„Impresijų“ festivalis sugrąžins kraštiečius jaunuosius talentus

Visą liepą Klaipėdoje, Juodkrantėje, Nidoje ir Palangoje skambės tarptautinių konkursų laureatų festivalis „Impresijos“, sukviesiantis pačius ryškiausius šio krašto jaunuosius talentus, kurie išvykę studijuoti į užsienį ar kitus Lietuvos miestus.

Lyg paukščiai jie suskris į Lietuvos pajūrį iš Vokietijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos, Šveicarijos, taip pat kitų Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno, kur tęsia savo muzikos mokslus. Iš visur laukiama atvykstančių 17-os jaunųjų muzikantų – pianistų, smuikininkų ir vienos fleitininkės.

Klaipėdos P.Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33) liepos 1-ąją festivalį pradės Rūta Žebrauskaitė (smuikas), Goda Palskytė (fortpijonas) ir Agnė Daučianskaitė (akordeonas), susibūrę į trio „Contrastes“.

Taip pat festivalio pradžios koncerte muzikuos Sergejus Liachvičius (fortepijonas) ir Ieva Otilija Kuprevičiūtė (fleita).
Koncerte dalyvaus Povilas Jaraminas (fortepijonas), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas) ir Darius Rudis (mušamieji).

Šio festivalio renginiai numatyti visame pajūryje. Todėl klaipėdiečiai kviečiami į koncertus liepos antradieniais 18 val. rinktis Klaipėdos P.Domšaičio galerijoje.

Trečiadieniais 18 val. jie vyks Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salėje Juodkrantėje ir 20.30 val. Nidos bendruomenės namuose, o ketvirtadieniais 19 val. – Palangos Kurhauze.

Visą „Impresijų“ festivalį vainikuos didysis koncertas „Mus užaugino Klaipėda“, skirtas uostamiesčio gimtadieniui ir skambėsiantis per jį – rugpjūčio 1-ąją 12 val Klaipėdos koncertų salėje.

„Impresijų“ festivalį organizuoja Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institutas, Juozo Karoso muzikos mokykla bei labdaros ir paramos fondas „Baltijos impresijos“, kuriam vadovauja Klaipėdos universiteto docentė pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Inga Maknavičienė. Ji yra šios renginio globėja. O festivalio meno vadovė yra jos dukra Gabija Maknavičiūtė, šiuo metu tęsianti fortepijono muzikos mokslus M.K.Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje.

„Šį festivalį rengia jaunimas. Lina Marija ir Donata Domarkaitės yra jo organizacinio komiteto vicepirmininkės. Smuikininkė Lina Marija studijuoja Šveicarijoje ir subūrė į mūsų festivalį kraštiečius, besimokančius ten ir Austrijoje. Donata – pianistė, studijuoja Kaune pas Roką Zubovą. Ji padės vesti festivalio renginius, koncertų klausytojams pristatys jo dalyvius. Tai Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos muzikos pedagogės Saulutės Domarkienės dukros. Jos su Gabija viską ir pradėjo, o mes, mamos, palaikėme jų iniciatyvą ir visokeriopai talkiname, – interviu „Klaipėdos“ laikraščiui sakė I.Maknavičienė. – Pati „Impresijų“ idėja nėra nauja, panašių festivalių Lietuvoje esama ir daugiau. Tačiau mūsiškis ypatingas tuo, kad buriame savo kraštiečius jaunuosius muzikus, išsibarsčiusius po Lietuvą ir pasaulį. Norime, kad jie čia jaustųsi laukiami ir pelnytų dėmesio.“

Visi „Impresijų“ koncertai yra nemokami.


Šiame straipsnyje: Impresijų festivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių