Lenkų spektaklis „Vienas gestas“ kviečia išgirsti vieniems kitus

Spalio 30-ąją Klaipėdos dramos teatras laukia svečių – Varšuvos „Nowy Teatr“ trupės. Lenkai atveš unikalų režisieriaus Wojteko Ziemilski’o spektaklį „Vienas gestas“: jame vaidina keturi klausos negalią turintys aktoriai, dalyvauja gestų kalbos vertėja, yra ir garsaus kalbėjimo, ir garso takelis.

Griauna sienas

Spektaklis kviečia girdinčiuosius susipažinti su kurčiųjų pasauliu, sugretinti patirtis, kitaip tariant – griauti regimą ir neregimą negirdėjimo sieną. Anot kūrėjų, ši siena, skirianti mus į stovyklas „mes“ ir „jie, jūs“ juk nebūtinai susijusi su klausa – veikiau su supratimu ir atjauta, noru (ar jo stoka) atsiverti šalia esantiems kitiems ir juos suprasti; su mūsų gebėjimu pastebėti, kur galėtume suteikti kitiems žmonėms pagalbą (tai gali būti tik „vienas gestas“).

Spektaklis „Vienas gestas“ (premjera – 2016 m.) – gyvas, jautrus, ritmingas ir kupinas šilto humoro. 2016 m. jis viešėjo Vilniuje, Menų spaustuvėje, iki šiol daug gastroliuoja.

Svetingesnis ir atviresnis

Šis svečių spektaklis turėtų tapti pirmu šio sezono ženklu, kad Klaipėdos dramos teatras plačiai atveria duris žmonėms su negalia ir stengiasi pritaikyti spektaklius jų poreikiams: tai vienas iš Klaipėdos dramos teatro 84-ojo sezono siekių.

Pasak teatro vadovo Tomo Juočio, tai pirmas žingsnis, siekiant pažinti žmonių su įvairia negalia poreikius – visų pirma, sutrikusios klausos ir kurčiųjų, o vėliau – kitų. Tam reikalingas ir pokalbis, kuris įvyks po spektaklio. Žmonėms su regėjimo negalia ir akliesiems ketinama rodyti spektaklius su garsiniu vaizdavimu – šį vertimą teatras sėkmingai išmėgino 2017 m. gruodį, bendradarbiaudamas su VU Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo katedros dėstytoja dr. L.Niedzviegiene ir jos studentais: režisierės M.Kimelės spektaklis „Tėvas“ parodytas ir išsamiai aktorių bei vertėjų pristatytas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariams. Didžiojoje salėje ketinama palikti daugiau vietų žmonėms su judėjimo negalia (vežimėliuose) ir juos lydintiems asmenims. Dabar svarbu išsiaiškinti poreikius, juos pažinti ir pamažu spektaklius pritaikyti žmonėms su įvairia negalia, kad teatras visiems miestiečiams ir svečiams taptų svetingesnis ir atviresnis.

Po vaidinimo – diskusija

Po spektaklio, maždaug 19.45 val., teatras kviečia žiūrovus dalyvauti diskusijoje su „Nowy Teatr“ trupės nariais ir įvairių organizacijų atstovais. Dalyvaus gestotyrininkė Andželika Teresė, spektaklio rėmėjų KPMG atstovai Edvinas Žukauskas ir Irena Tikužienė, Klaipėdos sutrikusios klausos vaikų ir jaunuolių tėvų bendrijos „Aidas“ atstovė Kristina Rimkienė, įmonės „Litorina“ direktorė Edita Andrijauskienė, Klaipėdos dramos teatro vadovas T.Juočys

ir kiti. Diskusija bus verčiama, dalyvaus ir skirtingų gestų kalbų (lenkų, lietuvių, tarptautinės) vertėjai. Kviečiami dalyvauti visi, norintys išsakyti žmonių su negalia poreikius ir juos pažinti, padiskutuoti, susipažinti su viešinčios lenkų trupės patirtimi (į diskusiją būtina registruotis pagal žemiau pateiktą interneto nuorodą).

Žmonėms su negalia – nemokamai

Svarbu: įėjimas į spektaklį visiems žmonėms su negalia – nemokamas, norintieji pamatyti spektaklį prašomi registruotis e. paštu greta@kldt.lt. Visiems kitiems bilietai – po 3 Eur. Tai mecenato Adomo Mickevičiaus instituto ir rėmėjų, socialiai atsakingų įmonių, dovana žiūrovams.

Spektaklio pradžia – 18.30 val. Diskusija po spektaklio prasidės maždaug 19.45 val. Dramos teatro antrojo aukšto menėje. Į diskusiją registruotis internetu: https://forms.gle/3htoidGLtxpEPDMB8.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių