Atvėrė duris į muzikos pasaulį

 • Teksto dydis:

Gegužės viduryje Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje vyko įspūdingas renginys – meninio projekto "Atverkime duris į muzikos pasaulį" koncertas. Tai jau keletą pavasarių organizuojama ir tradicinė tapusi šventė, sukvietusi gausų būrį dalyvių – lopšelių-darželių "Alksniukas", "Vyturėlis", "Sakalėlis", "Bangelė", Želmenėlis", "Nykštukas" auklėtinius.

Dėl tokios dalyvių ir žiūrovų gausos didžioji mokyklos salė bemat tapo pilnutėlė.

Vaikus atlydėję tėveliai vežimėliuose vežėsi ir ant rankų dar nešėsi mažesnius jų broliukus ir sesutes. Suaugusieji atėjo paklausyti koncerto, kuriame turėjo dalyvauti ir jų atžalos.

O vaikai į koncertą atvyko ne tik kaip žiūrovai, bet ir kaip dalyviai. Jie parengė bendrą dainą, kurią atliko kartu su koncerto vedėja, J.Kačinsko muzikos mokyklos mokine Šarlota Galinauskaite.

Atlikti šią dainą savo auklėtinius paruošė mokytojos Nijolė Pranevičienė, Inesa Raukrienė, Larisa Babonienė, Jūratė Kadagienė, Regina Šmitienė, Alma Kontrimienė.

Taip pat visus pradžiugino "Alksniuko" šokėjėlių nuotaikingas "Linksmasis rokenrolas". Juos paruošė mokytoja L.Babonienė.

Koncerte taip pat dalyvavo ir J.Kačinsko muzikos mokyklos mokiniai. Į sceną pakilę patys mažiausi šokėjėliai ir kartu su savo mamytėmis atlikę choreografinę kompoziciją "Lopšinė" sulaukė ne tik gausių žiūrovų plojimų, bet ir palaikymo šūksnių.

Tai antrus metus šeštadieniais mokykloje veikiančios Ankstyvojo ugdymo programos dalyviai. Juos paruošė mokytojos Loreta Damijonaitytė ir Donata Lubytė, koncertmeisterė Birutė Uščinaitė.

Kitus koncerto atlikėjus paruošė mokytojai Tamara Žagarienė, Edita Ambrozaitienė, Genovaitė Juškevičienė, Virginija Visockienė, Anatolijus Tumanovas, Renata Kleibienė, Lolita Olišauskienė, koncertmeisteriai Olga Maslova, Loreta Dromantaitė.

Projekto sumanytojos ir koordinatorės mokytojos Daina Šalvė ir G.Juškevičienė renginį organizuoja, siekdamos sudominti vaikus muzikavimo menu, padėti išugdyti dar neatrastus gabumus ir talentus.

Taip pat norima pritraukti daugiau vaikų į muzikos mokyklą, pakviečiant juos drąsiau įsilieti į aktyvų ir gyvybingą jos gyvenimą – tapti jo dalyviais ir kūrėjais.

Į renginį vaikai kviečiami su tėveliais. Taip norima paskatinti tėvus daugiau pasidomėti savo vaikų gilesniu asmenybės ugdymu, įgyjant ne tik gerą muzikinį, bet ir visapusišką išsilavinimą, kokį gali suteikti tik muzikos mokykla. Ir tai muzikos mokyklos išskirtinis prioritetas.

Muzika – renginio pagrindinis personažas, kurį įtaigiai įkūnijo koncerto vedėja Š.Galinauskaitė, visus maloniai nustebindama savo iškalbingumu, kreipėsi į tėvelius agituojančia kalba.

Čia ji išsakė daug svarių argumentų ir teigiamų priežasčių, keičiant požiūrį ir priimant pozityvų sprendimą muzikinio išsilavinimo naudai.

Muzika kvietė mažuosius drąsiau atverti jos namų duris, pasirinkti patinkantį instrumentą ir tapti su juo gerais draugais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių