio studentų vasaros universiadoje. Rugpjūtį Kinijoje vykusioje universiadoje dviratininkė Vilija Sereikaitė 3 kilometrų persekiojimo lenktynėse treke iškovojo pirmąją vietą, tris kartus gerino universiados rekordą, dviratininkės Aleksandra Sošenko, Eglė Zablockytė ir Aušrinė Trebaitė komandinėse 30 kilometrų lenktynėse plente iškovojo pirmąją vietą.

Dar viena premija skirta stalo tenisininkei Rūtai Paškauskienei - 2011 metų Europos stalo teniso čempionate, vykusiame Lenkijoje, ji iškovojo pirmąją vietą moterų dvejetų varžybose. Jai atiteks 15 tūkst. litų, nors pagal galiojantį Vyriausybės nutarimą jai turėjo būti skirta 2 tūkst. litų premija. Didesnė premija skirta atsižvelgiant į daugkartinius pasiekimus - Vyriausybės nutarimą aiškinančiame rašte nurodoma, kad ji septynis kartus laimėjo Europos bronzos medalį, du kartus sidabro medalį ir septynis kartus tapo Europos čempione.