Pasimėgaukite: savaitgalio atokvėpį nuo miesto šurmulio siūlo Neringa

Atslūgus vasaros kaitrai Kuršių nerija pasipuošia elegantiška rudenėjančia nuotaika ir vilioja patirti kitokią, vasaros žavesiui nenusileidžiančią Neringą. Kopų apglėbtas kraštovaizdis, dar šilta jūra, žavingi vieno įstabiausių Lietuvos kurortų miškai ir kultūriniai atradimai Neringoje – Lietuvos kultūros sostinėje 2021 – šį savaitgalį išskirtinių renginių gausa vilios aplankyti visas Neringos gyvenvietes, teigia Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras.

Šeštadienį Nidoje menininkai drauge su mokslininkais kviečia į susitikimą, kurio tema – miškas. Tęstinis „Kultūros salos“ bendruomenės meno projektas „EKO karta: miškas“ yra skirtas kūrybiniam ekologijos, tvaraus vartojimo diskursui.

Pasivaikščiojimo sengirėje metu bus aptariamas miško poveikis žmogaus savijautai, išklausant eigulių ir miškininkų, Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojų pasakojimų, stebint į medžius įsikūnijusių šokių kolektyvų pasirodymus. Maršruto pabaigoje dalyviai bus vaišinami miško gėrybių sriuba.

Rugsėjo 18-19 d. Pervalkoje įsikurs Akmens amžiaus gyvenvietė, kurioje istorikai, archeologai ir kiti eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ nariai demonstruos titnago skaldymo, ugnies išgavimo, pynimo iš augalų, odos išdirbimo, gintaro apdirbimo, pynimo iš tošies, akmeninio kirvio gręžimo bei maisto gamybos akmens amžiuje amatus ir jų subtilybes. Renginiu „Išgyvenk, jei gali“ norima Neringos gyventojams ir kurorto svečiams gyvai atskleisti akmens amžiaus žmogaus, gyvenusio pamario krašte, pasaulį – jo gyvenamąją aplinką, amatus, kasdieninės buities ypatybes, mitybos įpročius.

Unikali Neringos gamta puikiai tinka sportui ir sveikatai stiprinti, sakoma Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro pranešime. Tad sporto ir sveikatinimo veiklų bus gausu Juodkrantėje. Šeštadienio rytą kviečiama pradėti pažintine ekskursija Juodkrantės sengirės takais ir promenadomis. Žygio metu galima bus susipažinti su gamtiniais Kuršių nerijos miškų atsiradimo ir raidos etapais, Prūsijos (Mažosios) Lietuvos miškų valdymo istorija, puoselėjimu ir pritaikymu rekreacijai. Pasivaikščiojimas senąja Bloksbergo promenada atvers karališkos sengirės kraštovaizdį, buvusią Bloksbergo apžvalgos aikštelę, Griekų daubą.

Visus, mėgstančius aktyvų laisvalaikį, šeštadienį į Juodkrantę kviečia sporto ir sveikatingumo festivalis „Sveika, Neringa!“. Čia organizuojama kopų tvarkymo akcija „Darom prie jūros“, renginio dalyviai taip pat kviečiami išmėginti savo jėgas regbio, dziudo, krepšinio turnyruose, orientacinėse varžybose bei pasiklausyti nemokamo Vido Bareikio koncerto.

Šeštadienio vakarą Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje organizuojamas ciklo „Kurorto aukso amžius“ renginys. Šįsyk tai – prof. Alfredo Bumblausko paskaita „Lietuva – jūrinė ar sausumos valstybė?“ ir doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaita „Kuršių nerijos apželdinimo procesas XIX a. Unikali kultūros paveldo patirtis“.

Minint Europos paveldo dieną, rugsėjo 18-25 d. Lietuvos kultūros sostinė Neringa kviečia išmėginti žaidimą-ekskursiją „Neringos miesto detektyvai“. Subūrus komandą patogiu metu bus galima leistis į šešių vietovių, susijusių su istorinėms Neringos asmenybėmis, paieškas: pagelbės žemėlapis su nuorodomis, įkalčių kortelėse pateikti faktai ir užuominos apie ieškomas asmenybes. Žaidimus bus galima pasiimti Nidos turizmo informacijos centre.

Ieškantiems susikaupimo ir norintiems pasimėgauti Neringos dvasia savo tempu galima bus įveikti vieną iš Kuršių nerijos solo maršrutų žygeiviams. Bu galima išbandyti įsimintiną 19 kilometrų maršrutą „Nidos sklandymo mokyklos pėdsakais“ – žygiuojant Parnidžio kopos link galima pakliūti lyg į dykumą su vaizdais į Nidą ir marias bei Grobšto gamtiniame rezervate esančią Sklandytojų kopą, virš kurios nuolat kursuodavo sklandytuvai.

Dar gilesnę kultūrinę patirtį dovanoja šią vasarą specialiai Lietuvos kultūros sostinei Neringai sukurtas nemokamas garsinis pasivaikščiojimas – šiuolaikinė opera „Nidos mokyklos kronika“, kurioje susijungia pasivaikščiojimas Nidos vietovėmis, originali muzika (kompozitorius Jonas Jurkūnas) bei autentiški istoriniai pasakojimai. Į šią garsinę patirtį klausytojai gali leisti savarankiškai arba grupėmis su gidu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne vietinis

Ne vietinis portretas
Kad kviecia tai labai gerai, bet kad pas juos problemos su parkavimu. Atvaziuoji pasigrozeti Negyvomis kopomis, o vietu pasistatyti masinai nera....

Nereklamuokit

Nereklamuokit portretas
Ta Nida virto viena didele statybų aikštele ir greičiausiai ilgam. Norite ropoti griuvėsiais už brangiai-pirmyn,tą kryptis kaip tik Jums!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių