Kaip sakė galerijos direktorė Andželika Baroti, visos Baroti galerijos parodos šiemet bus formuojamos taip, kad atspindėtų platų šios galerijos veiklos spektrą. Tai supažindinimas su šių dienų meno tendencijomis, pristatant tiek žinomiausius Lietuvos ir užsienio šiuolaikinio meno atstovus, tiek pradedančiuosius jaunuosius menininkus. Kartu norima prisiminti ir naujai pažvelgti į Lietuvos kūrybos praeitį, pristatant žiūrovams daugiametį parodų ciklą „XX a. klasikai“. Jubiliejinio sezono atidarymui galerija pasirinko parodą iš šio ciklo.
A.Skačkauskas tapė daug, impulsyviai, anot menotyrininkė Ramintos Jurėnaitės, lyg genamas vaizdinių ir temperamento proveržio. Jo tapyboje neoekspresionizmas įgavo labai savitą ikonografiją. Šalia didelių, kone monumentalių drobių apibendrintomis spalvinėmis plokštumomis ir juodomis bei spalvotomis kontūrinėmis linijomis yra ir didelė grupė susiliejančios spalvinės gamos, minkšto linijinio piešinio kūrinių. Jie dažniausiai labiau etiudiški ir kameriški. Šioje paveikslų grupėje, kaip ir A.Skačkausko tapyboje ant popieriaus ar piešiniuose, ryški Marko Shagalo įtaka.
A.Skačkausko pasaulėjautą taikliai apibūdino kultūrologas Antanas Andrijauskas: „Menininko kūryboje pilkas kasdienybės pasaulis susipina su belaikiu mitiniu poetiniu pasaulio suvokimu. Jo tapiniai nepaklūsta formalios logikos dėsniams, neapibūdina objektyvių daiktų, reiškinių, jie įgauna sakraliai fetišizuotas ir mitines prasmes.“ Į lietuvių tapybą atėjęs kartu su Audrone Petrašiūnaite ir Vygantu Paukšte ir su jais pradėjęs ieškoti savo neoekspresyvių individualių mitų, A.Skačkauskas greitai nuo jų ėmė skirtis ypatingu pasaulėjautos ir nuotaikų dualizmu.
A.Skačkausko piešinių paroda Baroti galerijoje (Didžioji Vandens g. 2 / Aukštoji g. 1) veiks iki vasario 22 d.
Naujausi komentarai