Trumpiausią metų naktį, apgaubtą paslapčių ir įvairių vasaros saulėgrįžos apeigų, Kuršių nerijoje nuo seno kupoliaujama – žoliaujama, pinami ir plukdomi vainikai, kūrenami laužai, ieškoma paparčio žiedo. Per dvi dešimtis folkloro kolektyvų į Neringą sukvietusioje šventėje skambėjo liaudies dainos, sukosi šokėjai.
Su šia švente susiję ir daug senovinių papročių, burtų. Pasak neringiškės Janinos Žvaginienės, kupoliauti ir pinti vainikus merginos turėtų vienos, skaičiuodamos žingsnius ateiti į tą vietą, į kurią veda širdis, nusilenkti į visas keturias puses, paskynus norimų augalų, žengti 3, 6 ar 9 žingsnius ir vėl skinti. „Jei suskaičiavus visus vainiko žiedus skaičius porinis – rasite porą, jei ne – teks laukti kitų metų“, - šypteli Janina.
Visą savaitgalį vykęs XXI tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“ pamario krašto svečiams pasiūlė gausybę renginių: nuo pusryčių su paukščiais vaizdingame Bulvikio rage, buriavimo vėjaračiais, iki kūrybinių, edukacinių užsiėmimų visai šeimai, šokių ir dainų mokymų, tradicinių kolektyvų pasirodymų ir šiuolaikinių folk grupių koncertų. Buvo galima pasigėrėti įvairiais amatininkų darbais.
Vienoje įspūdingiausių Kuršių nerijos vietovių, ant Parnidžio kopos, įvyko Šeiko šokio teatro premjera – istorinė ekskursija - šokio spektaklis „Užpustyti“, šokiu, tekstu ir muzika pristatanti Kuršių nerijos istoriją ir pėdsakus šiame krašte palikusias asmenybes.
Tradicinio folkloro festivalio „Tek saulužė ant maračių“ organizatoriai: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
Naujausi komentarai