Jubiliejinis „Šermukšnis“ tęsiasi ir sekmadienį: miestas tapo teatru

Pajūryje jau tris dienas karaliauja abejingų žiūrovų nepaliekantis 20-asis gatvės teatrų festivalis "Šermukšnis".

Festivalį penktadienio vakarą atidarė ir gausiai susirinkusiuosius Teatro aikštėje pasveikino "Šermukšnį" organizuojančių Žvejų rūmų vadovas Alvydas Lenkauskas ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

"Teatro kritikai jau seniai yra sutarę tarpusavyje, kad visi gatvių menai – demokratijos apraiška. Džiugu, kad "Šermukšnis" šiemet sutapo su Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Džiugu ir tai, kad gyvename demokratiškame mieste", – kalbėjo A. Lenkauskas.

Pasak V. Grubliausko, "Šermukšnis" Klaipėdoje įleido gilias ir tvirtas šaknis.

Todėl didžiajai daliai miestiečių šermukšnis asocijuojasi ne su medeliu rūgščioms uogomis, o būtent su festivaliu.

Gatvės teatro festivalis, mano supratimu, reiškia, kad miestas tampa teatru, o visa tai, kas vyksta gatvėse, aikštėse, – scena.

"Gatvės teatro festivalis, mano supratimu, reiškia, kad miestas tampa teatru, o visa tai, kas vyksta gatvėse, aikštėse, – scena. Teatras pas kiekvieną ateina į namus. Belieka tai puoselėti, branginti ir dėkoti organizatoriams už jų sumanumą ir išmonę", – pagyrų negailėjo Klaipėdos meras.

Festivalio dalyviai iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos Federacijos ir Lietuvos stebina žiūrovus išskirtiniais, kvapą gniaužiančiais pasirodymais.

Pirmąjį vakarą Teatro aikštėje "degė" dvi trupės iš Prancūzijos – Argentinos tango ritmu kurianti ir jausmingumu alsuojanti "Compagnie Bilbobasso" bei perkusininkų šou trupė "Les Commandos Percu", padovanojusi žiūrovams "Ugnies koncertą".

Klaipėdiečiai taip pat išvydo "Mimo" teatro iš Varšuvos spektaklį "Komediantai", o lyriškai linksmą gatvės klounados spektaklį "Nublokštieji" parodė ispanai "La Industrial Teatrera" iš Barselonos bei jų tautietis Adrianas Schvarzsteinas.

Šeštadienį kone didžiausio žiūrovų susidomėjimo sulaukė italų "Ondadurto Teatro" pasirodymas, kurį organizatoriams teko iškelti į Klaipėdos piliavietę, nes Teatro aikštėje jis netilpo.

Intriguojantis trupės iš Romos vaidinimas "Felliniana" inspiruotas legendinio kino klasiko Federico Fellini filmų ir skirtas režisieriaus 100-mečio jubiliejui, kuris bus minimas kitąmet.

Svečių pasirodymai tęsis ir visą sekmadienį.

"Šermukšnis" vyksta nuo 1985 m. rugsėjo.

Prasidėjęs nedidelėje teatro "Liepų 68" salėje, kaip kamerinių spektaklių šventė, "Šermukšnis" išaugo į prestižinį miesto bei visos šalies renginį.

Augęs ir stiprėjęs, kaskart sulaukdavo vis gausesnio žiūrovų būrio, tuo metu dar vadintas "Rudens šermukšniu", įsiliejo į didesnes erdves, sales, laivus, pasiekė Juodkrantę, Šventąją.

Festivalio sumanytojas ir organizatorius buvo Klaipėdos Pilies teatro meno vadovas, režisierius Alvydas Vizgirda.

Nuo 2007 m. "Šermukšnis" organizuojamas kas dvejus metus vasarą įvairiose Klaipėdos erdvėse, o nuo 2017 m. Žvejų rūmų organizacinė komanda "Šermukšnį" rengia Teatro aikštėje ir jos prieigose.

Kūrybinės komandos tikslas – tikrasis Europos gatvės teatro festivalis, panašu, šįkart išpildytas su kaupu.

Liepos 7 d. programa

Karlskronos skvere

13.00–15.00 DAILĖS STUDIJA „GUBOJA“. EDUKACINĖS TEATRO KAUKIŲ DIRBTUVĖLĖS

15.00 PANTOMIMOS TEATRAS „A“ (LIETUVA). IMPROVIZACIJOS SU VAIKAIS „SPALVOTI AKMENUKAI“

Teatro aikštėje

19.00 BRAM GRAAFLAND (NYDERLANDAI) – „VIRTUVĖS PRINCAS“

19.30 ADRIAN SCHVARZSTEIN (ISPANIJA) – „ŽALIASIS ŽMOGUS“

20.00 TEATRAS MIMO (LENKIJA) – „NEBYLIAME KINE“

21.00 MR. PEJO‘S WANDERING DOLLS (RUSIJOS FEDERACIJA) – „BESTIARIUMAS“

22.00 COMPAGNIE BILBOBASSO (PRANCŪZIJA) – „POLAR“NAUJAUSI KOMENTARAI

Lijana

Lijana portretas
Nuostabu!!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių