Klaipėdos krašto auksakaliai ir klaipėdiečiai kurs papuošalą Klaipėdai

 • Teksto dydis:

Klaipėdos krašto auksakalių cechas klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į šį šeštadienį prasidėsiančią ir net dvi savaites truksiančią tikrą auksakalystės šventę – renginių ciklą „Juvelyrika – gyvai“.

Prekybos ir pramogų centre „Klaipėdos Akropolis“ lapkričio 30 – gruodžio 15 dienomis organizuojamos šventės metu vyks cecho tradicinė kalėdinė juvelyrikos ekspozicija, bus pristatyta fotografijų paroda, du šeštadienius iš eilės smalsuolius burs edukaciniai auksakalystės užsiėmimai. Bet įdomiausia renginio dalimi žada tapti bendra auksakalių ir klaipėdiečių kūryba, gaminant papuošalą „Palinkėjimai Klaipėdai“. Papuošalas bus pristatytas parodos uždarymo metu.

„Toks renginys vyks pirmąkart. Šios šventės tikslas – pakviesti miestelėnus tapti gyvo amato dalimi, – sakė Klaipėdos krašto auksakalių cecho vadovas Viktoras Sitalo. – Planuojame surengti smagų parodos atidarymą, kurio metu bendrausime su lankytojais, kalbinsime, kviesime išmėginti savo jėgas auksakalystės amate ir, be abejo, skatinsime pačius aktyviausius smagiais prizais. Visi kartu kursime papuošalą. Tai reiškia, kad visi norintieji prisidės savo palinkėjimu Klaipėdai – žodžiu, piešinuku ar sugalvota detale. Visa tai mes paminėsime papuošalo aprašyme – visi dalyviai ne tik bus apdovanoti mūsų padėkomis bei pristatyti Klaipėdos visuomenei parodos uždarymo metu, bet jų vardai bus išsaugoti kaip papuošalo kūrėjų. Argi tai ne smagu – juk būtent tokie projektai suburia mus kaip bendruomenę, leidžia kiekvienam miestelėnui aktyviai pareikšti meilę savo gimtajam miestui, puoselėti jo tradicijas – senas ir naujas.“

Planuojama, kad parodos atidarymo metu klaipėdiečiai kartu su renginio vedėju ir cecho auksakaliais sukurs būsimojo kaklo papuošalo „Palinkėjimai Klaipėdai“ formą ir išvaizdą, „išversdami“ žodinius arba simbolinius klaipėdiečių palinkėjimus gimtajam miestui į juvelyrikos kalbą. Visi dalyviai bus registruojami, kviečiami į papuošalo pristatymą per parodos uždarymą ir apdovanojami auksakalių paruoštais prizais.

Du šeštadienius parodos lankytojai galės gyvai stebėti, kaip gimsta papuošalas. Ten pat įrengtoje tikroje darbo vietoje auksakaliai ne tik patys gamins papuošalą, bet ir leis norintiems lankytojams prisidėti prie gamybos.

Papildomai tais pačiais šeštadieniais vyks edukaciniai užsiėmimai. Kiekvieną šeštadienį – vis kitoks.

Šį šeštadienį, iškart po atidarymo, vyks medžiagos, skirtos papuošalui, paruošimas. Lankytojai kartu su auksakaliais Robertu Krapavicku, Danieliumi Šimkumi ir Rimantu Limba valcuos, trauks, pjaus, plaks metalą, skirtą būsimajam papuošalui.

Kitą šeštadienį visi norintieji emaliuos kartu su emalės meistrais Neringa Poškute, Aušra Mačiulaitiene ir Adomu Miluku.

Tuo pačiu metu, nuo lapkričio 30-osios iki gruodžio 15-osios, veiks tradicinė Klaipėdos krašto auksakalių cecho kalėdinė juvelyrinių dirbinių paroda. Auksakaliai stengsis nustebinti autorinės, rankomis pagamintos juvelyrikos įvairumu ir originalumu.

Papildomai vienas iš cecho narių – šilutiškis R.Krapavickas surengs fotoparodą „Klaipėdos krašto auksakaliai savo dirbtuvėse“, kuri bus tiesiogiai susijusi su renginio tema. Pasak autoriaus, jis pasistengė atskleisti auksakalių kasdienybę, šioje nemažai žinių ir kūrybingumo reikalaujančioje profesijoje tarp įrankių ir įrengimų atrasdamas savitą amato poeziją.

„Pavadinome šį renginį „Juvelyrika – gyvai“, kadangi norėjome parodyti papuošalų, kuriuos lankytojai matys parodos metu, kūrėjus, – dalijosi mintimis cecho vadovas, – Publika galės stebėti gyvai, kaip gimsta papuošalas, kurį jie patys sugalvojo. Norime atskleisti auksakalystę kaip gyvą amatą, kuris niekada neapsieis be kruopštaus rankų darbo ir dvasios polėkio.“

Šventės programa

Lapkričio 30 d. 14–15.30 val. – ekspozicijos „Juvelyrika – gyvai“ ir R.Krapavicko fotoparodos „Klaipėdos krašto auksakaliai savo dirbtuvėse“ atidarymas (pristatymai, viktorina, prizai), 15.30 val. – edukacinis užsiėmimas „Sidabro transformacijos“.

Gruodžio 7 d. 13 val. – edukacinis užsiėmimas „Emaliavimas“.

Gruodžio 14 d. 14 val. – papuošalo „Palinkėjimai Klaipėdai“ pristatymas, parodos „Juvelyrika – gyvai“ uždarymas, lankytojų apdovanojimai, loterija.

Renginių ciklas vyks prekybos ir pramogų centre „Klaipėdos Akropolis“.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių