Muziejų naktis Klaipėdoje – prabanga smalsiesiems

Šiemet Muziejų nakties renginiai sutapo su Žuvies dienų Klaipėdoje švente ir į ją įsiliejo. Laikrodžių muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Lietuvos Jūrų muziejus ir Prano Domšaičio galerija po darbo valandų viliojo lankytojus specialiai šiai dienai parengtomis įdomybėmis.

Laikrodžių muziejus vakare netikėtai tapo priebėga nuo lietaus besislepiantiems žmonėms, bet taip galėjo tik pasirodyti. Iš tiesų, šis muziejus būtent tokią ypatingą dieną sutraukia daug lankytojų. Vieni žino, kad jame pamatys ir išgirs kažką naujo ir labais smagaus. Tradicija pasikviesti pasirodymui Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto studentus buvo išlaikyta.

Pritemdytose ekspozicijų salėse šviesos išryškino tik tuos eksponatus, kurie Muziejų naktį turėjo labiausiai traukti dėmesį.

Antrojo aukšto parodų salę užlieję studentų balsai sukvietė po muziejų pasklidusius lankytojus. Ištraukos iš garsiausių miuziklų taip patiko žiūrovams, kad jie prašė dar kelis kartus pakartoti pamėgtas arijas.

Visose muziejaus salėse buvo parengta po siurprizą, lankytojai žadėjo į muziejų sugrįžti ir darbo dienomis, kad atidžiai apžiūrėtų kiekvieną eksponatą, nepraleisdami įdomiausių detalių.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus dalis piliavietėje taip pat buvo pilna žmonių iki pat sutemų, kai lankytojai patraukė žiūrėti laivų parado.

Muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Asta Grušelionienė pastebėjo, kad klaipėdiečiai išaugo iš kompleksų varžomų marškinėlių ir vis dažniau ne tik patys ateina apžiūrėti ekspozicijų, bet ir didžiuodamiesi atsiveda savo svečius.

Muziejus buvo parengęs daug edukacinių veiklų, surengė Lietuvos centrinio valstybės archyvo dokumentinio filmo „100 Klaipėdos žingsnių“ peržiūrą. Ypač pradžiugino vaikų senosios muzikos ir šokio ansamblio „Dolce musica“ („Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras“) koncertas bei šokių mokymas. Protų mūšio dalyviai laukė nekantraudami.

Į Smiltynę išsiruošę žmonės šeštadienį turėjo galimybę dalyvauti žemaitiškose ruoniukų vardynose. Vakare vyko edukacinis renginys „Pasikalbėjimas su jūra ir savimi“, o po jo – Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas.

Muziejų nakties renginiai Klaipėdos muziejuose kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų, daugelis jų atvirauja, kad tai puiki proga ne tik nemokamai apžiūrėti ekspozicijas, bet ir patirti nepaprastų patirčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
vaiksciojau nakti po muziejus bet nevisur ileido pvz juru muzieju po 24 val negalejau patekti ir i laikrodziu po 3 val taip pat.ir i kalvystes muzieju.nesuprantu kam tada rasineti kad visa nakti dirbs.is juru muziejaus gryzome savu kateriu dar su keliais zmonem,kad jiems netektu miegot prie muziejaus nakti.

OB

OB portretas
Teko patirti, kad dauguma Klaipėdos muziejų savaitgalį uždaryti, turistų centras taip pat. Svetingas turistams miestas
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių