Kultūros sostinė atsisveikina parodų fejerverku

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras Parodų rūmai surengė paskutines Klaipėdoje – kultūros sostinėje suplanuotas parodas.

Vienu metu lankytojai gali apžiūrėti keturias labai skirtingas, bet ne mažiau vertingas menininkų darbų ekspozicijas.

Oficialų aukšto svečio iš tekančio saulės šalies priėmimą priminė parodos „Medžio raižinio efektas“ atidarymas. Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda paskaitė sveikinimą lietuvių kalba, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas padėkojo už tai ir padovanojo svečiui kalėdinę dovaną. Projekto idėjos autorė Eglė Bertašienė ir dailėtyrininkė Regina Urbonienė pasakojo žiūrovams apie savo sumanymą ir jo realizavimą.

Meno žinovams buvo įdomu palyginti subtiliųjų japonų medžio raižinius su lietuvių ta pačia technika padarytais darbais. Labai skirtingi, sunkiai sulyginami. 16-os japonų autorių ir 13-os lietuvių kūrėjų darbai negali būti lyginami. Todėl verta kiekvieną jų apžiūrėti ir pasitikrinti, kurių menininkų gerbėjais galima save pavadinti.

Gretimoje salėje eksponuojami jaunos lietuvės, besivadinančios Mykole, tapybos darbai. Jie tokie gaivūs, tokie šviečiantys, kad kartais atrodo, jog salėje, kur jie kabo, kvepia mėtomis.

Trumpai tariant, autorė tapo gamtovaizdžius. Gaivius, šviesius, vaiskius, optimistiškus ir nenuobodžius.

Kreivų grindų, senąjį pastato fachverką interjere atskleidžiančiose salėse Klaipėdos fotomenininkas Robertas Gabrys rodo savo „Klaipėdą“. Jo uostamiestis – nespalvotas, subtilus, paskendęs švelniuose rūkuose.

Visų klaipėdiečių daugybę kartų matyti pastatai ir gatvės vis tik R.Gabrio nufotografuoti savaip. Juose mažai žmonių. Tie, kam pasisekė patekti į kadrą, tapo meno kūrinių dalimi.

Autoriaus užfiksuota Klaipėda švari, ir drėgna, tarsi po vakarykščio skalbimo.
R.Gabrys prisipažino, kad parodoje eksponuojamos fotografijos suguls į albumą.

Ketvirtoji paroda – S.Žižės instaliacija pavadinta „Faktūros. Jūra. Krantas. Miškas.“ Tai tikras desertas parodų rūmuose surengtoje meno gurmanų fiestoje, vertas aplankyti paskutinis.NAUJAUSI KOMENTARAI

>taip

>taip portretas
bet koks kultūringas jūsų komentaras? atsinešėme virgulę ir ši pradėjo suktis apie savo ašį, patvirtindama, jog komentaras labai kultūringo žmogaus-tikros ponios.

Pragiedrulis

Pragiedrulis portretas
Kritikuoti lengva,padaryti kažką naujo-ne kiekvienam užtenka fantazijos... Klaipėda buvo ir liks viena iš Kultūros oazių Lietuvoje! Manau,tik Vilnius lenkia miestą,nes-sostinė,lieka sostine! O,Klaipėda kitais Metais dar parodys-iš kur "vėjai pučia" !

Vietinis

Vietinis portretas
Kulturos mazai buvo. Mazas miestas, mazai zmoniu, mazai ir kulturos...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių