Klaipėdos dramos teatro scenoje – išskirtinė premjera

Jau šį ketvirtadienį žiūrovai išvys režisieriaus Oskaro Koršunovo Klaipėdos dramos teatre sukurtą spektaklį "Mūsų klasė". Emociškai sunki ir tragiška pjesė dar kartą patvirtina, kad propaganda gali būti stipresnė už realybę ir žmogiškumą.

Garsaus lenkų dramaturgo Tadeuszo Słobodzianeko "Mūsų klasė" – dažniausiai pasaulyje statoma lenkiška pjesė, paremta vienos klasės Jedvabno kaime istorija holokausto kontekste.

Šįsyk kartu su Klaipėdos dramos teatro aktoriais, scenografu Gintaru Makarevičiumi ir kitais kūrybininkais sudėtingos pjesės ėmėsi O. Koršunovas, 2015-aisiais jau statęs "Mūsų klasę" Oslo nacionaliniame teatre.

Antradienį pirmą kartą viešai buvo parodytos kelios scenos iš spektaklio, o aktoriai pasidalijo, kaip jiems sekėsi įsijausti į skirtingus lenkų ir žydų vaidmenis.

Kūrinio veiksmas apima ilgą laiko tarpą – nuo 1925-ųjų iki šių dienų. Tačiau T.Słobodzianekas sugebėjo glaustai, koncentruotai ir emocine prasme itin paveikiai per vienos klasės mokinių gyvenimus, jų vidines tragedijas parodyti visą XX a.

Spektaklis žiūrovų neprislėgs ir nevers kentėti – visa tai už juos padarys aktoriai.

1941 m. Jedvabno kaime Lenkijoje vietiniai žydai, Jedvabno gyventojai, buvo uždaryti daržinėje ir gyvi sudeginti. Jų žudikai buvo tokie patys žmonės, kaip ir visi kiti, – žydų kaimynai ir bendraklasiai, kadaise galbūt sėdėję viename suole, kartu žaidę ir krėtę išdaigas.

Svarbu tai, kad pjesė paremta dokumentine medžiaga, o personažai – neišgalvoti.

Vis dėlto, O. Koršunovo žodžiais, spektaklis žiūrovų neprislėgs ir nevers kentėti – visa tai už juos padarys aktoriai.

Klaipėdos dramos teatro aktoriai, perteikę nevienodai skausmingus žmonių likimus, pripažino, kad tai padaryti buvo tikras iššūkis ir didelis įvykis jų karjeroje. Sykiu aktoriai ne kartą pabrėžė, kad pjesėje nėra teigiamų ir neigiamų personažų, aukų ir budelių.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Autorius bešališkai ir išmintingai analizuoja, kodėl galėjo taip įvykti, kas lėmė vienus ar kitus žmonių pasirinkimus, šiukštu nesmerkdamas ir neteisindamas.

Todėl pasakojimas staiga tampa universaliu, kalbančiu apie žmogaus prigimtį, apie visos žmonijos istoriją: praeitį, dabartį, ir, visai tikėtina, ateitį.

Jedvabno tragedijos pagrindu sukurta T.Słobodzianeko pjesė "Mūsų klasė" paprastai klausia mūsų visų: kaip įmanoma, kad, regis, geri bei padorūs žmonės, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, staiga tampa negailestingais žudikais? Kaip panašioje situacijoje pasielgtumėme mes?

Spektaklio premjera įvyks gruodžio 5, 6 ir 12, 13 d. Klaipėdos dramos teatro didžiojoje scenoje.

Kūrybinė grupė: scenografas Gintaras Makarevičius; kostiumų dailininkė Aleksandra Jacovskytė; lėlių kūrėja Julija Skuratova; kompozitorius Gintaras Sodeika; chormeisteris Alfonsas Vildžiūnas; vaizdo projekcijų autorius Mikas Žukauskas; šviesų dailininkas Julius Kuršys; režisieriaus asistentas Marius Pažereckas; režisieriaus padėjėjai: Urtė Sėjūnaitė, Augtumas Danielius Harner, Deivydas Valenta.NAUJAUSI KOMENTARAI

AK

AK portretas
Puikus darbas, sveikinu visą komandą. Gal tik Eglės piešinys per ryškus, manieringas, bet personažas į tą pusę, teisingai, ji šaunuolė. Nebuvo lengva, dirbate kaip gerai suteptas prietaisas, turite kuo didžiuotis. Džiaugiausi Oskaro branda, turtinga Gintaro parūpinta muzikine faktūra. Manau, kad lieku skoloje dar bent vieną apsilankymą.

...

... portretas
...

Lagaminas

Lagaminas portretas
Kaip jau nusibodo tas marazmas.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių