Vėlyvą pavasarį ar vasaros pradžioje prasidėsiantys rekonstrukcijos darbai nereiškia, kad teatras apleis savo turinį – pavasarį klaipėdiečių ir miesto svečių laukia naujas, garsiais vardais ir įspūdingais pastatymais viliosiantis Kamerinės operos festivalis.
Pažįstamas-naujas
2017-uosius teatras pradėjo su tuo pačiu šūkiu „Pažįstamas-naujas“, kurį pristatė 30-ojo sezono pradžioje, rugsėjo mėnesį. „Antrąją sezono pusę repertuarą formavome iš žinomiausių, populiariausių spektaklių, kurie visuotinai siejami su Muzikiniu teatru. Šiame repertuare norime grįžti prie savo šaknų, prisiminti seniai rodytus išskirtinius darbus, pavyzdžiui, G.Kuprevičiaus miuziklą „Veroniką“, G.Donizetti operą „Meilės eliksyras“, – pasakojo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas ir pridūrė, kad kai kurių spektaklių šlovės šleifas aprėpia ne tik Klaipėdą. – Palangoje rodysime J.Bocko miuziklą „Smuikininkas ant stogo“. Jis yra tapęs viena Muzikinio teatro vizitinių kortelių, su juo augo ir formavosi solistai ir trupė.“
Anot teatro vadovo, šį pusmetį daugiau dėmesio sulauks ir vyresnės kartos teatro atlikėjai, bus pagerbtas jų indėlis formuojant Muzikinio teatro įvaizdį: „Norime ir patys pažvelgti į save naujai, pamatyti, kokie esame ir kokie galime būti. Taip norime parodyti, kad einame į naują startą, naują Muzikinio teatro epochą, kurioje sieksime europinės kokybės.“
Šiandienos skambesys
„Vienas svarbiausių šio repertuaro ženklų, kad atsisuksime į šiuolaikinį meną, ne vien per partnerystes su vizualinių menų srities atstovais, bet ir tiesiogiai mums priklausančiame lauke – šią gegužę pristatysime Kamerinės operos festivalį“, – pabrėžė J.Sakalauskas.
Festivalis pakvies į Auksinių scenos kryžių laureatės, jaunosios kartos kompozitorės R.Mačiliūnaitės operos „Į švyturį“ premjerą. „Jau atėjo laikas pristatyti ir nūdienos muzikinę estetiką, ir kartu atliepti Klaipėdai artimą tematiką, kuri būtų aktuali formuojant miesto identitetą“, – teigė teatro vadovas.
Kamerinės operos festivalyje taip pat viešės Lietuvoje šiuolaikinės operos simboliu tapusi L.Lapelytės opera „Gera diena!“. J.Sakalauskas akcentavo, kad šios operos viešnage ne tik norima pristatyti publikai išskirtinį lietuvių autorių pastatymą, bet ir priminti vieną iš Muzikinio teatro pažadų savo gerbėjams: „Norime pas mus rodyti pačius įsimintiniausius pastatymus, skatinti jų gastroles pajūryje.“
Klaipėdos muzikinis teatras ir toliau tęs dar rudenį pradėtus nemokamus džiazo muzikos vakarus. „Jie yra dalis džiazo oratorijos kūrybinio proceso. Oratoriją pristatysime vasarą ne kur kitur, o džiazo mieste – Klaipėdoje“, – žadėjo J.Sakalauskas.
Nebus apleisti ir šokio spektaklių gerbėjai, balandžio pabaigoje jie bus kviečiami į naujo, šiuo metu teatre statomo šokio spektaklio premjerą.
Vaikų operos studija
Sausio pabaigoje Muzikiniame teatre startuos nauja, ne tik teatrui, bet ir visam miestui aktuali iniciatyva – vaikų operos studija. „Tokio darinio poreikis buvo juntamas jau kurį laiką, pavyzdžiui, statant F.Wildhorno miuziklą „Boni ir Klaidas“, jau nekalbant apie G.Puccini „Bohemą“, kuriai reikėjo daugybės vaikų, – studijos atsiradimo priežastis vardijo teatro vadovas. – Be to, teiraudavosi patys tėvai, muzikos mokytojai. Norime, kad tai būtų nuolatinis teatro elementas, juk viena teatro funkcijų – telkti bendruomenę, auginti naują klausytojų ir atlikėjų kartą.“
Repertuaro įvairovė
Į permainų laikotarpį žengiančio teatro pavasario repertuare įkurdinti ir publikos jau pamėgti spektakliai. Bus rodoma ir fenomenalaus žiūrovų dėmesio sulaukusi Dalios Ibelhauptaitės režisuota G.Puccini „Bohema“. Operų gretose rikiuosis ir G.Rossini „Sevilijos kirpėjas“ bei praėjusį rudenį pristatyta P.Čaikovskio „Jolanta“. Juoktis privers komiška G.B.Pergolesi opera „Livjeta ir Trakolas“, muzikinė D.Goggino komedija „Šounuolynas“. Be operų, bus rodomos operetės „Balius Savojoje“ bei „Šikšnosparnis“, miuziklai „Boni ir Klaidas“, „Velnio nuotaka“, „Kaip prasisukti versle be didelio vargo“, šokio spektakliai „Altorių šešėly“, „Divizija“.
Repertuare gausu pastatymų vaikams. Jų gretose – A.Kučinsko operos mažiesiems „Bulvinė pasaka“ ir „Makaronų opera“, R.Bunikytės režisuotos „Verpalų pasakos“, E.Miškinytės muzikinė „Pasaka be pavadinimo“ ir D.Bakėjaus šokio spektaklis visai šeimai „Ten, kur gyvena pabaisos“.
Į Muzikinį teatrą klausytojus kvies ir koncertinės programos, o įvairūs spektakliai džiugins ne tik uostamiesčio publiką – teatras vyks gastrolių į kitus miestus.
Naujausi komentarai